Yardım Mi 8 Şebeke Sorunu

ahmetokay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
1
Merhabalar,

Cihazı paralel ithalat ile internetten satın aldım. Alırken ürünün Global versiyon olmadığını söylediler ancak cihaz üzerinden global rom yüklü. İlk başlarda şebeke ile ilgili bir sorun yaşamadım ancak MIUI 10 kurduktan sonra sanki SIM kartı cihazda takılı değilmiş gibi sinyal işaretinin oldugu yerde X işareti çıkıyor. (Ekte ekran görüntüsünü görebilirsiniz) İki kere sıfırlayıp kullanmaya devam ettim ancak tekrar yaptı aynısını.

Forumda araştırdım IMEI numaralarına baktır gibi cevaplar gelmiş. IMEI lerini kontrol ettiğimde ithalat ile gelen cihaz olarak iki IMEI de kayıtlı görünüyor.

Sorunun çözümü hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    391,6 KB · Görüntüleme: 112

Royalclass

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 6
Konular
30
Simkarti görmüyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ahmetokay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
1
Simkarti görmüyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet görmüyor ama görmemesi için neden yok. Sim kartı başka cihazla denedim çalışıyor. Başka sim ile denedim çalıştıramadım. Aynı simi diğer slota taktım yine görmüyor. Ama işin ilginci telefonu sıfırlayınca normal çalışıyor.

Oyla:

MuvahhidGenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Sony Xperia
Konular
21
Benim telefonda hat çekiyor gösteriyor, internetede bağlanıyor ancak arama yapmak istediğimde hücresel ağ mevcut değil diyor ve aramayı yapmıyor. Daha önce böyle birşey yoktu bugün formatlayıp yeni rom atacağm bakalım

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
telefona başka hat taktığınız da o hattı görüyor mu * arkadasın da dediği gibi sim kartı görmüyor belki yuvası arızalı olabilir

Oyla:

cea

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can Ezgi
Cihazım
Mi 8SE
Konular
3
Merhabalar,

Cihazı paralel ithalat ile internetten satın aldım. Alırken ürünün Global versiyon olmadığını söylediler ancak cihaz üzerinden global rom yüklü. İlk başlarda şebeke ile ilgili bir sorun yaşamadım ancak MIUI 10 kurduktan sonra sanki SIM kartı cihazda takılı değilmiş gibi sinyal işaretinin oldugu yerde X işareti çıkıyor. (Ekte ekran görüntüsünü görebilirsiniz) İki kere sıfırlayıp kullanmaya devam ettim ancak tekrar yaptı aynısını.

Forumda araştırdım IMEI numaralarına baktır gibi cevaplar gelmiş. IMEI lerini kontrol ettiğimde ithalat ile gelen cihaz olarak iki IMEI de kayıtlı görünüyor.

Sorunun çözümü hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
Sorunun aynısı bende de var. Fakat çözüm bulamıyorum. İlk olarak başka bir başlık altında sim kart 128K ondan olabilir yazmışlar fakat sorun o da değil. TürkTelekom sim kartım normal çalışıyor iken Vodafone hattım çalışmıyor. Hatların yerini değiştiriyorum, Vodafone yine yok. Bu sorun ROMdan da kaynaklı değil sanırım farklı sürümlerde denemeler yaptım. Fikri olan ya da çözüm bulan var mı?

Oyla:

tosunjuk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
tosunJuk
Cihazım
mi8-mi9t-pocoF1
Konular
0
Merhaba ; Aynı sorunu yaşıyorum tecrübeniz var mı veya bu sorunun çözümünü bulan arkadaşlar oldu mu sorun yazılımsal mı donanımsal mı acaba ?

Oyla:

Noiraigle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Arkadaşlar merhaba,

Soruna çözüm bulan var mı? Benimde hattım vodafone. Şebeke full 4.5g yazarken bile internete erişemediğim, arayanların ulaşamadığı durumlar çok sık oluyor. İşin kötüsü şu numara sizi aradı ulaşamadı bildirimleride gelmiyor. Bazen tamamen gidiyor x simgesi çıkıyor. Şebeke varken internete çok ağır bağlandığı durumlarda oluyor. Problem sim karttadır diye yeni sim çıkardım yine çözülmedi. Konu hakkında bilgisi olan varsa desteğini önemle rica ederim.

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Global olmayan mi8 lerde band 20 yok diye biliyorum. Vodafone da band 20 yi en çok kullanan operatör, haliyle bulunduğunuz yer de kırsal bir bölge ya da ona benzer çekim kalitesi olan bir yerse Vodafone hatla sıkıntı çekmeniz bundanmış gibi geliyor.

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke mi yok (ki bu durumda pin kodunu sorması lazım), yoksa kartı hiç görmüyor mu?

Oyla:

Noiraigle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Global olmayan mi8 lerde band 20 yok diye biliyorum. Vodafone da band 20 yi en çok kullanan operatör, haliyle bulunduğunuz yer de kırsal bir bölge ya da ona benzer çekim kalitesi olan bir yerse Vodafone hatla sıkıntı çekmeniz bundanmış gibi geliyor.

Telefon sim kartı görüyor ama şebeke mi yok (ki bu durumda pin kodunu sorması lazım), yoksa kartı hiç görmüyor mu?
Hocam telefon global versiyon. Kararlı sürüm. İstanbulda ikamet ediyorum. Miui 10 dayken hiç böyle sorunlar yoktu. Sim kartı görüyor. Şebeke var gözüküyor ama çoğu zaman full çekmesine rağmen bağlantı hataları kopmaları yaşıyorum.

Oyla:
Üst Alt