Yardım Mi 8 SE Pubg Kasma , Donma Sorunu !!

ugurakbas06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
58
Merhaba arkadaşlar mi 8 se cihazım hiç anlamadığım şekilde donuyor takılıyor anlam veremiyorum en düşük ayarlarda da denedim rom da değiştirdim sorunum devam ediyor başka kullanıcılar takılmadan oynadıklarını söylüyolad iyice kafayı yiyorum ya kötü bir işlemciye de sahip bir cihaz değil yardımcı olursanız çok sevinirim :/

Martinlutersking

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
37
Oyun oynanacak seviyede bir cihaz fakat hocamin dediği gibi amiral modellere nisbeten daha az performans vermesi normal kıyaslamak yanlis donma sorununua gelince hard format atmanizi tavsiye ediyorum

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Arkadaşlar biraz sakin olalım lütfen yardım için açtım konuyu kavga edin diye değil lütfen
Yani Mi8 SE o kadar iyi bir cihaz ki kullanıcıları cihaza yapılan eleştiriyi kendilerine hakaret olarak alacak kadar bu cihazı seviyorlar ve kullan(a)mayanlar da bu telefona sahip olma şansı elde edenleri kıskanıyorlar :D Alın pişman olmazsınız.

Dipnot olarak mesajımı lütfen kimse kişisel algılamasın sadece gerilen ortamı yumuşatmak için yazdım whew~~

Oyla:

edy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
xiaomi
Konular
4
Ya beyler aldığımız telefonların hiçbirisi oyun için tasarlanmış değil. Kaldıki telefonda Amoled ekran var diyorsunuz muhtemeldir ki ileride bir amoled yanığı olma ihtimali çok yüksek. Telefonlar henüz yeni olduğu için kimse bu sorunlarla karşılaşmış değil. İlla oyun istiyorsanız oyun için özel çıkarılan telefonlar var onlara yönelmelisiniz. Ben telefon oyun oynatmaz demedim, kırpılmış evet yine söylüyorum mi8 seviyesinde değil bir ara model bu. Pro ise bambaşka versiyonu. İşi farklı yerlere çekmeyin lütfen.

Samsung, LG vs. bir sürü firma kullanıyor oled ekranı yeni bir teknoloji değil zaten pil tasaraffu konusunda başarılı renkler daha canlı LCD ekranalra göre tabi her güzel bir çözümün eksi yönleri de var dediğiniz gibi oled yanığı tabiri veya dahili depolamada tam emin olmamak ile birlikte daha yavaş sürüm olan eMMC 5.1 kullanılması günümüzde (UFS 2.1) daha hızlı bir şekilde kullanılıbiliyor. vs. vs. çok uzar bu liste

Konunun uzatılmasının tek sebebi şu "Kırpılmış" tabirinin yanlış olması hepsi 8 serisinin değişik versiyonları benim gözümde kırpılmış versiyonlar genellikle Lite modeller oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 8 SE ile Mi 8 Lite neredeyse birbirinin aynı cihazlardır !

Mi 8 ile Mi 8 SE arasında ise neredeyse dağlar kadar fark var !

Umarım bu karşılaştırma tablosu Mi 8 SE ile Mi 8'in tamamen farklı özelliklere sahip cihazlar olduğuna inanmayanlara ispat olur !

İleride Mi 8 SE veya Mi 8 almak isteyenleri yanlış yönlendirmiş olursunuz bu gereksiz fanboyluğunuzla ! Bunun da vebali üzerinize olur..

Tabi ki ki mi 8 ile mi 8 se farklı telefonlar zaten bizde bundan söz ediyoruz. Ama Mi 8 Lite mi dersen Mi 8 Se mi dersen Mi 8 se derim sadece ekran Oled olmasından dolayı. Çünkü daha önce mi note 3 kullanıyordum oled ekrana geçince farkları bariz bir şekilde gördüm. Diğer özellikler konusunda günlük kullanımda zaten hiç bir farkı anlayamazsın hız vs. konusunda.

Son düzenleme:
Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Sorunuz kavganın arasında kaybolmuş:D
Hocam oyunda mı yoksa telefonda mı sorun olduğunu anlayabilmemiz açısından antutu ve geekbench 4 testi yapıp paylaşabilir misiniz? Testleri yaparken cihazın serin olmasına ve arkaplanda çalışan uygulama olmamasına dikkat ederseniz daha iyi olur.

Kavgaya gelirsek bence mi 8se mi8in kırpılmış mi8 lite ise daha çok kırpılmış versiyonu.:)

Oyla:

ugurakbas06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
58
Hocam oyunda mı yoksa telefonda mı sorun olduğunu anlayabilmemiz açısından antutu ve geekbench 4 testi yapıp paylaşabilir misiniz? Testleri yaparken cihazın serin olmasına ve arkaplanda çalışan uygulama olmamasına dikkat ederseniz daha iyi olur.

Kavgaya gelirsek bence mi 8se mi8in kırpılmış mi8 lite ise daha çok kırpılmış versiyonu.:)
Buyrun mi 8 se cihazimin antutu puanı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-02-03-21-26-28-348_com.antutu.ABenchMark.png
    Screenshot_2019-02-03-21-26-28-348_com.antutu.ABenchMark.png
    106,9 KB · Görüntüleme: 21
Oyla:

ugurakbas06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
58

Buda geekbench 4 testim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-02-03-21-36-42-016_com.primatelabs.geekbench.png
    Screenshot_2019-02-03-21-36-42-016_com.primatelabs.geekbench.png
    153,7 KB · Görüntüleme: 17
Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Teşekkürler
cantara

Aslında Stabil romda kasma yada donma olmuyor aktif oynuyorum ben , hatta hdr ultra çözünürlük tablet modun da da oynadım kasma olmadı , yetiyor oyun için, Martinlutersking dediği gibi bir sıfırlamayı yada , rom kuracak bilginiz var ise mi-globe stabil denemenizi tavsiye ede bilirim ,

Buda geekbench 4 testim

Oyla:

Rapboi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Al
Cihazım
Mi8 se
Konular
2
selamlar oncelikle herkesin adabıyla tartırmasını isterim.bu telefonu suan kullanıyorum .herkes pubg oynarken kasmadıgını soyluyor.ama benım telefonumda da kasmalar soz konusu.rom vs degıstırmedım. madem kasmadıgını iddia ediyorsunuz veya yasıyorsunuz.internet cagında karsındakıne artıstlık yapmaya gerek yok.oynanıs videosu cekin buraya gfx ile akıcı ve aşırı da 60 fps de yani bakalım kasma var mı yok mu ısınma olsun onemli degil.ama sizde kasmıyor bizim gibi bazı insanlarda kasıyorsa biz de basımızın caresine bakalım. markaya telefona ozellıklerine diyecek yok. zaten cok akıcı ver herseye gunluk olarak yetiyor.

Bu yazdıklarımın yanlıs anlasılmasını istemem tabiki:.ben de ayrıca snapdragon 845 4 gb ramli samsung s9 da var o da kasma yapıyor Pie yuklu honkong dan alınma cihaz..ben sahsen iphone 8 plus kullanıyordum. hic kastıgını vs gormedım hatta adam rush larken mi mix2 kullanan arkadasım kastıgını soyluyordu.
benım sahsı fıkrım ise oyunun android platforma optimizesinde sorun oldugunu ios icin standart oldugudur.yoksa bu cihazların boyle oyunlarda tartısma konusu olması bile imkansızdır. saygılar herkese

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
selamlar oncelikle herkesin adabıyla tartırmasını isterim.bu telefonu suan kullanıyorum .herkes pubg oynarken kasmadıgını soyluyor.ama benım telefonumda da kasmalar soz konusu.rom vs degıstırmedım. madem kasmadıgını iddia ediyorsunuz veya yasıyorsunuz.internet cagında karsındakıne artıstlık yapmaya gerek yok.oynanıs videosu cekin buraya gfx ile akıcı ve aşırı da 60 fps de yani bakalım kasma var mı yok mu ısınma olsun onemli degil.ama sizde kasmıyor bizim gibi bazı insanlarda kasıyorsa biz de basımızın caresine bakalım. markaya telefona ozellıklerine diyecek yok. zaten cok akıcı ver herseye gunluk olarak yetiyor.

Bu yazdıklarımın yanlıs anlasılmasını istemem tabiki:.ben de ayrıca snapdragon 845 4 gb ramli samsung s9 da var o da kasma yapıyor Pie yuklu honkong dan alınma cihaz..ben sahsen iphone 8 plus kullanıyordum. hic kastıgını vs gormedım hatta adam rush larken mi mix2 kullanan arkadasım kastıgını soyluyordu.
benım sahsı fıkrım ise oyunun android platforma optimizesinde sorun oldugunu ios icin standart oldugudur.yoksa bu cihazların boyle oyunlarda tartısma konusu olması bile imkansızdır. saygılar herkese

Ben 50 mb donwload 50 mb upload fiber olan ortamda oyunu mi 8 se ile wifide oynuyorum , seçtiğiniz serverdan tutunda grafik ayarları server yoğunluğu hepsi etki eder ,
sol tarafda ping durumunuzu 50 civarı olduğunu kontrol ederek oyunun donmasını kontrol etmek daha mantıklı ,

rush da donması da gene yüksek grafik den kaynaklı , yoksa dual m416 takılan benim gibi yakın dövüş seven biri için çekilir çile olmazdı.

siz ne ayarda oynuyorsunuz bu önemli en iyi telefonda bile kasar bu oyun evet optimizasyonu yok pc dende oynuyoruz en iyi pc de bile sorunları derdi bitmiyor ,

ancak bizim klanca oynadığımız ayarlar akıcı / aşırı yüksek / renkli / otomatik ayarla kapalı şeklindedir.

Bu telefon gayet oyun için yeterli bir telefon , kasması telefondan değil oyundan serverdan internetten v.s kaynaklı ,

nette testlerine bakarsanız zaten video bulursunuz ,

birde burası bir forum bir satış noktası değil bu sebeple kimse kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değil sonuç da fikir paylaşım ortamı ,

Oyla:
Üst Alt