Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

Demirbjk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuncay
Cihazım
Mi5 prime
Konular
3
Arkadaşlar boluyorum ama kusura bakmayın nacizane tavsiye istiyorum redmi note 7 için sipariş vermiştim iptal ettim.soru şu root room vs işlerden anlamam mi5 prime kullanıyorum şu anda.sizce güvenilir bir satıcıdan herşeyi hazır bir mi8 se mi yoksa hiç maceraya girme redmi note 7 mi al dersiniz

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Arkadaşlar boluyorum ama kusura bakmayın nacizane tavsiye istiyorum redmi note 7 için sipariş vermiştim iptal ettim.soru şu root room vs işlerden anlamam mi5 prime kullanıyorum şu anda.sizce güvenilir bir satıcıdan herşeyi hazır bir mi8 se mi yoksa hiç maceraya girme redmi note 7 mi al dersiniz

Nikinizde Bjk yazdığı için Semers iletişim den Mi8 SE alın diyorum
Hattınız Vodafone değil ise hiç düşünmeyin

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

öncelikle mi 8 se daha iyi ancak root rom v.s mecbur öğreneceksiniz yada yaptırtacaksınız öyle zor bir durum değil buradaki konuyu baştan aşağı okursanız yaparsınız ,

redmi mot 7 de mi8 se dede yurt dışı çin versiyon alırsanız band 20 yok ,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Abi stabil mı globe nin hangi sürümünü indireyim yanımda bilgisayar yok twrp nin 3.2.1 sürümü var telefonda direkt twrp üzerinden yükleyebilir miyim

Evet twrp içindeyken romdan sonra twrp img dosyasınıda yukleye bilirsin ancak , eski romu wipe yapmalısın ,

Son düzenleme:

Demirbjk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuncay
Cihazım
Mi5 prime
Konular
3
Yok hattim Vodafone değil.semers tercihlerim arasinda.

Fuckulteli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
B
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Uzun süredir Mi5 kullansamda aldığım gibi kullandığımda yazılım rom işlerine hakim değildim.

Mi8se aldım imei yüklenmiş şekilde MIUI 10 by xiaomi.eu 8.9.20 | Beta olarak geldi. Güncelleyici güncelleme buldu bende yükledim. (böyle yapmamalıymışım.) 9.4.18 sürümüne yükseltildi..

Sonra ayarladan yedekleme sıfırlamadan sıfırladım FASTBOOT ekranında kaldı. Googda aratarak Mi Flash Tool yükledim, Siruis** diye rom yüklenerek sonrasında twrp yüklemem söylendi ben bunları uzun zamandır yapmadım.

Neyse Mi Flash tool yükledim, sirius// her neyse bu rom u indirdim ama Flash ile yolu gösterince "flash komut dosyası bulunamadı" diyor. Bir yerde hata yapıyorum. Son 1 saattir bu işleri öğrenmeye çalışıyorum ama sanırım telaş durumunda hata yapıyorum. Yol gösterir misiniz.

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Oneplus 9 5G
Konular
188
Mi flashtan yaparsan imei çöpe gider tabi imei pasaport kayıtlıysa bişey olmaz twrpden temiz kurulumla romu atın

Son düzenleme:

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
Selam bir acemi olarak buradaki bilgiler ışında

Twrp ve rom işlerini öğreniyorum

Önceden korkudan telefonumda twrp olmasına ragmen cesaret Edip 1.0.0 versiyonu 10.2.2 yapamamıştım cesaret Edip yaptım ve işler böyle başladı

Twrp uçtu

Buradan twrp toplu indirdim 1217.bat uygulamasını usulüne uygun olarak fastboota çalıştırdı hoop twrp sahibi oldum 3 saniyede

Not twrp ile uğraşacaklar bu adımdan sonra 1217 ve 1227 IMG dosyalarını mutlaka telefonunda bulunduran kesin lazım olur

Sonra telefonu aldığımd magisk kurulu gelmişti o heyecan ile ona da bakayım dedim ve telefon açılmaz oldu

Önce twrp ile yeniden rom yükleyin dedim yemedi

Wipe 1

Wipe 2. Sistem

Wipe 3 sistem artı data
İle yaptım temiz oldu misss oldu ama

Bir kaç sorun oldu
Öncelikle telefon SMS foto ses video ve uygulamalar kaybolmdı hepsi geldi

Ancak hepsinin hesapları kapalı geldi tek tek yeniden şifre girdiğim için yorucu ama sorunsuz oldu

Sorunum netfilixde oldu indirip de sonradan izlerim dediğim filmlerin indirme hakları dolmuş tekrar indiremiyorum online izlemek zorunda kalacağım ...

Not: mi.com şifrenizi unutmayın kesenin lazım oluyor

Bilinmesi gerekenler

Rom - Mi 8 SE Xiaomi.eu MIUI 10 v9.4.18 Beta ve V10.2.3.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme Sorunları)

Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-1227 Otomatik Yükleme Aracı

Twrp ile yapılacaklar

Pcden telefona twrp kur

1217 ve 1227 IMG telefona at

Telefona istediğin romu at

Twrpye gir uygun wipe yap

İnstaldan romu kur

Twrp den çıkmadan uygun imgyi kur benimki stabil rom olduğu için 1217

Sonra çık

Yeni rom ve twrp hazır her defasında bu yolu izle

Magisk den şimdilik uzak dur...

Yok hattim Vodafone değil.semers tercihlerim arasinda.

Hattım Vodafone bir sıkıntı yaşamadım henüz

Bir de twrp demek root demek değilmiş

Roota ihtiyaç da yok şuanda

Bankalar sevmiyor zaten uzak durmak lazım

Son düzenleme:

Fuckulteli

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
B
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Mi flashtan yaparsan imei çöpe gider tabi imei pasaport kayıtlıysa bişey olmaz twrpden temiz kurulumla romu atın
Mi Flash önerdiler imei gitmez dediler. 2017 ve 2018 yılına ait MiFlash'lar sorun çıkarınca 2015 olanı indirdim. Sağ olsunlar ilglimi Çince rom'u da bana gösteren oldu. Tertemiz yükleme yapıldı, telefon açıldı. imei yi kontrol ettim. sorun olmamış. imei sonradan yüklenenlerden pasaport kaydı değildi ama sorun yok. twrp denen olayı yükledim. (acemisiyim 8 saat oldu uğraşıyorum)

Stabil Türkçe dil desteği olan rom yüklemek istiyorum twrp aracılığıyla..

İlk mesajda
"10.2.3.0 en güncel stabil sürüm Bluetooth ve şebeke sorunları var 10.2.2.0 da olanlar güncelleme yapmasınlar"
uyarısı var, bu uyarıdan önce 10.2.3.0 ı indirmeye başladım. Ben bunu yüklemeyeyim mi şimdi? Bir önceki 10.2.2.0 sürümünü nerede bulabilirim. Eski sürümleri göremedim şimdilik. Telefonla sıklıkla yazılım yükleme falan yapmak istemiyorum. Şu an inmekte olan 10.2.3.0 dan vazgeçiyim mi?

shrapcu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Shrap
Cihazım
Mi8se
Konular
0
testleri ben stabil 10.2.1.0 da yapmıştım , and 8.1.0 yıl başında ama artık android 9 çıktı ve evet sarj olayı düştü , şu an max 6 saat anca ama günü rahat rahat çıkarıyor genede takılmıyorum o yüzden ,

ekran süresi oyun oynayan biri için gerçekden önemli değil bende oyun oynuyorum ekran süresi 2 saatte de bitiyor pil nedeni de pubg ;D

Bu sebeple ekran süresi önemli değil ben rom felan çok uğraşmayayım dersen stabil mi-globe indir ilk konuda var , yok ben heycan severim her hafta güncelleme olsun dersen de Rom - Mİ 8 Se Masik X Rom 4.0 (güncellenecektir) bu konuyu takip et buradan indir güncelle .3.8 olan senin işini görecektir ,

Konuyu okuyunca anlayacaksın =)

Birde beğenmeden geçiliyor görüyorum :D
Abi ben ben masik rom 4 de gecelemek istiyorum diğer konudan videoya baktım adam bilgisayar kullanarak romu yüklüyor ben bilgisayar kullanmadan yükleyebilir miyim? Yüklenirken birde hangi adımları izlemeliyim

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
Beyler 10.2.2.0 eu stabildeyim bos ram miktari sag ust kosede gozukmesi gerekirken bende gozukmuyor

Üst Alt