Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
beyler video cekerken ekran cok sallaniyor cektikten sonra duzeliyor ama cekerken goruntu kotu oluyor.Ayarlarda titresim engelleme 50hz filan diyor buna yapilabilecek sey var mi

Romdan kaynaklı olma durumu var birde alternatif google camerada deneye bilirsiniz fark oluyor cidden ,

malesef bağladığımda refresh yapınca usb bağlantısını kesiyor fastboot gidiyor shutdown diyor bir tuşa basıyorum gene fastboot açılıyor malesef olmadı gene :(

Driverları v.s de yükledin muhtemelen fast bootta taktıgında (ses kısma tusu ile gir ) aygıt yonetısınde gorunuyor mu kontrol et bazen unlem işareti oluyor üstünde ,

HcKrTm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berke
Cihazım
mi8 se
Konular
2
görünüyor hepsi hocam ünlem işareti yok hepsi güncel eski versionlarının hepsini denedim şimdi cafeye geldim burdan bakıcam windows 7 burası bakalım inşallah olur

HcKrTm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berke
Cihazım
mi8 se
Konular
2
hocam yardımlarınız için teşekkür ederim internet cafeye gidip ordan twrp kurulumunu yaptım ardından eu romu kurdum stabil çalışıyor emeğinize teşkkürler

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
hocam yardımlarınız için teşekkür ederim internet cafeye gidip ordan twrp kurulumunu yaptım ardından eu romu kurdum stabil çalışıyor emeğinize teşkkürler

inş romdan sonra twrp de kurmuşsundur =)

HcKrTm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berke
Cihazım
mi8 se
Konular
2
twrp kurmadım hocam :D gerek kalmaz ya bidahaki güncellemeyi yapana kadar hafiften öğrendim sizin kadar olmasada :))) takipteyim sizleri emeğinize saygı hocam

shrapcu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Shrap
Cihazım
Mi8se
Konular
0
Herkese merhabalar bende mi8 se alarak aranıza katıldım. İlk olarak reiwa hocama teşekkür ederim bizi bu konular hakkında bilgi verdigi için.
Hocam ben telefonu yeni aldım ve en fazla 5 saat acik ekran süresi aldım. Eu 10.0.1.0 stabil kullanıyorum. Siz 8 saatten fazla ekran süresi almissiniz. Benim için şarj ve pupg önemli hangi sürümü kullanmami tavsiye edersiniz.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Herkese merhabalar bende mi8 se alarak aranıza katıldım. İlk olarak reiwa hocama teşekkür ederim bizi bu konular hakkında bilgi verdigi için.
Hocam ben telefonu yeni aldım ve en fazla 5 saat acik ekran süresi aldım. Eu 10.0.1.0 stabil kullanıyorum. Siz 8 saatten fazla ekran süresi almissiniz. Benim için şarj ve pupg önemli hangi sürümü kullanmami tavsiye edersiniz.

testleri ben stabil 10.2.1.0 da yapmıştım , and 8.1.0 yıl başında ama artık android 9 çıktı ve evet sarj olayı düştü , şu an max 6 saat anca ama günü rahat rahat çıkarıyor genede takılmıyorum o yüzden ,

ekran süresi oyun oynayan biri için gerçekden önemli değil bende oyun oynuyorum ekran süresi 2 saatte de bitiyor pil nedeni de pubg ;D

Bu sebeple ekran süresi önemli değil ben rom felan çok uğraşmayayım dersen stabil mi-globe indir ilk konuda var , yok ben heycan severim her hafta güncelleme olsun dersen de Rom - Mİ 8 Se Masik X Rom 4.0 (güncellenecektir) bu konuyu takip et buradan indir güncelle .3.8 olan senin işini görecektir ,

Konuyu okuyunca anlayacaksın =)

Birde beğenmeden geçiliyor görüyorum :D

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Siz hangi romu kullanıyorsunuz acaba? Çok merak ettim. Ayrıca beğenmeden de geçmediğimi gururla söylemek istiyorum.

testleri ben stabil 10.2.1.0 da yapmıştım , and 8.1.0 yıl başında ama artık android 9 çıktı ve evet sarj olayı düştü , şu an max 6 saat anca ama günü rahat rahat çıkarıyor genede takılmıyorum o yüzden ,

ekran süresi oyun oynayan biri için gerçekden önemli değil bende oyun oynuyorum ekran süresi 2 saatte de bitiyor pil nedeni de pubg ;D

Bu sebeple ekran süresi önemli değil ben rom felan çok uğraşmayayım dersen stabil mi-globe indir ilk konuda var , yok ben heycan severim her hafta güncelleme olsun dersen de Rom - Mİ 8 Se Masik X Rom 4.0 (güncellenecektir) bu konuyu takip et buradan indir güncelle .3.8 olan senin işini görecektir ,

shrapcu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Shrap
Cihazım
Mi8se
Konular
0

Abi stabil mı globe nin hangi sürümünü indireyim yanımda bilgisayar yok twrp nin 3.2.1 sürümü var telefonda direkt twrp üzerinden yükleyebilir miyim

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Abi stabil mı globe nin hangi sürümünü indireyim yanımda bilgisayar yok twrp nin 3.2.1 sürümü var telefonda direkt twrp üzerinden yükleyebilir miyim

Twrp den yükleye bilirsin 10.2.2.0 indir alt kısımda ayarları da yap istediğin gibi , twrp wipe yaptıkdan sonra rom kurucaksın sonra twrp1217 sürümü peşine çıkmadan yükleyeceksin 12 sayfada daha detaylı yazıyor ,

Siz hangi romu kullanıyorsunuz acaba? Çok merak ettim. Ayrıca beğenmeden de geçmediğimi gururla söylemek istiyorum.

Masik 4.0 yüklü şu an ,

Üst Alt