Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

dejawuuu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Meşe
Cihazım
Mi 6x
Konular
3
Şu an en stabil rom hangisi Bluetooth kulaklık kullanıyorum. Pixel Experience romdayim tekrar MIUI ye dönsem mı bilemiyorum. Yeni eu 12.5 romu nasıl acaba stabil mı ? Sizce bu romda mı kalayım MIUI geri döneyim mi

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Minik bir soru arkadaşlar.
Mi room kurduktan sonra içinde magisk dahili şekilde kuruluyor ve telefon rootlu oluyor. Mi room 9.10.10 versiyonunu kurduktan sonra magisk kaldırılıp root silinebiliyor mu? Bu romu çok seviyorum ama bazı uygulamalar (bankacılık gibi) root kısmında sorun çıkarıyor. O nedenle rootsuz mi room 9.10.10 kurabilirmiyim acaba?

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
Minik bir soru arkadaşlar.
Mi room kurduktan sonra içinde magisk dahili şekilde kuruluyor ve telefon rootlu oluyor. Mi room 9.10.10 versiyonunu kurduktan sonra magisk kaldırılıp root silinebiliyor mu? Bu romu çok seviyorum ama bazı uygulamalar (bankacılık gibi) root kısmında sorun çıkarıyor. O nedenle rootsuz mi room 9.10.10 kurabilirmiyim acaba?
root kalkabilir ama root kaldırmak zorunda değilsin.. hide diye bir özellik var... onun ile problemi çözebilirsin...

Byzas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
1
Arkadaşlar merhaba .Valideye zamanında verdiğim telefonu güncellemek istiyorum.Sürüm no resimde var.Benim zamanımdan sonra baya değişmiş işler.Sorunsuz kurulum konusunda adımları yazabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 54674.jpg
    54674.jpg
    394,2 KB · Görüntüleme: 26

Maxtorices

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
6
Hocam Alt sürümden üst sürüme geçmek istiyorum (Android 8.1'deyim Android 10'a geçeceğim) Wipe yapmaya gerek yok dediniz fakat 8:20'de Wipe yapıyor. Oradaki wipeye basmam gerekiyor mu yoksa reboota mı basacağım?

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
8
Hocam Alt sürümden üst sürüme geçmek istiyorum (Android 8.1'deyim Android 10'a geçeceğim) Wipe yapmaya gerek yok dediniz fakat 8:20'de Wipe yapıyor. Oradaki wipeye basmam gerekiyor mu yoksa reboota mı basacağım?
Hocam oradaki yaptığı şey ön bellek temizliği ve 6. Dakikadan sonra sıfır rom kurulumu diye belirtilmiş
Doğru twrp yi kullanın eğer açılmazsa wipe - format data yapın

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Maxtorices

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
6
Hocam oradaki yaptığı şey ön bellek temizliği ve 6. Dakikadan sonra sıfır rom kurulumu diye belirtilmiş
Doğru twrp yi kullanın eğer açılmazsa wipe - format data yapın

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Tamamdır hocam gerek kalmadı yaptım. Şu wipe baya dert bir şey. Reboot revovery yapınca fastboota alıyor ve sürekli fastbootta kalmaya başlıyor. vbmeta ile çözdüm.

Üst Alt