Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 572 54,6%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 31 3,0%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.048

cankis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
Arkadaşlar miui 10 dan 11 e geçeceğim de modem dosyasının da yüklenmesi gerekiyormuş o ne oluyor bu zamana kadar hiç yüklemedim.

OyunClash

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Oyun Clash
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
15
Sen yedeklerini albir kurmayı dene hele de kaç aydır kuracaksın :)
Hocam geçen TWRP'de Advanced Wipe'dan USB/OTG harici her şeyi seçtim, telefon fastboot'ta kaldı. Gene öyle yapacağım galibahaha--haha--haha--facepalm~~

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Arkadaşlar miui 10 dan 11 e geçeceğim de modem dosyasının da yüklenmesi gerekiyormuş o ne oluyor bu zamana kadar hiç yüklemedim.
Eğer stabil roma gececeksen kurmana gerek yok. Ama beta romlarda şebeke gelmesi için twrp'den flaşlaman lazım. Mi 8 se için şebeke dosyasıdır.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

Stabil romdasin muhtemelen eğer çok bilgin yoksa 11 de stabil olanı çıkacaktır onu kullana bilirsin

zorro070

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğrenci
Konular
0
hocam yaklasık 5 saattir uğraşıyorum belki daha da fazla 9.10.24 dosyasını attığım her seferinde sistem açılmadan direk olarak fastboota atıyor twrp ucuyor twrp yuklemeyı denıyorum hatasız yükleniyor ama yine fastboot a atıyor mi flash ile verdiğiniz çin romunu kurup wipe yapıp 9.10.24 ü kuruyorum baslarda modem ve magısk i de sırasıyla kuruyordum belki onlardandır diye sadee romu kurup denedim her seferinde istinasız fastboot a attı

birde çin romunu yükledikten sorna format data yapıp wipe ları yapınca twrp uçuyor kalıcı yaptıgıma eminim denemek için format atmadan reboot recovery yaptıgımda tekrar twrp gelıyor fakat wipelardan sonra reboot atıcagımda no os installed yazısı geliyor recovery dedıgımde ise en başa dönüyorum tekrar fastboot lopuna nerde hata yaptığımı bulamadım

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
hocam yaklasık 5 saattir uğraşıyorum belki daha da fazla 9.10.24 dosyasını attığım her seferinde sistem açılmadan direk olarak fastboota atıyor twrp ucuyor twrp yuklemeyı denıyorum hatasız yükleniyor ama yine fastboot a atıyor mi flash ile verdiğiniz çin romunu kurup wipe yapıp 9.10.24 ü kuruyorum baslarda modem ve magısk i de sırasıyla kuruyordum belki onlardandır diye sadee romu kurup denedim her seferinde istinasız fastboot a attı

birde çin romunu yükledikten sorna format data yapıp wipe ları yapınca twrp uçuyor kalıcı yaptıgıma eminim denemek için format atmadan reboot recovery yaptıgımda tekrar twrp gelıyor fakat wipelardan sonra reboot atıcagımda no os installed yazısı geliyor recovery dedıgımde ise en başa dönüyorum tekrar fastboot lopuna nerde hata yaptığımı bulamadım
1. Pc ye gerekli driver kurdum
2. Mi flash tool u indirdim kurdum
3.Telefonu fastboot moduna aldim
3. Çin stabil v9.5.11 surumunu indirdim
( indirdigimiz dosya rar seklinde iniyor , icinde ki dosyayi rar dan cikardim Mi flash tool o dosyayi gormedi. Gormesi icin. 7zip indirip kurdum , rar dan cikardigimiz beyaz sayfa seklinde ki dosyanin uzerine sag tiklayip 7zip ile cikart yaziyordu ben de cikar dedim be Flash Tool un gorecegi dosya formatina donustu.) Bu onemli cunku bilmiyordum ve program bi turlu dosyami gormuyordu. Rom un V11 surumu icin 7zip programina gerek yok. Klasoru Rar dan cikarmak yetiyor flash tool taniyor hemen.
4. Romu kurduktan sonra , rewia twrp tool indirdim
5.Telefonu fastboot moduna alip bilgisayara baglayinca , rewia twrp tool icinde ki twrp recovery 1102 dosyasina tiklayip actim zaten Turkey anlatim var. Kurdum. Format data yaptim tekrar recovery e girdim
6. Eu Mi 8 Se v10.4 stabil romunu indirdim Telefonu hafizasina atip twrp uzerinden kurdum. Konunun ilk acildigi sayfada twrp yi kurduktan sonra istedigimiz rom u kurabiliriz yaziyordu. Bu artik gecerli degil onu anladim. Twrp de ilk v11 romu denedim Telefonun twrp si de uctu yine fastboot a atmisti beni. V10.4 Romu kurup açtıktan sonra tekrar fastboot a al telefonu ve reiwa tool dan 1227 twrp yi kur. Format data yap ve android 10 romu , modem , magisk v20 , android 10 için verilen twrp yi de image olarak yükleyip sonlandırıyorsun. Telefon açılıyor. Sorunun bence şu ; konuda belirtilen ÇİN romundan sonra v11 kuruyorsun...

OyunClash

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Oyun Clash
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
15
( indirdigimiz dosya rar seklinde iniyor , icinde ki dosyayi rar dan cikardim Mi flash tool o dosyayi gormedi. Gormesi icin. 7zip indirip kurdum , rar dan cikardigimiz beyaz sayfa seklinde ki dosyanin uzerine sag tiklayip 7zip ile cikart yaziyordu ben de cikar dedim be Flash Tool un gorecegi dosya formatina donustu.) Bu onemli cunku bilmiyordum ve program bi turlu dosyami gormuyordu. Rom un V11 surumu icin 7zip programina gerek yok. Klasoru Rar dan cikarmak yetiyor flash tool taniyor hemen.
5.Telefonu fastboot moduna alip bilgisayara baglayinca , rewia twrp tool icinde ki twrp recovery 1102 dosyasina tiklayip actim zaten Turkey anlatim var. Kurdum. Format data yaptim tekrar recovery e girdim
6. Eu Mi 8 Se v10.4 stabil romunu indirdim Telefonu hafizasina atip twrp uzerinden kurdum. Konunun ilk acildigi sayfada twrp yi kurduktan sonra istedigimiz rom u kurabiliriz yaziyordu. Bu artik gecerli degil onu anladim. Twrp de ilk v11 romu denedim Telefonun twrp si de uctu yine fastboot a atmisti beni. V10.4 Romu kurup açtıktan sonra tekrar fastboot a al telefonu ve reiwa tool dan 1227 twrp yi kur. Format data yap ve android 10 romu , modem , magisk v20 , android 10 için verilen twrp yi de image olarak yükleyip sonlandırıyorsun. Telefon açılıyor. Sorunun bence şu ; konuda belirtilen ÇİN romundan sonra v11 kuruyorsun...
Hocam siz şu an dünkü çıkan EU betayımı kullanıyorsunuz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

9.10.24 yani

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14

Hocam siz şu an dünkü çıkan EU betayımı kullanıyorsunuz?

9.10.24 yani
Evet :)

zorro070

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğrenci
Konular
0

evet haklısınız hocam direk v11 kuruyorum fastboot atıyor şu an dediğiniz yöntemi denemek için en baştan başladım sonucu yazarım yine

Evet :)
hocam şu an özelden yazamıyorum profil mesaj ıyazdım bakabilir misiniz

Son düzenleme:

HüseyinErkam

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyinerkam
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
10
Android 10 kullanan arkadaşlar gcam de bi problem varmı?

Üst Alt