Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 569 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.044

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Reiwa hocam son gelişme olarak "sirius_images_8.12.13_20181213.0000.00_9.0_cn" yüklendi daha sonrasında sizin açmış olduğunuz konudan xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 rom'u yükledikten sonra tekrar flashboot ekranına attı ve ordan twrp yine açılmadı şimdi tekrar ilk yüklediğim romu yükledim ve size yazdım ne yapmalıyım hangi romu yüklemeliyim?

Tekrar çin romu kurunuz sonra , twrp kurup aşağıdaki romu kurup normal şekilde açılacaktır.

sonra tekrar bu roma uygun twrp kurup başka romada geçe bilirsiniz , ama bu romda iyidir bir süre kullana bilirsiniz ,

nedimkavak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim KAVAK
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
1
Tekrar çin romu kurunuz sonra , twrp kurup aşağıdaki romu kurup normal şekilde açılacaktır.

sonra tekrar bu roma uygun twrp kurup başka romada geçe bilirsiniz , ama bu romda iyidir bir süre kullana bilirsiniz ,

twrp hangi sürümü yüklemeliyim peki? ve çin romu şu anda yüklü zaten tekrar yüklemem mi gerekiyor?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
twrp hangi sürümü yüklemeliyim peki? ve çin romu şu anda yüklü zaten tekrar yüklemem mi gerekiyor?

Romun versiyonu ne ise ona göre kurmalısınız , , daha önce kurduğunuzu ve eu rom attığınızı yazmıştınız ,

benim toolda her rom için bütün twrp ler var telefonu fastboot alıp ( açılırken ses kısma tuşuna basarak tamirci ekranı ) tool da eskiden yeni ye twrp leri deneyiniz ,

daha sonra direk yeni verdiğim romu üzerine kurunuz , wipe girip sadece şeridi sağa çekiniz , ve yeniden başlatınız ,

nedimkavak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim KAVAK
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
1
Romun versiyonu ne ise ona göre kurmalısınız , , daha önce kurduğunuzu ve eu rom attığınızı yazmıştınız ,

benim toolda her rom için bütün twrp ler var telefonu fastboot alıp ( açılırken ses kısma tuşuna basarak tamirci ekranı ) tool da eskiden yeni ye twrp leri deneyiniz ,

daha sonra direk yeni verdiğim romu üzerine kurunuz , wipe girip sadece şeridi sağa çekiniz , ve yeniden başlatınız ,

Şu anda TWRP 3.2.3.-1217'yi kurdum ve açıldı bu TWRP üzerinden sizin verdiğiniz Masik F Sirius rom'unu kuracağım doğrumudur?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

nedimkavak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim KAVAK
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
1
yüklemeye başladıysanız bekleyin , imaj kurulum yaptığından 4 satır yazacak sadece ,
hocam yükleme bitti açılışta MIUI10 INNOVATIONS logosu göründü logo arkası karıncalı gibi ve sonrası yok yaklaşık yarım saattir bu şekilde normal mi?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
hocam yükleme bitti açılışta MIUI10 INNOVATIONS logosu göründü logo arkası karıncalı gibi ve sonrası yok yaklaşık yarım saattir bu şekilde normal mi?

o rom açılışı şekilde , twrp kurar mısın tekrar sonra standart ,

ilk mesajdaki gibi rom kura bilirsin ,

önemli olan çin romun dan sonra rom kurulmaması idi onu geçtin artık ,

nedimkavak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim KAVAK
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
1
o rom açılışı şekilde , twrp kurar mısın tekrar sonra standart ,

ilk mesajdaki gibi rom kura bilirsin ,

önemli olan çin romun dan sonra rom kurulmaması idi onu geçtin artık ,

öyleyse şimdi sizin vermiş olduğunuz xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 romunu kurabilirim değilmi?

Üst Alt