Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

Msuha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
5
Mi8 se konu basligi altinda bytrabzonlunun konusunda var arkadas anlatmis guzelce
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gelistirici olavaksin usb hata ayiklama ve oem kilidi scik olacakmis arkadaskm.uoksa mi yazisinsa kaliniyormus

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

matadore2961

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercbydr
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
Keşke yayınlansalar, mi room gerçekten çok iyi ama eu stable 10.3.2 de 8-9 saat ekran süresi alıyorum, bu sefer olmuş diyebilirim.

Mardina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adnan
Cihazım
Mi8
Konular
0
Türkçe desteği olmadan kullanmak isteyenler için mi flash ile Sirius 10.3.2.0 çin romunu tavsiye ediyorum.batarya performansı açısından çok iyi.fotograf kalitesi de öyle.klavyeyi Google Türkçe seçmeniz ve çin klavyelerini kaldırmanız yetiyor.google play store u yüklendikten sonra herşey yüklenebiliyor.Bu arada twrp de gidiyor ve geriye dönüş bayağı zor.mi flash tool u kullanmak da tehlikeli.bootloader kilidini yanlışlıkla kaldırırsanız (clean and lock seçerseniz) cihaz brick oluyor ve bir daha yazılım atamazsınız.ama bunun dışında rom çok iyi.klavye hassasiyeti bile farklı.ben çok memnun kaldım.ayrica rom güncellemeleri otomatik olarak geliyor.nede olsa orijinal yazılım.Bu arada stock tema ile devam etmeniz batarya performansı açısından çok olumlu.Eu rom ile cihazdan nefret etmiştim.simdi beğeniyorum.bu cihazi 3 yıl mi5 kullandıktan sonra aldım.Eu rom ile cihaz mi5 i bile aratıyordu.Cin romu bence ideal.Tek sorun İngilizce arayüzü.O da benim için sorun olmuyor.
Dediğim gibi geriye dönüş yok farz edelim.twrp tekrar yüklenince fastboot döngüsü başlıyor ve cihaz açılmıyor.twrp eski versiyon ve rom eski versiyon yükleme birşeyi değiştirmiyor.eski versiyon twrp ve eski versiyon çin romu yukledikten sonra ilk açılışta twrp açılıyor,arkasindan wipe format data,adv.wipe we en son reboot yapınca hoşgeldin fastboot yine dön başa.Tek çare mi flash ile Sirius çin romu.ama en azından Google play durdu, veya Google maps çalışmıyor, YouTube açılmıyor gibi sorunlar yok.fotograf kalitesi bariz daha iyi.ayrica dokunmatik daha iyi çalışıyor.Eu rom ile günü zor çıkaran cihazımı sabah şarjdan alıp ertesi gün akşam gece yatarken şarja takıyorum.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Türkçe desteği olmadan kullanmak isteyenler için mi flash ile Sirius 10.3.2.0 çin romunu tavsiye ediyorum.batarya performansı açısından çok iyi.fotograf kalitesi de öyle.klavyeyi Google Türkçe seçmeniz ve çin klavyelerini kaldırmanız yetiyor.google play store u yüklendikten sonra herşey yüklenebiliyor.Bu arada twrp de gidiyor ve geriye dönüş bayağı zor.mi flash tool u kullanmak da tehlikeli.bootloader kilidini yanlışlıkla kaldırırsanız (clean and lock seçerseniz) cihaz brick oluyor ve bir daha yazılım atamazsınız.ama bunun dışında rom çok iyi.klavye hassasiyeti bile farklı.ben çok memnun kaldım.ayrica rom güncellemeleri otomatik olarak geliyor.nede olsa orijinal yazılım.Bu arada stock tema ile devam etmeniz batarya performansı açısından çok olumlu.Eu rom ile cihazdan nefret etmiştim.simdi beğeniyorum.bu cihazi 3 yıl mi5 kullandıktan sonra aldım.Eu rom ile cihaz mi5 i bile aratıyordu.Cin romu bence ideal.Tek sorun İngilizce arayüzü.O da benim için sorun olmuyor.
Dediğim gibi geriye dönüş yok farz edelim.twrp tekrar yüklenince fastboot döngüsü başlıyor ve cihaz açılmıyor.twrp eski versiyon ve rom eski versiyon yükleme birşeyi değiştirmiyor.eski versiyon twrp ve eski versiyon çin romu yukledikten sonra ilk açılışta twrp açılıyor,arkasindan wipe format data,adv.wipe we en son reboot yapınca hoşgeldin fastboot yine dön başa.Tek çare mi flash ile Sirius çin romu.ama en azından Google play durdu, veya Google maps çalışmıyor, YouTube açılmıyor gibi sorunlar yok.fotograf kalitesi bariz daha iyi.ayrica dokunmatik daha iyi çalışıyor.Eu rom ile günü zor çıkaran cihazımı sabah şarjdan alıp ertesi gün akşam gece yatarken şarja takıyorum.

O şekilde kullana biliyor iseniz çin betayı da deneyerek her şeyden ilk haberiniz ola bilir =)

OyunClash

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Oyun Clash
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
15
Eu stabilden (10.2.3.0) eu betaya geçiyorum. Birkaç sorum olucak.
1. 4 wipe yapmalı mıyım?
2. İlk olarak TWRP'yimi güncellemem gerek?
3. TWRP'yi kalıcı yapmalı mıyım?
4. Magisk kurmalı mıyım?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Eu stabilden (10.2.3.0) eu betaya geçiyorum. Birkaç sorum olucak.
1. 4 wipe yapmalı mıyım?
2. İlk olarak TWRP'yimi güncellemem gerek?
3. TWRP'yi kalıcı yapmalı mıyım?
4. Magisk kurmalı mıyım?

Twrp den dirak kura bilirsin üstüne güncelleme olarak kurularak açılacaktır,

Twrp den çıkmadan bu konudaki gibi twrp çıkmadan güncellersen sorunsuz kullanıma devam edersin , ama genede istersen sonradan da kura bilirsin ,

Üst Alt