Soru Mi 8 SE İkon büyütme ve güncelleme nasıl yapılır ? Genel bilgi alabilir miyim?

ercakmak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erdal
Konular
38
Merhaba arkadaşlar, Hayırlı Ramazanlar ;

yeni bir Mi8 SE aldım. Android 8.1.0 - MIUI Sürümü : 10.2.1.0 stabil var.

eski bir mi4 kullanıcısıyım. çok fark yok gibi hemen alıştım. size sormak istediğim.

1- ekran daha büyük olduğu için sayfalardaki ikonlar bana küçük geliyor nasıl büyütebilirim.
2- Güncelemelerde yapmam gereken MIUI V10.3.1.0 PEBCNXM versiyon var. yaklaış 1.7 GB yapmam iyi mi olur , olmaz mı ?
3-mi4 deki rehbere kayıtlı resimleri mi hesabımdan yeni SE ye getiremedim. mi hesabı SE de aktif ettim..
4- Bu telefonda yapmam gereken yada yapmamam gerekenleri de siz eski kullanıcılardan bilgi almak isterim.

Teşekkür ederim.

Lütfen yardımcı olur musunuz ?

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam burda yardım edilecek pek bişey yok,ikonlar farklı tema kullanarak değiştirilebilir yada geliştirici seçeneklerini açıp "en küçük genişlik" menüsünden dpi ayarlarını değiştirip istediğimiz gibi küçültüp büyütebliiriz.güncelleme gelmişse yapalım kararı kendimiz verelim çünkü aliye göre faydalı olan bi güncelleme veliye göre kötü olabilir.ayrıca tamamı büyük harflerle konu başlığı açmak ve lütfen yardım edin tarzında başlıklar forum kurallarına aykırı

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Hayırlı olsun cihazınız,

- İkon boyutunu değiştirmek için, Play Store'dan, Miui Theme Editor'ü indirmeniz gerekiyor ve istediğiniz temayı seçip, APP Icons ( Uygulama İkonları ) yazan seçeneğe girip Extra (Ekstra & Daha Fazla) seçeneğiyle ikonların boyutunu düşürüp/artırabilirsiniz.
-Custom rom güncellemesini Twrp üzerinden yapmanız gerekiyor. Güncelleyici üzerinden yapamazsınız.Cihazınız da Rom güncellemesi çok sıkıntılı hocam.
- Rehberiniz de ki kişilerin resimlerini Mi hesabınıza kayıt ettiyseniz Otomatik olarak gelir hocam.
- Konuyu buradan takip edebilirsiniz.

-Forum Kurallarımız gereği konu başlığınızı içeriğe ve herkesin anlayacağı şekilde düzenler misiniz.Aksi durumda yeni mesajlara kapatılacaktır.
  • 3.1. Sitemizde sadece açık ve anlaşılır ve anlaşılır başlıklara/mesajlara izin verilmektedir
  • 3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır
Anlayışınız için teşekkür ederim

Oyla:

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Ayarlar-Erişilebilirlik-Ekran Boyutu menüsünden yapabilirsiniz

Oyla:

ercakmak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erdal
Konular
38
herkese teşekkür ederim. peki klavye konusunda yarımcı olurmusunuz ? klavye neyi kullanmalıyım en iyi türkçe ve sıkıntısız yazabileceğim yüklemesi kolay olan bir klavye önerir misiniz.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
herkese teşekkür ederim. peki klavye konusunda yarımcı olurmusunuz ? klavye neyi kullanmalıyım en iyi türkçe ve sıkıntısız yazabileceğim yüklemesi kolay olan bir klavye önerir misiniz.

iyidir hocam.

Oyla:
Üst Alt