Rom Mi 8 SE - Havoc OS v 2.6 - Android 9.0 - Güncel 15 Haziran

msaaltiok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
7
Temiz kurulum şart mı peki

Tüm romlarda temiz kurulum bir zorunluluk değildir. Fakat akıcı ve hatasız kullanım için gereklidir. Internal Storage dizininde bulunan ufak bir yapılandırma dosyası dahi her zaman yeni rom ile çakışabilir. Herkesin hatasız kullandığı bir romda hatalar ve donmalarla karşılaşırsınız.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Tüm romlarda temiz kurulum bir zorunluluk değildir. Fakat akıcı ve hatasız kullanım için gereklidir. Internal Storage dizininde bulunan ufak bir yapılandırma dosyası dahi her zaman yeni rom ile çakışabilir. Herkesin hatasız kullandığı bir romda hatalar ve donmalarla karşılaşırsınız.
Anladım o zaman şöyle yapıyorum öncelikle eu 10.3.1 e dönüyorum ondan sonra twrp 0423 kuruyorum ardından romdan sonra gapps ve magisk kurup kullanmaya başlıyorum doğru mudur

msaaltiok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
7
Anladım o zaman şöyle yapıyorum öncelikle eu 10.3.1 e dönüyorum ondan sonra twrp 0423 kuruyorum ardından romdan sonra gapps ve magisk kurup kullanmaya başlıyorum doğru mudur
Evet. Twrp kurduktan sonra Tüm Dizleri wipe yaparak Havoc zipi ve diğerlerini flashlayın.

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Neden 10.3.1e donuyorsunki ? Betadan direk kur geç

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Evet. Twrp kurduktan sonra Tüm Dizleri wipe yaparak Havoc zipi ve diğerlerini flashlayın.
Hocam anlamadığım şu internal storage de wipe yapınca rom silinecek pc ye bağlayıp romu öyle mi atalım telefona

msaaltiok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
7
Hocam anlamadığım şu internal storage de wipe yapınca rom silinecek pc ye bağlayıp romu öyle mi atalım telefona
Bazı özel dizinlerinizin silinmesini istemiyorsanız PC yada bir dosya yönetcisi apk ile girerek tek klasör içine (Örneğin: Yedek) toplayın. Diğer tüm klasörleri pcden yada dosya yöneticisinden silin. Kurulum adımlarında Internal Storage bölümünün wipe işlemini es geçin.

Böylece internal storage bölümüne dokunmamış olursunuz. Cihaz hafıza şifreleme etkinleştirilmiş (açılışta numerik şifre soran) miui ve diğer romlarda ise her halükarda wipe yapılması gerekir.

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bazı özel dizinlerinizin silinmesini istemiyorsanız PC ile girerek tek klasör içine (Örneğin: Yedek) toplayın. Diğer tüm klasörleri pcden silin. Kurulum adımlarında Internal Storage bölümünün wipe işlemini es geçin.
Hocam anlamadınız galiba şimdi depolamayı silince rom dosyası da gitmeyecek mi o zaman nasıl flaşlayacağız onu sordum

msaaltiok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
7
Hocam anlamadınız galiba şimdi depolamayı silince rom dosyası da gitmeyecek mi o zaman nasıl flaşlayacağız onu sordum
Yukarıda depolamayı silmeden internal storage da temizlik yaparak rom atma yönetimini anlattım.

Depolamayı silince tüm bilgileriniz silinecek. Evet PC den tekrar rom, gapps ve magisk atmanız gerekecek.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Yukarıda depolamayı silmeden internal storage da temizlik yaparak rom atma yönetimini anlattım.

Depolamayı silince tüm bilgileriniz silinecek. Evet PC den tekrar rom, gapps ve magisk atmanız gerekecek.
Bunu sormuştum tamamdır teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam usb-otg wipe yapmıyoruz değil mi

Son düzenleme:
Üst Alt