Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

elikathesaver

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Elika
Cihazım
MI 8 SE
Konular
3
Merhaba arkadaşlar,

Kategoride de görüldüğü üzere tatlı bela Mi 8 SE'nin, China Rom'undan herhangi bir roma geçerkenki en büyük sıkıntılardan birini çözümünü aşağıya bırakacağım.

Sorun: Fastboot ekranında twrp ekranına geçildikten sonra reboot işlemi ardından fastboot ekranının her ne işlem yapılırsa yapılsın bir döngüye girmesi. Fasrboot ekranında takılı kalmak.

Sorunun ana kaynağı: Romların sürümleri

Sorunun çözümü:

Ben değil, Skylonely61 SUNAR :) (bu kullanıcıya işlemi yaptıktan sonra bir teşekkürü çok görmeyin, tecrübesi, bilgisi gerçekten çok fazla)

Öncelikle indirecekleriniz:

7Zip indirin ama eğer winrar'la da china rom'u ayıklayabiliyorsanız sıkıntı yok.

China Rom 8.1 :

Eu rom 8.1 :
(Ben bunu indirmek istemiştim, siz Reiwa'nın Rehberinden istediğiniz bir Rom bulabilirsiniz elbette)

TWRP-3.2.3-1217 : -> Reiwa 'nın rehberi de burda ayrıca görmeyenler bakabilirler:Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme ve Sıfırlama Sorunları)

Eu rom 9 :

Mi Flash Tool :

twrp image dosyası .img uzantılı olandır. 1217 olanı kullanacağız:
(bütün installer'daki 4 twrp'nin manuel kurulum yapmak isteyenler için de zip halinde dosyaları var ayrıca)

Şimdi arkadaşlar, (bootloader kilidinizi açık varsayıyorum)

1. Mi Flash'ta China rom 8.1'i flashlayacaksınız. Bunu yaparken İndirdiğiniz zip dosyasını çıkartın ve o dosyayı bir daha 7zip ile ayıklayın. Böyle olunca o tek dosya
images ve diğer başka türlü dosyalar olarak çıkarılmış olacak. Mi Flash'ta select tıklayıp, yeni elde ettiğiniz dosyayı seçin. (images dosyasını seçmeyin, images dosyasını içinde bulunduranı seçeceksiniz.Zaten doğru dosyayı seçmiyorsanız uyarı verir: Can not find file flash_all.bat şeklinde. Ardından fastboot'ta takılı kalmış olan telefonu bilgisayara bağlayın ve refresh'e tıklayın. Cihaz görünecek. En alta bakın. Clean all, Clean all and lock gibi seçenekler var 3 tane yanyana. En baştak i CLEAN ALL'u tıklayın. Her Mi Flash'ta işlem yaparken CLEAN ALL seçilecek. Clean all and lock seçeneği brick sebebidir.

2. Şimdi telefon açılacak, size miui hesabınızın şifresini soracak filan. Girin sıkıntı yok :) heh ondan sonra hiç telefonu kurmaya devam etmeden fastboot'a geçebilirsiniz.

3. Fastboot'tasınız. Artık Eu rom'u twrp ile flashlama zamanı. Twrp 1217'i kullanıcaz. İndirin ve bu arada cihazı bilgisayara bağlayın. Yükleme aracını kullanmayı aracın içinde anlatıyor zaten. Twrp açılınca Wipe'tan Format Data'ya girin. Ekrana çıkan yerde yes yazmanız gerekiyor. Sonrasında gelen ekranda, format işlemi bitince geri tuşuyla çıkın.(telefonda geri tuşu neyse artık)

4. Kritik an geldi :) Şimdi Reboot'a girin ve Recovery'i seçin. Ekran kararacak ve mi yazısı görünecek. Ama önemli olan aşağıda unlocked yazması, yazmıyorsa fastboot'a gidiyorsunuz demektir :(

5. Sonrasında anamenüye gelin geri tuşlarıyla. Wipe'tan advanced wipe seçeneğinden
dalvik
cache
data
system
işaretleyin ve temizleyin.

6. Telefona Eu romu atın. Install kısmına gelince direkt arşiv dosyasını görürsünüz zaten. Seçip install diyin.

7. İşlem bitince, Sol taraftaki wipe yazana basın, sağa çekin sonrasında gelen ekranda. (wipe sadece dalvik ve cache'yi silmektedir. çok da önemli değil yane :)

8. Reboot system'e tıklayın.

9. Eu rom 8.1 için yaptıklarımızı tekrarlıyoruz. Aynı twrp çalışacaktır. Format data'ya gelin yine wipe'tan. yes diyin. Reboot recovery dedikten sonra;

10. anamenüye gelin geri tuşlarıyla. Wipe'tan advanced wipe seçeneğinden
dalvik
cache
data
system
işaretleyin ve temizleyin.

11. Bilgisayardan eu rom 9'u telefona atın, install'den kurun. sdkart'ta olması gerekir. twrp 1217'nin de image dosyasını atın. onu da ayn şekilde install edin. twrp kalıcı olur.

12. işlemler bitince Solda çıkan wipe'a tıklayın dalvik cache silinecektir böylece.

13. Reboot system diyin.

Hayırlı olsun, efendim.

Tüm bu rehberdeki en önemli ayrıntılar:

Rom sürümleri ve Format data'dan sonra reboot diyip daha sonra advanced wipe'a gelmektir.

Sadece yazıcı ve iletici olarak görün beni.

Bilgi tamamen Skylonely61'e aittir.

Son düzenleme:

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
şifresi nedir
chine 8.1 sonunda 9.0 yazıyor dogrumu

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
10.3.1 için editlemeyi bekliyoruz

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
2 . yol olarak ..

Twrp yi bir şekilde kurdukdan sonra , adv wipe yapın data store hariç seçin silin sonra telefonu pc bağlayın , masik x son sürmünü ve twrp 1227 son sürümü ve şu an açık olan sürümün img dosyasını telefona kopyalayın ,

install girin install image girip recovery seçip o an içinde olan recovery dosyasını seçerek yükleyin
restart recovery deyin twrp açılır sonra
install masik x son versiyonunu ve daha sanra gene install image girip recovery seçip twrp dosyasını son versiyonunu recovery seçerek kurun
sonra rom ve twrp en güncel şekilde açılacaktır.

burada önemli olan twrp açtığınızda wipe yapınca twrp nin silinmesi twrp den çıkmadan tekrar twrp flashlarsanız twrp açılıyor , ancak eu rom kurunca gene fastboot dönüyor , ( fastboot değil bu recovery ekranı ancak uyumsuz olduğundan çakma fastboot gibi açılıyor )

ilk mesajdaki gibi rom uyumsuzluğu olma ihtimali var ancak masik x kurulum yöntemi kurarken görürsünüz image şeklinde o sebeple kuruluyor sonra normal romlara dönmek isterseniz döne bilirsiniz ,

Son düzenleme:

elikathesaver

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Elika
Cihazım
MI 8 SE
Konular
3
2 . yol olarak ..

Twrp yi bir şekilde kurdukdan sonra , adv wipe yapın data store hariç seçin silin sonra telefonu pc bağlayın , masik x son sürmünü ve twrp 1227 son sürmünü ve şu an açık olan sürümün img dosyasını telefona kopyalayın ,

install girin install image girip recovery seçip o an içinde olan recovery dosyasını seçerek yükleyin
restart recovery deyin twrp açılır sonra
install masik x son versiyonunu ve daha sanra gene install image girip recovery seçip twrp dosyasını son versiyonunu kurun seçerek yükleyin sonra
rom ve twrp en güncel şekilde açılacaktır.

burada önemli olan twrp açtığınızda wipe yapınca twrp nin silinmesi twrp den çıkmadan tekrar twrp flashlarsanız twrp açılıyor , ancak eu rom kurunca gene fastboot dönüyor , ( fastboot değil bu recovery ekranı ancak uyumsuz olduğundan çakma fastboot gibi açılıyor )

ilk mesajdaki gibi rom uyumsuzluğu olma ihtimali var ancak masik x kurulum yöntemi kurarken görürsünüz image şeklinde o sebeple kuruluyor sonra normal romlara dönmek isterseniz döne bilirsiniz ,

Evet twrpyi de flashlamak çok önemli çünkü ben eu rom 10.3.1e uygun bir twrpyi bulamadım maalesef.0423 de, 1227 de çalışmıyor.

Eğer 1217yi 8.1 eu'da 9 eu 'ya geçerken tam dediğim yerde flashlarsa sorun yaşayan arkadaşlar, görecekler ki eu 9da da kullanabiliyorlar twrpyi.

Fastboot yolu aşağı ses + power
Twrp yolu yukarı ses + power (kalıcı olunca bu tuşlara her basılı tuttuğumuzda twrp gelir, canınızın istediği şeyi, ek dosyaları flashlarsiniz :)

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Evet twrpyi de flashlamak çok önemli çünkü ben eu rom 10.3.1e uygun bir twrpyi bulamadım maalesef.0423 de, 1227 de çalışmıyor.

Eğer 1217yi 8.1 eu'da 9 eu 'ya geçerken tam dediğim yerde flashlarsa sorun yaşayan arkadaşlar, görecekler ki eu 9da da kullanabiliyorlar twrpyi.

Fastboot yolu aşağı ses + power
Twrp yolu yukarı ses + power (kalıcı olunca bu tuşlara her basılı tuttuğumuzda twrp gelir, canınızın istediği şeyi, ek dosyaları flashlarsiniz :)

çinde eu geçerseniz twrp bozuluyor zaten bu sebeple çakma fastboot açılıyor , wipe yaptık dan sonra yüklenirse twrp sorunsuz açılır twrp ama rom kurduk dan sonra rom açılmıyor bide üstüne twrp de gidiyor başa sarıyorsunuz bu sebeple ,

Üst Alt