Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

xfurkanx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi note 3
Konular
0
mi flash ile çin romu flaşlamaya çalışıncada aynı sıkıntı oluyor twrp de yüklemeye çalışınca aynı sorun ne yaparsam yapayım ekranın sol üst kösesinde press any key to shutdown yazıyor .
Hocam bendede aynı sorun oluyor farklı cihaz ile çözdün mü

xfurkanx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi note 3
Konular
0
evet hocam başka bir bilgisayarda işler yoluna girdi.
hocam peki bende şuanda hallettim başka cihazla çin romu 11.0.3 yüklü direk twrp üzerinden mi kuracağım eu romu, sen biliyor musun

saban19

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
şaban
Cihazım
Mi 10 5G
Meslek
Bilgisayar Program
Konular
5
Merhaba arkadaşlar,

Kategoride de görüldüğü üzere tatlı bela Mi 8 SE'nin, China Rom'undan herhangi bir roma geçerkenki en büyük sıkıntılardan birini çözümünü aşağıya bırakacağım.

Sorun: Fastboot ekranında twrp ekranına geçildikten sonra reboot işlemi ardından fastboot ekranının her ne işlem yapılırsa yapılsın bir döngüye girmesi. Fasrboot ekranında takılı kalmak.

Sorunun ana kaynağı: Romların sürümleri

Sorunun çözümü:

Ben değil, Skylonely61 SUNAR :) (bu kullanıcıya işlemi yaptıktan sonra bir teşekkürü çok görmeyin, tecrübesi, bilgisi gerçekten çok fazla)

Öncelikle indirecekleriniz:

7Zip indirin ama eğer winrar'la da china rom'u ayıklayabiliyorsanız sıkıntı yok.

China Rom 8.1 :

Eu rom 8.1 :
(Ben bunu indirmek istemiştim, siz Reiwa'nın Rehberinden istediğiniz bir Rom bulabilirsiniz elbette)

TWRP-3.2.3-1217 : -> Reiwa 'nın rehberi de burda ayrıca görmeyenler bakabilirler:Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme ve Sıfırlama Sorunları)

Eu rom 9 :

Mi Flash Tool :

twrp image dosyası .img uzantılı olandır. 1217 olanı kullanacağız:
(bütün installer'daki 4 twrp'nin manuel kurulum yapmak isteyenler için de zip halinde dosyaları var ayrıca)

Şimdi arkadaşlar, (bootloader kilidinizi açık varsayıyorum)

1. Mi Flash'ta China rom 8.1'i flashlayacaksınız. Bunu yaparken İndirdiğiniz zip dosyasını çıkartın ve o dosyayı bir daha 7zip ile ayıklayın. Böyle olunca o tek dosya
images ve diğer başka türlü dosyalar olarak çıkarılmış olacak. Mi Flash'ta select tıklayıp, yeni elde ettiğiniz dosyayı seçin. (images dosyasını seçmeyin, images dosyasını içinde bulunduranı seçeceksiniz.Zaten doğru dosyayı seçmiyorsanız uyarı verir: Can not find file flash_all.bat şeklinde. Ardından fastboot'ta takılı kalmış olan telefonu bilgisayara bağlayın ve refresh'e tıklayın. Cihaz görünecek. En alta bakın. Clean all, Clean all and lock gibi seçenekler var 3 tane yanyana. En baştak i CLEAN ALL'u tıklayın. Her Mi Flash'ta işlem yaparken CLEAN ALL seçilecek. Clean all and lock seçeneği brick sebebidir.

2. Şimdi telefon açılacak, size miui hesabınızın şifresini soracak filan. Girin sıkıntı yok :) heh ondan sonra hiç telefonu kurmaya devam etmeden fastboot'a geçebilirsiniz.

3. Fastboot'tasınız. Artık Eu rom'u twrp ile flashlama zamanı. Twrp 1217'i kullanıcaz. İndirin ve bu arada cihazı bilgisayara bağlayın. Yükleme aracını kullanmayı aracın içinde anlatıyor zaten. Twrp açılınca Wipe'tan Format Data'ya girin. Ekrana çıkan yerde yes yazmanız gerekiyor. Sonrasında gelen ekranda, format işlemi bitince geri tuşuyla çıkın.(telefonda geri tuşu neyse artık)

4. Kritik an geldi :) Şimdi Reboot'a girin ve Recovery'i seçin. Ekran kararacak ve mi yazısı görünecek. Ama önemli olan aşağıda unlocked yazması, yazmıyorsa fastboot'a gidiyorsunuz demektir :(

5. Sonrasında anamenüye gelin geri tuşlarıyla. Wipe'tan advanced wipe seçeneğinden
dalvik
cache
data
system
işaretleyin ve temizleyin.

6. Telefona Eu romu atın. Install kısmına gelince direkt arşiv dosyasını görürsünüz zaten. Seçip install diyin.

7. İşlem bitince, Sol taraftaki wipe yazana basın, sağa çekin sonrasında gelen ekranda. (wipe sadece dalvik ve cache'yi silmektedir. çok da önemli değil yane :)

8. Reboot system'e tıklayın.

9. Eu rom 8.1 için yaptıklarımızı tekrarlıyoruz. Aynı twrp çalışacaktır. Format data'ya gelin yine wipe'tan. yes diyin. Reboot recovery dedikten sonra;

10. anamenüye gelin geri tuşlarıyla. Wipe'tan advanced wipe seçeneğinden
dalvik
cache
data
system
işaretleyin ve temizleyin.

11. Bilgisayardan eu rom 9'u telefona atın, install'den kurun. sdkart'ta olması gerekir. twrp 1217'nin de image dosyasını atın. onu da ayn şekilde install edin. twrp kalıcı olur.

12. işlemler bitince Solda çıkan wipe'a tıklayın dalvik cache silinecektir böylece.

13. Reboot system diyin.

Hayırlı olsun, efendim.

Tüm bu rehberdeki en önemli ayrıntılar:

Rom sürümleri ve Format data'dan sonra reboot diyip daha sonra advanced wipe'a gelmektir.

Sadece yazıcı ve iletici olarak görün beni.

Bilgi tamamen Skylonely61'e aittir.
twrp linkleri bozuk

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
mi flash ile çin romu flaşlayın sonra tekrar twrp yazın
Mi Flash ile Çin romu flashlasak IMEI lar silinirmi Twrp siz temiz bir kurulum yapmak istiyorum.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Mi Flash ile Çin romu flashlasak IMEI lar silinirmi Twrp siz temiz bir kurulum yapmak istiyorum.

silinmez yapabilirsiniz.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

silinmez ama modem sorunu var Mi 8 SE de kilidi sakın kapatmayın.

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10

Ferhat02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
8SE
Konular
3
Merhaba, her sıfırlamak istediğimde bu saçmalıklarla uğraşmaktan bıktım yok twrp yok fastboot vs. dostum ben normal bir şekilde sıfırlamak sürümü uygulama üstünden yüklemek istiyorum böyle bir şansım yok mu benim şuan kafayı yemek üzereyim fastbootda kaldı da...

Üst Alt