Yardım Mi 8 şarj problemi

huseyinclk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Arkadaşlar cihazı alalı 4-5 gün olmadı fakat cihazla 1 günü değil 12 saati bile çıkaramıyorum ve öve öve aldığım cihaz insanlar önünde beni haksız çıkariyor antutu puani 202000 çıktı puana pek takılmıyorum ama sebebini bana açıklayabilecek var mı?

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Şimdi bu sıkıntı 8 saat şarjda bırakmadan dolayı mı, yanlış şarj etmekten dolayı mı yoksa güncellenerek dolayı mı acaba?
Bir kere bu kadar uzun süreler şarjda bırakmak sağlıklı değil. Batarya süresi ile garantiye gönderirseniz pek bir şey yapacaklarını zannetmiyorum. En fazla bataryayı değiştirirler belki onu da yapıcaz diye kazayla cihazınızı açarken çizerler falan daha da üzülürsünüz. Her güncellemenin ardından illaki şarj süresi azalacak ama siz o gösterilen değerlere çok takılmayın. Reelde ne kadar götürüyor sizi telefon ona göre karar verin kullanarak sonuca varın, sonuçta bu veriler tahmini veriler orada 10 saat yazıyor diye illa 10 saat gitmez. Şebekenin kötü olduğu bir yere gidersiniz misal, telefon şebekeye bağlı kalabilmek için çok enerji harcar 6-7 saat gider 10 saati göremezsiniz gibi gibi.

Oyla:

Rıdvan43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bu telefonu tekrar 9.0 sürümüne nasıl döndürebilirim?

Oyla:

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bu telefonu tekrar 9.0 sürümüne nasıl döndürebilirim?
Öncelikle Antirollback var mı telefonunuzda ona bakmanız lazım. Forumda konuları var. Antirollback varsa ben önermem şahsen geri dönmenizi. Antirollback tehlikeli bir durum brick olabilir cihaz.

Oyla:

Rıdvan43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Ben bu telefonu sırf şarjı 1,5 gün gidiyor diye aldım. En can alıcı yerinden sıkıntı yaşıyorum şuan, garantiye göndersem garanti bataryası sökmek dışında bir çözüm bulamazlar mi?

Oyla:

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Ben bu telefonu sırf şarjı 1,5 gün gidiyor diye aldım. En can alıcı yerinden sıkıntı yaşıyorum şuan, garantiye göndersem garanti bataryası sökmek dışında bir çözüm bulamazlar mi?
Şimdi tespiti zor bir sorun ve garanti sizin kullandığınız şartlarda test etmez cihazı. Size göre 1.5 gün istersiniz. Onlar der ki test yaptık 1 gün gidiyor herhangi bir sıkıntı yok derler. Eğer illa yazılımı geriye almak istiyorsanız kendinizi hiç riske atmadan şöyle yapabilirsiniz: "yeni güncellemeyle cihazın performansı ve şarj süresi düştü eski yazılımın yüklenmesini talep ediyorum" dersiniz. Bir aksilik çıkarsa da onlar sorumlu olurlar kafanız ağrımamış olur.

Oyla:

Rıdvan43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Şimdi tespiti zor bir sorun ve garanti sizin kullandığınız şartlarda test etmez cihazı. Size göre 1.5 gün istersiniz. Onlar der ki test yaptık 1 gün gidiyor herhangi bir sıkıntı yok derler. Eğer illa yazılımı geriye almak istiyorsanız kendinizi hiç riske atmadan şöyle yapabilirsiniz: "yeni güncellemeyle cihazın performansı ve şarj süresi düştü eski yazılımın yüklenmesini talep ediyorum" dersiniz. Bir aksilik çıkarsa da onlar sorumlu olurlar kafanız ağrımamış olur.
Bu çok mantıklı bu şekilde yapacağım ben de. Sonucunda burdan yazarım yine, sagolun arkadaşlar.

Oyla:

Rıdvan43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Arkadaşlar söylediğiniz gibi oldu, telefonun bataryası kullandıkça açılıyor sanirim. Şuan %81 de iken 1 gun 14 saat ekran süresi verdi. Fakat dün gece %100 deyken 13 saat 27 dakika veriyordu. Sanırım şuan için kararsız bir davranış gosteeiyor. İlk başta batarya voltajı 4,7 volt iken sonradan 3,8 lere dustu, şimdi 4,0 yine. Zamanla göreceğiz, telefonumu garantiye yollamaktan vazgeçtim. Artık güven vermeyen başladı. Başka hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Tekrar telefon alacak olsam tekrar mi 8 alırdım. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Arkadaşlar söylediğiniz gibi oldu, telefonun bataryası kullandıkça açılıyor sanirim. Şuan %81 de iken 1 gun 14 saat ekran süresi verdi. Fakat dün gece %100 deyken 13 saat 27 dakika veriyordu. Sanırım şuan için kararsız bir davranış gosteeiyor. İlk başta batarya voltajı 4,7 volt iken sonradan 3,8 lere dustu, şimdi 4,0 yine. Zamanla göreceğiz, telefonumu garantiye yollamaktan vazgeçtim. Artık güven vermeyen başladı. Başka hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Tekrar telefon alacak olsam tekrar mi 8 alırdım. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Öfkeyle kalkıp sakinleşerek oturmak güzeldir :D

Oyla:

turgaycomert

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
6
benim mi 8 miui 10 global rom da 3s 11 d ekran acıklık süresiyle sarjı %27 lerde bende alalı 5-6 gün oldu. düzelir mi bilmiyorum?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şarj şuan çok kötü yani nerdeeee 5-6 saat ekran acıklık süresi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şarj şuan çok kötü yani nerdeeee 5-6 saat ekran acıklık süresi

Oyla:
Üst Alt