Rehber Mi 8 Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

cihan8942

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Mi8
Konular
2
Şimdi bootlop soruna çözüm getirmek maksadı ile cevap yazmak istiyorum.. Çünkü sizin yöntem ile tam olarak root yüklenmiyor.
Dm verify disabler olarak verdiğiniz link başka bir amaç için sanırım.
Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip doğru olan link bu olmalı..
Bir de Ekran görüntüsünde Magisk sürümü 16.7 ama sizin verdiğiniz link 16.4 ?
Kurulumda bir kaç değişik ile tam kurulum şöyle olmalı..

1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mi 8 Twrp 3.2.3.0 Otomatik Yükleme Aracı
2. Magisk dosyasını indirin;
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v16.7.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
6. fastboot format userdata
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v16.7.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v16.7.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

son güncel hali bumudur.

Birde 8. maddeyi yaptım herşey silindi daha onra 9u yapacağım ama pc telefonu depolama birimi olarak görüyormu.Yanlış yapmayayım diye sorayım.4. maddeyi de tam anlamadım

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
cihan8942;

Cihazı bir yakınımdan Unlock ve ardından Root işlemi için almıştım.İşlemleri yapıp teslim etmiştim. Bu döküman o tarih üzerinden kalan halidir. O günden bu yana güncelleme yapıldımı pek takip edemedim. Ama ben bu şekilde sağlıklı bir şekilde root yükleyebilmiştim.
Linkler ölmüş ise haber verirsen yenilerim, bir de takıldığın yer olur ise yardımcı olurum..

8. maddeden sonra telefonun normal şekilde açılıyor ise Bilgisayarın cihazı Depolama birimi olarak tabiki de görecektir. Bu esnada Magisk-v16.7.zip'i dahili hafızana yüklemelisin.

Bir diğer sorun 4. madde de Twrp Recovery Moduna giriş yaptığın zaman bilgisayar bağlantısı kurar isen depolama birimi olarak görecektir. Görmez ise Bağla kısmından gördürebilirsin. Ardından telefonun dahili hafızasına Magisk-v16.7.zip'i ve Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i kopyalamalısın..

cihan8942

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Mi8
Konular
2
cihan8942;

Cihazı bir yakınımdan Unlock ve ardından Root işlemi için almıştım.İşlemleri yapıp teslim etmiştim. Bu döküman o tarih üzerinden kalan halidir. O günden bu yana güncelleme yapıldımı pek takip edemedim. Ama ben bu şekilde sağlıklı bir şekilde root yükleyebilmiştim.
Linkler ölmüş ise haber verirsen yenilerim, bir de takıldığın yer olur ise yardımcı olurum..

8. maddeden sonra telefonun normal şekilde açılıyor ise Bilgisayarın cihazı Depolama birimi olarak tabiki de görecektir. Bu esnada Magisk-v16.7.zip'i dahili hafızana yüklemelisin.

Bir diğer sorun 4. madde de Twrp Recovery Moduna giriş yaptığın zaman bilgisayar bağlantısı kurar isen depolama birimi olarak görecektir. Görmez ise Bağla kısmından gördürebilirsin. Ardından telefonun dahili hafızasına Magisk-v16.7.zip'i ve Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i kopyalamalısın..

Çok teşekkür ederim deneyeceğim bir sorun olursa ulaşırım

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Biraz uzun lutfen okuyun!!!

Evvelki gün twrp atiym dedim yaptiğima yapicağima pişman oldum ama sans eseri kendi cihazimi kurtardim arkadaslar... Oncelikle mi 8 cihazima tarifinizdeki twrp kurdum sora install kiskindan magisk seçerek swep yani kaydirarak yükledim buraya kadar hersey tamam sora cihazi yeniden baslattim sürekli twrp kismina geri geldi (not : miui 10 global surum kullaniyordum) sora panikleyip pcde onceden kalma miui 9 gobal stock romu tekrar telefona mi flash tool ile yükledim... Sorasinda cihaz bu sürümün eski olduğunu ingilizce cümle ile belirtip açmadi... sorasinda miui 10 global rom indirdim onu kurayim derken yanlislikla bl kilitini sildim... (tabi bu olay basladiğindan telefonu geri kurtarana kadar 5 saat sürdü) sora her turlu siteleri arastirdim... Taa çinlilerin kendi sayfalarindaki yorumlara kadar herseyi arastirdim... Bitanesi şunu yazmis telefonda china rom olan cihazlari gobal romla acamazsiniz... fabrika çikisi Global olan cihazlarida china rom ile acamazsiniz... Benim telefon yurt disindan geldiği icin bu kez china stabile rom indirmeye basladim saatte gece 2 oldu artik sabah 6da işe gidecem bende de bi huy var bozuk birseyim varsa yapmasan duzeltmeden uyuyamam... Neyse sorasinda şuna dikkat ettim telefonun bl kilitini sildiğini anladim cunku stock rom yukleyecem pc programinda released rom yaziyodu sorasinda pcde kurulu olan bootloader lock yani şu bl kilitini açipta 15 gun beklediğimiz program varya arkadaslar telefonu fastboot modundayken pcye baglayip ordan accound hesabimi ve şifremi girdim %100 oldu sora kiliti telefona aktardim... Sora miui 10 golbal stock romu tekrar ayarlayip telefona kurdum ve telefon duzeldi arkadaslar tabi gece 2 bucuk oldu rahatladim kurulumu bitirdim herseyi duzelttim sabaha kadar telefondaki uygulamalari guncellemeye biraktim... Tövbe ettim ama bi tecrube kazandim bl kiliti silinince artik ne yapicağimi biliyorum not: bl kilitinizi her zaman bi yere not edin saklayin lazim olucak kesinlikle... Ayrica cihazi baskasina satarsaniz bl kilitinide o şahisa verin nolur ne olmaz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

cihan8942

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Mi8
Konular
2
Biraz uzun lutfen okuyun!!!

Evvelki gün twrp atiym dedim yaptiğima yapicağima pişman oldum ama sans eseri kendi cihazimi kurtardim arkadaslar... Oncelikle mi 8 cihazima tarifinizdeki twrp kurdum sora install kiskindan magisk seçerek swep yani kaydirarak yükledim buraya kadar hersey tamam sora cihazi yeniden baslattim sürekli twrp kismina geri geldi (not : miui 10 global surum kullaniyordum) sora panikleyip pcde onceden kalma miui 9 gobal stock romu tekrar telefona mi flash tool ile yükledim... Sorasinda cihaz bu sürümün eski olduğunu ingilizce cümle ile belirtip açmadi... sorasinda miui 10 global rom indirdim onu kurayim derken yanlislikla bl kilitini sildim... (Beni bi göt korkusu sardi tabi bu olay basladiğindan telefonu geri kurtarana kadar 5 saat sürdü) sora her turlu siteleri arastirdim... Taa çinlilerin kendi sayfalarindaki yorumlara kadar herseyi arastirdim... Bitanesi şunu yazmis telefonda china rom olan cihazlari gobal romla acamazsiniz... fabrika çikisi Global olan cihazlarida china rom ile acamazsiniz... Benim telefon yurt disindan geldiği icin bu kez china stabile rom indirmeye basladim mk saatte gece 2 oldu artik sabah 6da işe gidecem mk bende de bi huy var bozuk birseyim varsa yapmasan duzeltmeden uyuyamam... Neyse sorasinda şuna dikkat ettim telefonun bl kilitini sildiğini anladim cunku stock rom yukleyecem pc programinda released rom yaziyodu sorasinda pcde kurulu olan bootloader lock yani şu bl kilitini açipta 15 gun beklediğimiz program varya arkadaslar telefonu fastboot modundayken pcye baglayip ordan accound hesabimi ve şifremi girdim %100 oldu sora kiliti telefona aktardim... Sora miui 10 golbal stock romu tekrar ayarlayip telefona kurdum ve telefon duzeldi arkadaslar tabi gece 2 bucuk oldu rahatladim kurulumu bitirdim herseyi duzelttim sabaha kadar telefondaki uygulamalari guncellemeye biraktim... Tövbe ettim mk ama bi tecrube kazandim bl kiliti silinince artik ne yapicağimi biliyorum not: bl kilitinizi her zaman bi yere not edin saklayin lazim olucak kesinlikle... Ayrica cihazi baskasina satarsaniz bl kilitinide o şahisa verin nolur ne olmaz...

Teşekkürler

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Peki bu magisk rootu şu anki güncel global miui 10 da yapsak sorun olur mu yoksa farkli rom mu lazim?

cihan8942

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Mi8
Konular
2
Merhaba,Arkadaşlar bu rootu sorunsuz şekilde yaptım fakat şuanda *#*#717717#*#* yaptığımda open diag failed hatası veriyor.
adb shell "
su;
setprop sys.usb.config diag adb
yapıyorum fakat diag modu açılmıyor.
*#*#13491#*#* de denedim fakat sonuç aynı.

kano123

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eko
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Merhaba Arkadaslar kildini Kirdigim Mi 8 Cihazimi Rootlamak istedim twrp ni sorunuz ve kalici sekilde yukledim buraya kadar sorun yok formda acilmis konuyu inceledim hersey sorunuz devam ediyor ama telefon acildiginda Magisk uygulamasini yuklememe ragmen Magisk uygulamasi yok )) boyle bir sorunun icersindeyim lutfen yardimci olurmusunuz ?

Cihaz Global Versiyon 128 GB

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Merhaba Arkadaslar kildini Kirdigim Mi 8 Cihazimi Rootlamak istedim twrp ni sorunuz ve kalici sekilde yukledim buraya kadar sorun yok formda acilmis konuyu inceledim hersey sorunuz devam ediyor ama telefon acildiginda Magisk uygulamasini yuklememe ragmen Magisk uygulamasi yok )) boyle bir sorunun icersindeyim lutfen yardimci olurmusunuz ?

Cihaz Global Versiyon 128 GB
Sorun halen devam ediyor mu?

Üst Alt