Çözüldü Mi 8 Lite - Whatsapp Businnes Bildirim Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

024

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Satış Pazarlama
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 10.2 | Kararlı 10.2.2.0 (ODTMIXM)
Telefon Modeli
M1808D2TG (Mi 8 Lite)
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba,
Mi Forum İstanbul AVM'deki bayiden Mi 8 Lite telefonumu alalı 3 hafta kadar oldu.

Sorun 1: Whatsapp bildirim gecikmesi & bağlantının kopması gibi bir durum;
1a) Whatsapp Web kullanıcısı olarak; Whatsapp web üzerinden müşterilerimizle irtibatımızı daha hızlı ve aktif olarak sağlamaktayız. Ancak belirli bir süreden (20 dk kadar) sonra whatsapp web bu uyarıyı veriyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1b) Bir başka whatsapp hesabından mesaj gönderiyorum. Mesaj tek tık olarak görünüyor. Bazen 3 dakika sonra bazen 1,5 saat sonra gönderildi oluyor. Bu kabul edilebilir bir aralık değildir ki müşterilerimiz gönderilmediğini ulaşmadığını görünce güven sorunu yaşıyor.

(Bu sorunun internetteki aile paketi nedeniyle yaşandığını sanıyorum) Çözülüp çözülmediğini ileteceğim.

Sorun 2: Müşteri yazı yazdıktan sonra bildirim ekrana bildirim bölümünde düşmediği gibi sadece saatin olduğu yerde bir ara görünüp kayboluyor. Ekranda baktığınız zaman onu görmüyorum. Saatin arkasında kalmış bir bildirim olarak karşıma çıkıyor. Yani bildirim bölümünü ekranı büyültmek adına sağa ve sola küçülmüşsünüz hiç bir şeye yaramamış. Bildirim sesi gelmiyor. Bildirim sesi bölümünde özellikle sık kullandığımız bir bölüm olduğu için sesi her zaman kullandığımız ses yapmak istedim. Ancak onu da çalmıyor. Neymiş yok bir klasörün içerisine atacakmışım dosyayı sonra oradan buradan kırk takla atacakmışım sonra ses çalacakmış. Biz binlerce lira para verirken bu taklaları atacağımızı bilmiyorduk, pardon...

Whatsapp ve Whatsapp Businnes uygulamalarını kullanıyorum.
İkisinin arasındaki uygulama bildirim farklılığını gösteren videoyu buradan izleyebilirsiniz.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Webebağlanmama.png
    Webebağlanmama.png
    9,2 KB · Görüntüleme: 14

024

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Satış Pazarlama
Konular
1
Bunun çözümü varsa bu konuyu kaldıralım. Çok fazla buralarda takılmasın

Oyla:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Merhaba,
Mi Forum İstanbul AVM'deki bayiden Mi 8 Lite telefonumu alalı 3 hafta kadar oldu.

Sorun 1: Whatsapp bildirim gecikmesi & bağlantının kopması gibi bir durum;
1a) Whatsapp Web kullanıcısı olarak; Whatsapp web üzerinden müşterilerimizle irtibatımızı daha hızlı ve aktif olarak sağlamaktayız. Ancak belirli bir süreden (20 dk kadar) sonra whatsapp web bu uyarıyı veriyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1b) Bir başka whatsapp hesabından mesaj gönderiyorum. Mesaj tek tık olarak görünüyor. Bazen 3 dakika sonra bazen 1,5 saat sonra gönderildi oluyor. Bu kabul edilebilir bir aralık değildir ki müşterilerimiz gönderilmediğini ulaşmadığını görünce güven sorunu yaşıyor.

(Bu sorunun internetteki aile paketi nedeniyle yaşandığını sanıyorum) Çözülüp çözülmediğini ileteceğim.

Sorun 2: Müşteri yazı yazdıktan sonra bildirim ekrana bildirim bölümünde düşmediği gibi sadece saatin olduğu yerde bir ara görünüp kayboluyor. Ekranda baktığınız zaman onu görmüyorum. Saatin arkasında kalmış bir bildirim olarak karşıma çıkıyor. Yani bildirim bölümünü ekranı büyültmek adına sağa ve sola küçülmüşsünüz hiç bir şeye yaramamış. Bildirim sesi gelmiyor. Bildirim sesi bölümünde özellikle sık kullandığımız bir bölüm olduğu için sesi her zaman kullandığımız ses yapmak istedim. Ancak onu da çalmıyor. Neymiş yok bir klasörün içerisine atacakmışım dosyayı sonra oradan buradan kırk takla atacakmışım sonra ses çalacakmış. Biz binlerce lira para verirken bu taklaları atacağımızı bilmiyorduk, pardon...

Whatsapp ve Whatsapp Businnes uygulamalarını kullanıyorum.
İkisinin arasındaki uygulama bildirim farklılığını gösteren videoyu buradan izleyebilirsiniz.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Whatsapp Bussienes uzun tutup bilgi kısmına bastıktan sonra açılan ekranda Bildirimler kısmında bütün sesleri açmayı deneyin. Bana ayarlarda sesi kısık gibi geldi

Oyla:

024

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Satış Pazarlama
Konular
1
Biraz daha anlaşılır bahsederseniz belki dediklerinizi yapabilirim.
Ancak WhatsApp Businnes yüklendiğinden beri hiç pencere göstermedi. Yani bir ayar bozmadım.

Oyla:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Biraz daha anlaşılır bahsederseniz belki dediklerinizi yapabilirim.
Ancak WhatsApp Businnes yüklendiğinden beri hiç pencere göstermedi. Yani bir ayar bozmadım.
"Ayarlar -> Bildirimler & durum çubuğu -> Uygulama bildirimleri -> Whatsapp Bussines" bu yoldan uygulamayı bulduğunuzda tüm ayarları açık hale getirin hepsinin içine girerek "Kayan bildirimler, kilit ekranı bildirimleri, ses, titreşim, bildirim ışığı" bildirim sorunu çözülecektir diye umuyorum

• Beğen
Tepkiler: 024
Oyla:

024

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Satış Pazarlama
Konular
1
Bu ayar yapıldı. Çözüm olmadı.
Videoyu izlerseniz iki uygulama bildirim özellikleri aynı
Hatta WhatsApp Businnes > Ayarlar > Açılır pencere bildirimi seçeneklerinden hepsinde de bildirim penceresi açılmıyor. Ses varsayılan ses seçildiği de de ses çalmıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çözen olursa özel duvar kağıdı siparişinde %50 indirim yapacağım.

Son düzenleme:
Oyla:

024

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Satış Pazarlama
Konular
1
Bu soruna çözüm bulamadık. Sanrıım yetkili sevrise 3 kez gönderip çalışmaması akabinde iade edeceğim. Başka çare kalmadı

Oyla:

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
uygulamanın arkaplanda çalışma izni açık ve pil optimizasyonu kapalı mı

Oyla:

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Etkileşimsiz modu kapattıktan sonra tekrar kontrol edebilir misiniz?

Oyla:

024

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Satış Pazarlama
Konular
1
Etkileşimsiz modu kapattıktan sonra tekrar kontrol edebilir misiniz?
Etkileşimsiz modun ne olduğunu bilmiyorum.
uygulamanın arkaplanda çalışma izni açık ve pil optimizasyonu kapalı mı
Uygulamanın arkaplanda çalışma izni var.
Pil optimizasyonu kapalı.

Sorun şurada; Whatsapp businnese mesaj geldiğinde bildirim penceresi açılmıyor, Whatsapp'a mesaj geldiğinde açılıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

"Ayarlar -> Bildirimler & durum çubuğu -> Uygulama bildirimleri -> Whatsapp Bussines" bu yoldan uygulamayı bulduğunuzda tüm ayarları açık hale getirin hepsinin içine girerek "Kayan bildirimler, kilit ekranı bildirimleri, ses, titreşim, bildirim ışığı" bildirim sorunu çözülecektir diye umuyorum
Bildirim mesajlarının tamamını aktif hale getirdim. Bir kez uyarı ekranı geldi. Bayram ettim, ama yine devamında uyarı ekranı gelmiyor. Yani mesaj whatsappa atıyorum. Her seferinde uyarı penceresi çıkarken, whatsapp businnes bir kere uyarı penceresi çıktı, daha çıkmadı. Bir yerde sorun var ama bir pencere açılacak diye hep bu ayarı yapmak biraz mantıksız. Denemeye devam ediyorum.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt