Rehber Mi 8 Lite Mobil Veri sorunu için tavsiyeler.

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Arkadaşlar merhaba forum mi 8 lite nin mobil veri sorunlariyla doldu ben dede vardi ama artik yok temiz bir sekilde son guncellemeyi kurdum. Daha sonra bölgeyi birlesik kirallik yaptim. Hattin yerini degistirdim. Ama bunlarin hicbiri degil dikkatimi bir sey cekti bu mobil veri kesintileri bence optimizasyon hatasindan kaynaklaniyor yani su pil tasarrufu bolumdeki senaryolardan filan kaynaklaniyor olablilir sonucta bir nevi yapay zeka gibi ve kisilerin kullanimina gore farklilik gosteriyor ben buna dokunmadim. Bunları deneyin sonra haber verin lütfen. Sorun yazılımsalsa sistemin yanliş optimizasyonundan kaynaklidir yani biseyler yanlis calisiyor senin cihazinda farkli benim cihazimda farkli etki yapiyor.

Arkadaşlar alakasız diyecekler olacak ama pin kilidini kaldirin. Sim kart kildi olmasin.

Apn lerden kimlik dogrulama kodunu pap veya chap yapabilirsiniz. Bunu bir yerde gormustum.

Gelistirici seceneklerden hücresel veriyi her zaman acık tutu isaretleyin. Bu bazi eu romlarda filan otomatik acikti sorun cikarmaz.

Mi hesabınızdan çıkın yeni bir mi hesabı kurun sadece 8 lite cihazınızda kullanılacak bir hesap. İphone da böyle bir sikinti vardi. Telefon numaranizi etkinlestirin.

1 saat kadar slither io online oynadim. Ve 3 saattir aktif olarak mobil veri kullandim. Bence sizde deneyin temiz bir kurulum yapin ama herseyiniz silinicek.

Bu arada slot 1 de simkart. Sim 2 de sorun olmayinca sim 1 e taktim ve sorun yok umarim herkeste ise yarar lutfen bunlari en bastan deneyip yorum atin olmadiysada atin. Bu sorunu çözmeye calisiyoruz ustelik sorarak degil cozmeye calisarak.

Son düzenleme:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Mobil veri sorunu band 20 desteği olmadığı için.

meCOOL

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Android 9
Cihazım
Xiaomi mi 8 lit
Konular
15

slexiaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Engin Yılmaz
Cihazım
iPhone SE 2020
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Band 20 desteği var cihazda hocam bilgisiz cevap vermeyelim.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Su başlığı çözüldü, halloldu gibi birseyden baska bir sey yapin lütfen. Dediginiz herşey en az 100 tane mesajda zaten söylenmiş şeyler hocam. Ki bu konu içerisinde de çözümden bahsedilmemiş.

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Su başlığı çözüldü, halloldu gibi birseyden baska bir sey yapin lütfen. Dediginiz herşey en az 100 tane mesajda zaten söylenmiş şeyler hocam. Ki bu konu içerisinde de çözümden bahsedilmemiş.
Hocam sorunlar bendede vardi ve cozuldu bu yollarla hala arastiriyorum ve farkli seyler buldukca konuya ekliyorum sizin gibilere iylik yaramiyor yahu 4 kisiden 2 sinde varsa 2 sinde yok bu sorun neden acaba hic soruyor musunuz demekki birseyler farkli mi hesabi olabilir sim kilidi olabilir apn ler sacma dogru ama bunun disinda cozuldu filan diyemezsin diye bir tabir kullanamazsiniz ben halloldu dedim kendi adima yani sizi neden bu kadar rahatsiz etti bi durum. Kaldirsinlar o zaman adam akilli cozum paylasilmamis yorumlarda bende sende soyle diyorlar. Yani amacimiz sorun cozup magduriyet gidermek. Ben sagdan soldan duyduhumu yazmadim bir tek pap veya chap i duydumu belirttim zaten buldukca konuya ekliycem farkliliklari. Size iyi geceler... Bu arada ne tür bir çozum bekliyorsunuz ben Turkdevste yöneticiyim size bir patch verip alin bunu flashlayin mi diyim biz biliriz bl kilidi acip bir kac dosya degisimiyle sorunu cozmeyide insanlar garantili urun kullaniyor ve kisiden kisiye fark ediyor sorunu mevcut risksiz yontemlerle en aza ve hatta mumkunse guncellemesiz kaldirmanin yolunu bulmaya calisiyoz anlayis gosterin.

Son düzenleme:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Hocam sorunlar bendede vardi ve cozuldu bu yollarla hala arastiriyorum ve farkli seyler buldukca konuya ekliyorum sizin gibilere iylik yaramiyor yahu 4 kisiden 2 sinde varsa 2 sinde yok bu sorun neden acaba hic soruyor musunuz demekki birseyler farkli mi hesabi olabilir sim kilidi olabilir apn ler sacma dogru ama bunun disinda cozuldu filan diyemezsin diye bir tabir kullanamazsiniz ben halloldu dedim kendi adima yani sizi neden bu kadar rahatsiz etti bi durum. Kaldirsinlar o zaman adam akilli cozum paylasilmamis yorumlarda bende sende soyle diyorlar. Yani amacimiz sorun cozup magduriyet gidermek. Ben sagdan soldan duyduhumu yazmadim bir tek pap veya chap i duydumu belirttim zaten buldukca konuya ekliycem farkliliklari. Size iyi geceler... Bu arada ne tür bir çozum bekliyorsunuz ben Turkdevste yöneticiyim size bir patch verip alin bunu flashlayin mi diyim biz biliriz bl kilidi acip bir kac dosya degisimiyle sorunu cozmeyide insanlar garantili urun kullaniyor ve kisiden kisiye fark ediyor sorunu mevcut risksiz yontemlerle en aza ve hatta mumkunse guncellemesiz kaldirmanin yolunu bulmaya calisiyoz anlayis gosterin.

Peki efendim. Sözümü geri aldim , iyi forumlar.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Konu başlığı ilgili içeriğe göre düzenlendi.

Üst Alt