Yardım Mi 8 Lite Hakkında. Kullananlar ve Alacakların Dikkatine!

theusta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tolga
Cihazım
xx xx
Konular
1
merhabalar

yeni bir telefon almaya karar verdim. araştırmalarım sonucu listenin en başında mi 8 lite var ama bazı forumlarda fazlasıyla aynı şikayet geçiyor... ;
- wifi çekim sorunu
- sosyal medya uygulamalarda kalite,takılma,donma sorunu...
- telefon ile konuşurken, karşı tarafa arka seslerin fazla gitmesi(gürültü,cızırtı,dış ses)
- yeni bir bildirim geldiğin de ses gelmiyormuş ve 1, 2 saniye gözüküp gidiyormuş.
- kulaklık ile müzik dinlerken kalitenin çok kötü olduğu...

yaklaşık 3,4 gündür araştırıyorum ve yukarıda yazmış olduğum sorunlar çok fazla belirtilmiş.
sizce bu sorunlar yazılımsal olarak giderilir mi ?

sorunları göz ardı edip, riske girip telefon alınmalı mı ?

ufksfl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
MI 8 SE
Konular
0
Bazı ışıklarda çoğu mi 8 lite cihazında portrede sıkıntı çıkıyor. Hatta ve hatta adamına göre yapıyor :) Arkadaşımı aynı alanda deniyorum sıkıntı yok benim yüzüme makyaj yapıyor resmen cihaz :)

Ben root falan hiçbişey anlamıyorum denersem bozarım :):)

Samsung dan geçtim bu mi ye siz benden daha deneyimlisiniz miui de bildiğim kadar makyaj olayı ile oynaya biliyorsun, bir tek sorun telefon içinde uygulama arama yapamıyorsun.Yada var ben bilmiyorum :)

Oyla:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Samsung dan geçtim bu mi ye siz benden daha deneyimlisiniz miui de bildiğim kadar makyaj olayı ile oynaya biliyorsun, bir tek sorun telefon içinde uygulama arama yapamıyorsun.Yada var ben bilmiyorum :)
Yok bende samsungdan yeni geçtim :) bu makyaj olayı değil güzellik modu herşey kapalıyken yine mahvediyo suratı

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

samedya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samed
Cihazım
iphone 7
Konular
1
wifi çekim sorunu - bende canavar gibi çalışıyor
- sosyal medya uygulamalarda kalite,takılma,donma sorunu... - bu sorun bende yok
- telefon ile konuşurken, karşı tarafa arka seslerin fazla gitmesi(gürültü,cızırtı,dış ses) - bundan haberim yok, bi şikayet duymadim
- yeni bir bildirim geldiğin de ses gelmiyormuş ve 1, 2 saniye gözüküp gidiyormuş. - buda yok bende
- kulaklık ile müzik dinlerken kalitenin çok kötü olduğu... - daha kulakligi denemedim 3 ay oldu cihazı alalı

siz nereden aldınız acaba cihazı ve cihazınız global sürüm mü yoksa global rom mu?

Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Yaklaşık bir ay olacak kullanıyorum. Kulaklık sesi gerçekten kötü ve wifi daha iyi çekmesi gerekli idi. Ancak bu sorun Xiaomi nin ara ürünlere verdiği değer ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Cihaz normalde daha iyi optizime edilebilir. Sorunlar yazılım ile alakalı uğraşsalar bunu rahatlıkla çözebilirler. Kamera portre modunu daha iyi yapabilirler, ses, wi-fi erişimi daha iyi olabilir

Oyla:

canaoife

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Yaklaşık bir ay olacak kullanıyorum. Kulaklık sesi gerçekten kötü ve wifi daha iyi çekmesi gerekli idi. Ancak bu sorun Xiaomi nin ara ürünlere verdiği değer ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Cihaz normalde daha iyi optizime edilebilir. Sorunlar yazılım ile alakalı uğraşsalar bunu rahatlıkla çözebilirler. Kamera portre modunu daha iyi yapabilirler, ses, wi-fi erişimi daha iyi olabilir
Kardesim wifi diger cihazlara gore daha az cekiyor sende bunun farkindasin galiba.cok seri internette surf yapamiyorum onceki telefonum gibi.o redmi note 5 ti.ayni modemle asiri seri bir sekilde sitelere girip cikarken bunda 1 saniye filan her islemde bekliyorum buda can sikiyor

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

theusta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tolga
Cihazım
xx xx
Konular
1
sanırım önümüzdeki günlerde alacağım.

umarım yeni güncellemelerle sorunlar çözülür...

Oyla:

firat kara

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
FIRAT KARA
Cihazım
XİAOMİ Mİ8 LİTE
Konular
1
arkadaslar ben 6gb ram olan modelini almak istiyorum. bu 6 gb ram olan modeli 4gb ram olan modeline gore daha fazla sarj tuketir mi? Yani yüksek ram olan modellerde daha fazla güç tüketimi olur mu? Olursa olan fark cidden fazla mıdır? 3350 mAh batarya 6 gb ram li olan model için yeterli olur mu?

Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Wifi sorunu yaşayanlar ağ ayarlarını sifirlayabilir evet yazılım olarak eksikleri ve ilerde düzelecektir ama kulaklik ses performansi kötü falan değil şu ana kadar kullandığım cihazlar arasında en başarılısı sizin kulakta yada telefonda sıkıntı olabilir sifirlayabilirsin

Oyla:

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Konular
5
Aynen bende x2t bluethoot kulaklık kullanıyorum ve önceki telefonum mi5s den çok daha iyi ses alıyorum hatta mi5s te full seste kullanırken mi 8 lite da 3 diş altta kullanıyorum sesi...

Oyla:
Üst Alt