Yardım Mi 8 kapandı açılmıyor.

cyetkin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cüneyt
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
Mi 8 telefonum araçta şarjda idi araçtan indiğimde telefon açılmıyor du. Telefonda hiç hareket yok şarj da olmuyor. Sorun ne olabilir bir bilgisi olan varmı?

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Benim telefonda ayni mi 5 ama benimki.sarj yerini degistiricem sorun orda galiba??

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
güç tuşuna basılı tutar mısın bazen banada oluyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Araç şarjı klasiği. Yüksek voltaj verdiği için cihazınız bu duruma gelmiş olma ihtimali yüksek. Şanslıysanız güç tuşuna uzun basılı tutarak, az şanslıysanız boarddaki bir diyot ile şanssızsanız anakarttaki power entegresi ile çözülebilir.

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Araç şarjı klasiği. Yüksek voltaj verdiği için cihazınız bu duruma gelmiş olma ihtimali yüksek. Şanslıysanız güç tuşuna uzun basılı tutarak, az şanslıysanız boarddaki bir diyot ile şanssızsanız anakarttaki power entegresi ile çözülebilir.
Hocam normalde telefonlarda aşırı akım için koruma olması gerekmiyor mu bilmediğimden soruyorum

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam normalde telefonlarda aşırı akım için koruma olması gerekmiyor mu bilmediğimden soruyorum

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Koruma var hocam. Korumayı o diyot sağlıyor. Aşırı akımda diyot yanarak devreyi ayırıyor.

bir xiaomi klasiği.
Bir teknik serviste çalışsaydınız keşke, neden diye soracak olursanız günde 3-4 tane iphone araç şarjından dolayı ölü bir şekilde geliyor. Nedendir ki sizler direkt firmayı kötülüyorsunuz sorunun kaynağı belli iken, anlamlandırmakta zorlanıyorum.

Oyla:

bydogan20

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
10
Cihazım
mi5 pro
Konular
6
Koruma var hocam. Korumayı o diyot sağlıyor. Aşırı akımda diyot yanarak devreyi ayırıyor.

Bir teknik serviste çalışsaydınız keşke, neden diye soracak olursanız günde 3-4 tane iphone araç şarjından dolayı ölü bir şekilde geliyor. Nedendir ki sizler direkt firmayı kötülüyorsunuz sorunun kaynağı belli iken, anlamlandırmakta zorlanıyorum.
iphone kullanmadığım için bu durumdan haberim yok. benim eski mi5 pro telefonum da aynı şekilde kapandı açılmıyor. doğrudur arabada şarj ettim bazen. ama bu konuda özellikle mi 5 cihazlarda çok fazla post var. ister istemez eskiyen cihazlar birer birer teknoloji mezarlığına mı gidiyor diye kanı oluştu bende. peki sizce benim telefonum kurtarılabilir mi?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
iphone kullanmadığım için bu durumdan haberim yok. benim eski mi5 pro telefonum da aynı şekilde kapandı açılmıyor. doğrudur arabada şarj ettim bazen. ama bu konuda özellikle mi 5 cihazlarda çok fazla post var. ister istemez eskiyen cihazlar birer birer teknoloji mezarlığına mı gidiyor diye kanı oluştu bende. peki sizce benim telefonum kurtarılabilir mi?
Mi5 lerdeki durum daha farklı. Power entegresi değişimi ile düzeliyorlar. Fakat bu değişimi artık yapmıyorum

Oyla:

easede

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8
Konular
12
Yıllardır arabada bende şarj ediyorum ve birçok farklı model/marka cihaz ettim. Marka olarak ne kullanıyorsunuz? Ttec'in ürünleri hem Apple markası için ayrı lisanslı hemde android için farklı teknoloji şarj aleti üretiyor. Ttec kullanıyorum arkadaşlarıma da önerdim. Güvenli şarj için akım koruması vs. mevcut. Tavsiye ederim. Bir örnek vereyim; şuan arabamda Android için aldığım Ttec İphone şarj etmiyor :)

bir xiaomi klasiği.

Xiaomi klasiği değil durum. Evde şarj ederken de bozulan pek çok model cihaz var.

Oyla:
Üst Alt