Rom MI 8 EE'de MI 8 PRO rom kullanan var mı?

hunter07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 8 EE
Konular
5
Merhabalar mi 8 EE telefonumda xiaomi.eu sitesinden orjinal rom üstüne yazılmış Türkçe dil paketini kullanıyorum. Sürüm: CHANGELOG V10.3.5.0.PEHCNXM güncelleme denetlediğim zaman yeni güncelleme gözüküyor fakat sunucu hatası vb hatalar veriyor otamatik güncelleme yapamıyorum. Telefonum uzun süredir güncel değil ve Google Play'de Netflix başta olmak üzere birçok uygulamada cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası almaya başladım. Mi 8 ee sinde pro rom kullanan veya xiaomi tarafından resmi olarak yayınlanmış global rom var mı? MIUI'ın yeni xiaomi.eu rom için tekrar twrp islemi falan gerekiyor mu yoksa telefona dosyayı indirip direk güncelleme paketini seçerek kursak sıkıntı yapar mı? Temiz ve güvenli kurulum yapmam için yardımcı olur musunuz?

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Merhabalar mi 8 EE telefonumda xiaomi.eu sitesinden orjinal rom üstüne yazılmış Türkçe dil paketini kullanıyorum. Sürüm: CHANGELOG V10.3.5.0.PEHCNXM güncelleme denetlediğim zaman yeni güncelleme gözüküyor fakat sunucu hatası vb hatalar veriyor otamatik güncelleme yapamıyorum. Telefonum uzun süredir güncel değil ve Google Play'de Netflix başta olmak üzere birçok uygulamada cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası almaya başladım. Mi 8 ee sinde pro rom kullanan veya xiaomi tarafından resmi olarak yayınlanmış global rom var mı? MIUI'ın yeni xiaomi.eu rom için tekrar twrp islemi falan gerekiyor mu yoksa telefona dosyayı indirip direk güncelleme paketini seçerek kursak sıkıntı yapar mı? Temiz ve güvenli kurulum yapmam için yardımcı olur musunuz?

MI 8 Explorer Edition modeli sadece çin piyasası için üretilmiş bir cihaz bu yüzden global rom malesef çıkmıyor.Cihazınız üzerindeki EU romu elle günceleyebilirsiniz.Öncelikle cihazınız için yayınlanmış olan en güncel sürümü indirin.Cihazın içine atın sonra aşağıdaki gibi cihazınızı sıfırlayıp kurun.

V10.3.5.0.PEHCNXM

Kurulum

-Verilerinizi yedekleyin.

- İndirmiş olduğunuz ROM'u; .zip formatında olarak telefonunuzun hafızasına kopyalayın.

-Telefonu kapatın ses açma ve power tuşuna cihaz titreyip görüntü gelene kadar beraber basın.

- Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.

-Persist seçeneğini kesinlikle seçmeyiniz.

- Temizleme işleminden sonra Install kısmında kopyaladığınız MIUI 10 EU Stable Rom dosyasını flash'layın.

- Yükleme işleminden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.

Örnek kurulum videosu 7.30 dakika sonrası sizin içinde geçerli.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Üst Alt