Yardım Mi 8 bootloader açık geldi

Burak-92

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.1 kararlı
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Açık
Trendyol üzerinden ritzy garantili yeni mi 8 cihaz aldım. Henüz 1 hafta olmadı. Cihazın Global sürümü olduğu söylenmesine rağmen cihaz bootloader açık şekilde geldi. Anladığım kadarıyla global rom ithalatçı firma tarafından yüklenmiş.Bu konuda acemi olduğum için bootloader nedir, açık olması bir sıkıntı yaratır mı, ileriki aşamada güncelleme almada felan bir sıkıntı olur mu? Birde sıkıntı yaşarsam root, bootloader, rom yükleme hiç bilmiyorum sıkıntıyı çözebilir miyim? Burada gerçekten çok bilgili arkadaşlar var bilgilendirirseniz çok sevinirim. Ayrıca yeni aldığım için cihazı iade etmeli miyim sizce?

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Trendyol üzerinden ritzy garantili yeni mi 8 cihaz aldım. Henüz 1 hafta olmadı. Cihazın Global sürümü olduğu söylenmesine rağmen cihaz bootloader açık şekilde geldi. Anladığım kadarıyla global rom ithalatçı firma tarafından yüklenmiş.Bu konuda acemi olduğum için bootloader nedir, açık olması bir sıkıntı yaratır mı, ileriki aşamada güncelleme almada felan bir sıkıntı olur mu? Birde sıkıntı yaşarsam root, bootloader, rom yükleme hiç bilmiyorum sıkıntıyı çözebilir miyim? Burada gerçekten çok bilgili arkadaşlar var bilgilendirirseniz çok sevinirim. Ayrıca yeni aldığım için cihazı iade etmeli miyim sizce?
dert etmek bir yana
mutlu olmanız lazım hocam
millet açabilmek için 360 saat falan bekliyor

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Burak-92

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Cevabınız için teşekkür ederim yani iade etmeyi gerektirecek bir durum yok diyorsunuz doğru mu? Peki bootloader açık olması garantiye engel teşkil eder mi veya global sürümün sonradan yüklenmesi daha sonrası için kamera kalitesinde, uygulamalarin kalitesinde bir düşüklüğe veya kısıtlamaya neden olabilir mi? Son olarak bu cihazın global sürümden hiç bir farkı var mı?

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Cevabınız için teşekkür ederim yani iade etmeyi gerektirecek bir durum yok diyorsunuz doğru mu? Peki bootloader açık olması garantiye engel teşkil eder mi veya global sürümün sonradan yüklenmesi daha sonrası için kamera kalitesinde, uygulamalarin kalitesinde bir düşüklüğe veya kısıtlamaya neden olabilir mi? Son olarak bu cihazın global sürümden hiç bir farkı var mı?
yok hocam. hiç bir farkı yok sadece bir özelliği aktif edilmiş gibi düşünün

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
evin kütüphanesinin anahtarını size vermişler gibi düşünün
geri kalan her şey zaten olması gerektiği gibi
ama ekstradan izniniz var :)

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Burak-92

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Gerçekten cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Telefonu iade etmeyi düşünüyordum vazgeçtim

Oyla:

ozturk75

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
öztürk
Cihazım
Mi 9T pro
Konular
17
Mi 8 lite bootloader kilidi açarken şu hatayı aldım bu bakarsanız sevinirim

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Cihazınızın bootloader kilidinin açık olmasının sebebi cihazınızın çin cihazı olması;
global versiyon olmaması ve ithalatcı firma tarafından global rom yüklenmiş olması. Bu sizin için bir sorun teşkil etmez çünkü mi8 lerde çin cihazı da olsa band 20 her iki modelde de mevcut.
Bu yüzden iade etmeniz için bir durum mevcut değil.
FAKAT ; TRENDYOLDA Satılan ürünler hakkında kayıt sorunları olduğunu duymuştum. İMEİ Numaranızı e-devletten kontrol edin derim. Kayıtlı ise başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

Oyla:

ozturk75

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
öztürk
Cihazım
Mi 9T pro
Konular
17
Affet 281 hours of trying toplam unlock the device
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben yukarıda yazdığım hatayı alıyorum arkadaşlar dosya ekleyeyim çok büyük diyor

Oyla:
Üst Alt