Soru Mı 8 almaya değer mi ? Sorunu çok mu?

ibrahimsa94

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi
Konular
69
Bir çok kişi yazmış mi8 bildirim gelmiyor kamera sorunu su bu sorunu. Kullananlar acaba memnun musunuz ?

+ Ve - yönlerini yazar mısınız bir arkadaşıma tavsiye ettim alacak büyük ihtimal. Benden bilmesin. Teşekkür ederim

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Arkadaşlar bende alicam mi 8 fakat şöyle birşey var hepsiburada 3599tlye global sürüm almakmi mantıklı çin sürüm üstüne global yüklenmiş 2700 e almakmi manttıklı karar veremedim
Neredeyse 1000 tl fiyat farkı var arada, ben türkiyede ki garanti olayına güvenmediğim için ve hakem heyetlerinde hakkımı arayacak vakit olmadığı için sürekli telefonlarımı garantisiz olarak alıyorum, bu 4. Xiaomi telefonum ve hepsini garantisiz olarak Aldım, şükür bir sıkıntı olmadı hiç. Bende 128 gb olan modelini 2750 tl ye almıştım. Ben telefon alırken fiyatına bakarım, fiyat odaklı yaklaşıyorum, ne kadar ucuz o kadar iyi. Mesela ben sırf resmi Türkiye garantili diye mi 8 e 4000 veya 5000 tl vermem. İthalatçı garantili cihazı zaten garantisiz olarak kabul ederim ben. Tabii bunlar benim şahsi fikrim, sizin kararınızı etkilemek istemem.

Oyla:

ahmetokay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
1
Bence Türkiye garantili satılan cihazların fiyatları çok fazla ve gereksiz. Sonuçta telefonumuzu en güzel şekilde muhafaza etmek için kılıf/ekran koruyucu kullanıyoruz. Bu önlemlerin yetmediği durumlarda ancak garantiye ihtiyacımız oluyor. Turkcell bayisinden kampanyalı iPhone 7 Plus almıştım, o gün ödediğim peşinat yetmezmiş gibi üstüne uzatılmış garanti kitlediler yaklaşık 600TL. Ekranı çatlattım kafam rahat gittim bayiye benden telefon parasının yarısını öde sıfır cihazla değiştirelim diyorlar. Ekranı kullanıcı hatasından dolayı değiştirmediler, ayrıca fiyat istemişlerdi. Yani işin özü bence telefonun garantisi biziz, tabi maddi açıdan sıkıntınız yoksa kafanız rahat olması açısından Türkiye garantili cihaz alabilirsiniz ama aradaki ödeyeceğiniz farka değmez :|

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
İphone 5'ten beri tüm iphone serilerini kullanıp ve asla android kullanmam diyen biri olarak mi8 aldım, boşuna yıllarca apple fanboyluğu yapmışım.apple harici cihazlarda iki taraflı düşünmek gerek bir cihaz tarafı var birde yazılım, cihaz olarak mi8 amiral gemisi katili buşuna denmiyor detaya girmeye gerek yok yazılım tarafında ise hala eksikleri var mı var tabiki ama apple geçen sene ios için ne kadar uğraştı hatalı güncellemeler yaptı ben biliyorum şahsen ve hepsini sonradan düzelttiler. Yazılım tarafında ki kusurları kusur olarak görmeyin bugün hatalı kod yazmıştır 3 ay sonra bir güncelleme ile düzelir.
Nitekim bildirim kamera vs bunlar hep yazılımsal sıkıntılardır ve geri bildirimlerle hepsi düzelecektir, global çin farkı diye de bir ayrım ben şahsen kabul etmiyorum teknik anlamda hiçbir fark olmayan cihazlar için global daha iyidir demek bana saçma geliyor aynı fabrikada aynı bantta üretiliyor biri çin versiyon oluyor biri global. iphonelarda mesela abd için üretilen daha kaliteli arabistan için üretilen kalitesiz mi diyoruz(facetime hariç).

Sonuç olarak Mi8 güzel ve kaliteli bir telefondur pişman olacağını sanmam, tabiki elektroniktir alırsın bozulur şans işi biraz bu.

Oyla:

UnHoly

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mİ8
Konular
0
Global sürüm cihazda kalite farkı yok anten donanımı farklı. Buda GPS ve 4.5G gibi sorunlar çıkarabiliyor. Yurtdışı global cihaz almak isteyen yurtdışında tanıdığı varsa aliexpressten global sürüm cihaz alıp tanıdığının adresine gönderebilir. Yada ispanyada tanıdığı varsa giden biri ona aldırabilir yaklaşık 15-20 adet mi store var. 128 gb global cihaz 3000₺ fiyata geliyor tax fatura kestirmek şartıyla. Ülkemizden alacaklar varsa KVK Cepport cihaz alsın. Diğer firmalara bulaşmasın. Global cihaz kullanıyorum 1 aydır, bildirim sorunu bir kaç ayar çektikten sonra çözülüyor. Gelen mesajı 2 adet göstermesi ilginç bir şekilde whatsapp güncellemesinden sonra düzeldi. 8 yıllık ios tecrübem mi8 le son buldu. Hızlı şarj, uzun batarya ömrü, kolay anlaşılır arayüz, beklenenin üstünde kamera performansı, temassız ödeme, istanbul kart yükleyebilme fazla uzatmadan alan pişman olmaz :)

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Global sürüm cihazda kalite farkı yok anten donanımı farklı. Buda GPS ve 4.5G gibi sorunlar çıkarabiliyor. Yurtdışı global cihaz almak isteyen yurtdışında tanıdığı varsa aliexpressten global sürüm cihaz alıp tanıdığının adresine gönderebilir. Yada ispanyada tanıdığı varsa giden biri ona aldırabilir yaklaşık 15-20 adet mi store var. 128 gb global cihaz 3000₺ fiyata geliyor tax fatura kestirmek şartıyla. Ülkemizden alacaklar varsa KVK Cepport cihaz alsın. Diğer firmalara bulaşmasın. Global cihaz kullanıyorum 1 aydır, bildirim sorunu bir kaç ayar çektikten sonra çözülüyor. Gelen mesajı 2 adet göstermesi ilginç bir şekilde whatsapp güncellemesinden sonra düzeldi. 8 yıllık ios tecrübem mi8 le son buldu. Hızlı şarj, uzun batarya ömrü, kolay anlaşılır arayüz, beklenenin üstünde kamera performansı, temassız ödeme, istanbul kart yükleyebilme fazla uzatmadan alan pişman olmaz :)
istanbul kart yükleme derken bunu nasıl yapıyoruz acaba

Oyla:

UnHoly

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mİ8
Konular
0
İstanbul kart uygulaması sayesinde tavsiye ederim çok kullanışlı telefonun arkasına okutarak yükleme yapılıyor.

Oyla:

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Yönetici
Konular
28
ilk defa garantisiz cihaz aldım nedendir bilinmez ancak gönlüm çok ferah haha-- ödediğim rakamın azlığından mı yoksa xiaomi cihazlarda sorun yaşamadığım için garantiye ihtiyaç duymadığımdan mıdır bilinmez :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İstanbul kart uygulaması sayesinde tavsiye ederim çok kullanışlı telefonun arkasına okutarak yükleme yapılıyor.
bu uygulamada en son hatırladığım her banka kartı işe yükleme yapılmadığı... son durum nedir bilmiyorum

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
ilk defa garantisiz cihaz aldım nedendir bilinmez ancak gönlüm çok ferah haha-- ödediğim rakamın azlığından mı yoksa xiaomi cihazlarda sorun yaşamadığım için garantiye ihtiyaç duymadığımdan mıdır bilinmez :)

bu uygulamada en son hatırladığım her banka kartı işe yükleme yapılmadığı... son durum nedir bilmiyorum
dün bir haber vardı 10 banka ile anlaşma yapılmış

yalnız istanbul kart boyle telefondan yuklemeye açıldıysa bunu hackleyende olur evde istediği kadar yükler :)

Oyla:

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Yönetici
Konular
28
dün bir haber vardı 10 banka ile anlaşma yapılmış

yalnız istanbul kart boyle telefondan yuklemeye açıldıysa bunu hackleyende olur evde istediği kadar yükler :)
herşey olabilir burası Türkiye maalesef :( önlemini almış olmaları gerekiyor yoksa büyük skandal olur :)

Oyla:

UnHolyBB

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Umarım önlem alınmıştır. Eskiden 3 banka vardı Ziraat Denizbank Halkbank sonra Yapıkredi, İşbankası bir kaç banka daha eklendi. Atm karttan işlem yapılıyor. Önce parayı çekip uygulamaya aktarıyor, ardından kartı okutup yükleme yapılıyor. X bir program geliştirirlerse hack olmayacak iş değil

Oyla:
Üst Alt