İnceleme Mi 8 / 8.11.15 Beta Sürümü / Night Mode ile Çekilen Fotoğraflar.

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Yarın güzel, kamerayı test etmeye uygun bir sahne bulursam gcam ve night sightla çekilmiş iki fotoğraf ekleyeyim bende hocam elinize sağlık kıyas açısından güzel olmuş. Zaten apple ın gece çekimi konusunda uzun zamandır hiç yol katedemediği çok bariz. Bence night sight olmadan normal ai özelliğini açıp çekeceğiniz fotoğraf bile xr dan iyi sonuç verecektir sadece yakınlaştırınca çok yoğun noise etkisi oluyor.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesafe çok uzaktı. 25. Kattan çektim bu fotoğrafı. Kot farkı, binanın yüksekliği ile nesnelere olan uzaklık ortalama 150-200 m. Haliyle bu kadar uzak mesafeden üstelik gece, yakınlaştırmadan bu denli ayrıntı verebilmesi benim açıdan şaşırtıcı oldu. Canon ya da nikon dışında bu mesafeden zaten hiçbir telefonla çekilen fotoğrafta yakınlaştırıldığında "noise" oluşmaması ihtimali yok bence.

Bir de galiba site fotoğraf yüklerken çözünürlüğe müdahale ediyor mu bilmiyorum ya da belki fotoğrafı gösteren uygulama da yapıyor olabilir ama telefonun kendi hafızasından baktığımda ve yakınlaştırdığımda nesneler böyle gözükmüyor. Fazla dağılmıyor. Noise daha düşük.

gece modu çok aydınlık çekmiş fakat çevre detaylarında arabalar şubu renkler çok pastel ve arabalar maket araba gibi çıkmış;nedeni nedir anlayamadım.

Ben zaten night modun aslında biraz da bu olduğunu, ışıksız ortamda detay verebilmek için kendince ışıklandırma yaptığını, ışık bulunan ortamı daha da ayrınlatarak karanlık bölgelerdeki kayıpları gidermeyi amaçladıklarını düşünüyorum. Çekilen yerde de inanılmaz boyutta ışık olduğu işin haliyle çok fazla renklendirme mevcut olmuş. Elimde iki tane daha night modda çekilmiş foto var. Birisi böyle değil mesela. Ama siteye yükleyemiyorum boyuttan dolayı. Küçültürsek de kalite düşecek muhtemelen.

Alicandk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
15
Hocam bildirimler gözükmüyor

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Gerçekten çok başarılı. fazla söze gerek yok... keşke mi8 se ye de gelse..

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Hocam bildirimler gözükmüyor

Tüm bildirim ayarlarını tekrar yapacaksınız. İzinler vs.

Çentik solundaki bölme olmak üzere kilit ekranı ve aod ekranı dahil tüm bildirimler ile bildirim simgeleri çalışıyor.

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
Tüm bildirim ayarlarını tekrar yapacaksınız. İzinler vs.

Çentik solundaki bölme olmak üzere kilit ekranı ve aod ekranı dahil tüm bildirimler ile bildirim simgeleri çalışıyor.
Peki Play store'dan uygulama indirirken bildirim çubuğunda indirmenin ne aşamada olduğunu gösteren bildirimi nasıl açabiliriz. uygulama inerken bildirim çubuğunda hiçbir şey çıkmıyor. uygulama indikten sonra yüklendi diye bildirim çıkıyor sadece. tüm bildirim ve izin ayarlarını da yaptım, ancak bir tek play store'da bu sorun var

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Peki Play store'dan uygulama indirirken bildirim çubuğunda indirmenin ne aşamada olduğunu gösteren bildirimi nasıl açabiliriz. uygulama inerken bildirim çubuğunda hiçbir şey çıkmıyor. uygulama indikten sonra yüklendi diye bildirim çıkıyor sadece. tüm bildirim ve izin ayarlarını da yaptım, ancak bir tek play store'da bu sorun var

8.11.15te herkeste bulunan genel bi sorundu bu. 8.11.23 itibari ile bende sıkıntı kalmadı. Bildirim panelinde gösteriyor. Fakat hala göstermiyor ve hata devam ediyor diyenler var.

Telefondan, Ayarlar/Yüklü Uygulamalar/İndirilenler i seçip bildirimlerin tümünü aktif edip ve 8.11.23 sürümünü yükleyip tekrar deneyin isterseniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
8.11.15te herkeste bulunan genel bi sorundu bu. 8.11.23 itibari ile bende sıkıntı kalmadı. Bildirim panelinde gösteriyor. Fakat hala göstermiyor ve hata devam ediyor diyenler var.

Telefondan, Ayarlar/Yüklü Uygulamalar/İndirilenler i seçip bildirimlerin tümünü aktif edip ve 8.11.23 sürümünü yükleyip tekrar deneyin isterseniz.

8.11.23 yüklü, wipe data yapıp tekrar tüm bildirimleri açtım. Söylediğiniz ayar da açık. Ancak durum aynı. Bir ayrıntıyı kaçırıyorum, ama ne anlamadım

karizma_1612

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
HASTABAKICI
Konular
8
Selam mi8 de Night Mode nerede beta sürümde Sun beta var bende
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonun bulunduğu ortamda herhangi bir ışık kaynağı bulunmadan, flaş kullanılmadan, night mode açık ham görüntüler. Fotoğraflarda düzenleme yapılmamış olup fikirlerinizi merak ediyorum. Bonus olarak bir de iphone xr fotosu ekliyorum yanına.

Bir de birkaç foto daha var mi8 ile çektiğim ama boyut çok büyük olduğundan siteye yükleme sırasında hata veriyor. Upload sitesine yükleyip link atayım dedim onda da hata verdi. Fotoğraflar deyip bir tane fotoğraf koyunca tam olmadı çünkü :)

Mi 8 / Night Mode

Iphone xr

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-27-20-34-36-703_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-11-27-20-34-36-703_com.android.settings.png
    146,2 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_2018-11-27-20-34-36-703_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-11-27-20-34-36-703_com.android.settings.png
    146,2 KB · Görüntüleme: 32

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kamerayı açtığınızda altta çıkan seçeneklerin içinde. Fotoğraf/video/panoramik/ağırçekim gibi yer alan bölümde.

karizma_1612

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
HASTABAKICI
Konular
8
Kamerayı açtığınızda altta çıkan seçeneklerin içinde. Fotoğraf/video/panoramik/ağırçekim gibi yer alan bölümde.
Bulamadım hocam kusura bakmayın hangisi yada hangisini seçmek lazım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-11-27-21-47-23-492_com.android.camera.png
    Screenshot_2018-11-27-21-47-23-492_com.android.camera.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2018-11-27-21-47-16-500_com.android.camera.png
    Screenshot_2018-11-27-21-47-16-500_com.android.camera.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 47
Üst Alt