Rom Mi 6x MIUI 10 yükleme

dyrayyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Diyar Ayyıld
Cihazım
mi 6x
Konular
1
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce bir satıcıdan mi6x aldım fakat miui 9.5 yüklü ben miui10 yüklemek istiyorum dediğimde çin veriyonu var dediler tr dil kullanabilir miyim onu yüklesem bir sorun çıkar mı ya da türkçe miui10 nasıl yükleyebilirim çok bilgim de yok açıkçası yardımcı olur musunuz?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Çin romu yükleyebilirsiniz hocam, ama içinde Türkçe ve Play Store bulunmuyor. Forumda bulunan Rehberleri göz atarak BL kilidinizi açarak MIUI 10 Custom romları yükleyerek Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

dyrayyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Diyar Ayyıld
Cihazım
mi 6x
Konular
1
Çin romu yükleyebilirsiniz hocam, ama içinde Türkçe ve Play Store bulunmuyor. Forumda bulunan Rehberleri göz atarak BL kilidinizi açarak MIUI 10 Custom romları yükleyerek Türkçe olarak kullanabilirsiniz.
Aldığım BL kilidinin kişi açık olduğunu söyledi nasıl anlayabilirim açık olup olmadığını? Birde eu rom diye bişey duydum nasıl yükleyebilirim?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Aldığım BL kilidinin kişi açık olduğunu söyledi nasıl anlayabilirim açık olup olmadığını?
2 seçenek var hocam;
- Telefonunuzu yeniden başlatın ve ilik açılışta ekranın altında "unlocked" yazıyorsa açık demektir.
- Yada Pc nize Minimal Adb Fastboot programını kurduktan sonra, cihazı kapatıp ses kısma ve güç tuşuna basarak cihaz fastboot moduna alın, başlat'dan cmd ekranına şu komutları yazın, "fastboot oem device-info" çıkan ikinci mesajda
"Device unlocked:true" yazarsa kilit açıktır false yazarsa kilit kapalıdır.
Ama büyük bir ihtimal ile kildiniz açıktır :)

dyrayyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Diyar Ayyıld
Cihazım
mi 6x
Konular
1
2 seçenek var hocam;
- Telefonunuzu yeniden başlatın ve ilik açılışta ekranın altında "unlocked" yazıyorsa açık demektir.
- Yada Pc nize Minimal Adb Fastboot programını kurduktan sonra, cihazı kapatıp ses kısma ve güç tuşuna basarak cihaz fastboot moduna alın, başlat'dan cmd ekranına şu komutları yazın, "fastboot oem device-info" çıkan ikinci mesajda
"Device unlocked:true" yazarsa kilit açıktır false yazarsa kilit kapalıdır.
Ama büyük bir ihtimal ile kildiniz açıktır :)
unlocked yazıyor hocam ama "MIUI 10 Custom romları yükleyerek Türkçe olarak kullanabilirsiniz." bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum link verebilir misiniz 6x için?

akillialtay1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Altay
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
6
kardes twrp yuklemelisin once ondan sonra custom rom yukleyebilirsin

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
unlocked yazıyor hocam ama "MIUI 10 Custom romları yükleyerek Türkçe olarak kullanabilirsiniz." bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum link verebilir misiniz 6x için?
Hocam telefonunuza İlk önce aşağıdaki Codered hocamızın yapmış olduğu twrp kurun
Recovery - Mi 6X Twrp 3.2.3-0 (Wayne)
Daha sonra Custom romlar bölümünden "eu" tavsiyemdir twrp üzerinden flash edin. Forum içerisinde bir çok anlatım mevcut ;) Ayrıca tüm işlemlerden önce yedek almayı unutmayın.

koraygundogdu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KORAY
Cihazım
note pro
Konular
9
Arkadaşlar merhaba mi6x sabihibiyim cihazı redmi note 5 fake romu ile almıştım. dün itibariyle çin stabil miui_MI6X_V10.2.1.0.ODCCNXM_f5bf383a66_8.1 romunu kurdum. şu an bootloader kilidinin açılması için başvuru yaptım. 360 saat diyor. kontrol ettiğimde anti 4 yazısı var. ben şimdi bu romdan eu romlarına bootloader açıldıktan sonra geçemiyecek miyim ya da geçersem hangi romun uygun olduğunu nasıl anlarım, nelere dikkat etmem gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Arkadaşlar merhaba mi6x sabihibiyim cihazı redmi note 5 fake romu ile almıştım. dün itibariyle çin stabil miui_MI6X_V10.2.1.0.ODCCNXM_f5bf383a66_8.1 romunu kurdum. şu an bootloader kilidinin açılması için başvuru yaptım. 360 saat diyor. kontrol ettiğimde anti 4 yazısı var. ben şimdi bu romdan eu romlarına bootloader açıldıktan sonra geçemiyecek miyim ya da geçersem hangi romun uygun olduğunu nasıl anlarım, nelere dikkat etmem gerekiyor yardım ederseniz sevinirim.

Linkte açılan sayfayı iyi okuyun Yes~~

Rehber - Xiaomi cihazlarda Anti Rollback kontrolü nasıl yapılır

Üst Alt