Soru Mi 6'lardaki Ekran Parlaklığı ve Kontrast Farkı?

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Front-End Developer & Web Design Expert
Konular
7
Kipa'da gezerken telefon reyonunda mi6 128 gb modeline rastladım. Hemen kendi mi6 telefonumla karşılaştırdım fakat ekran parlaklığında bariz parlaklık ve beyaz tonu farklılığı gördüm. Bu durum baya canımı sıktı. Ekran kalitesine çok önem veren biri olarak telefonumdan soğudum. Arka kapaklarında en altta yazan yazılarda bile farklılıklar vardı. Mesela benimkinde mct1 yazarken onda mct1-c1 yazıyor. Benim kapaktaki yazılar hatalı gibi basık harflerle yazarken onda normal yazılmış.

Aklıma panel farklılığı geldi ama mi5'teki gibi mi6'da farklı panel kullanılmadığını biliyorum. Sizce eşdeğerinden daha soluk ekrana sahip olması ayıplı ürüne girer mi?

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Kipa'da gezerken telefon reyonunda mi6 128 gb modeline rastladım. Hemen kendi mi6 telefonumla karşılaştırdım fakat ekran parlaklığında bariz parlaklık ve beyaz tonu farklılığı gördüm. Bu durum baya canımı sıktı. Ekran kalitesine çok önem veren biri olarak telefonumdan soğudum. Arka kapaklarında en altta yazan yazılarda bile farklılıklar vardı. Mesela benimkinde mct1 yazarken onda mct1-c1 yazıyor. Benim kapaktaki yazılar hatalı gibi basık harflerle yazarken onda normal yazılmış.

Aklıma panel farklılığı geldi ama mi5'teki gibi mi6'da farklı panel kullanılmadığını biliyorum. Sizce eşdeğerinden daha soluk ekrana sahip olması ayıplı ürüne girer mi?
Forumda daha once bununla ilgili bir konu vardi arastirip bulursaniz yardimci olur saniyorum.

Oyla:

hunter34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hunter
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
2 panel kullanılıyo jdi panel ve lg panel lg panel yeni üretilen mi6 mevcut daha parlak jdi ise soluk

Oyla:

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Mi6 Sarı Ekran Sorunu konusunda bahsedildiği gibi bir durum söz konusu aslında. Aynı panele ( jdi ) sahip 2 adet 128 gb mi6 da ekran parlaklık farkı var. Benim bahsettiğim bu. Bir çılgınlık yapıp kipa'da gördüğüm mi6'yı alıcam o olacak :)

Son düzenleme:
Oyla:

demirbas44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ÖMER
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
3
Hocam Mi6 Sarı Ekran Sorunu konusunda bahsedildiği gibi bir durum söz konusu aslında. Aynı panele ( jdi ) sahip 2 adet 128 gb mi6 da ekran parlaklık farkı var. Benim bahsettiğim bu. Bir çılgınlık yapıp kipa'da gördüğüm mi6'yı alıcam o olacak :)
ben de aynı konudan muzdaribim
sanırım benim açtığım konudan bahsediyorsunuz..

Oyla:

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Konular
7
Oyla:

dalileon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Konular
7
Ekran farkına tekrar bakınca dayanamadım ve o çılgınlığı yaptım. Kipa'daki Mi6'yı aldım :D Yarın falan size farkın fotoğrafını çekip paylaşıcam. Ama netlikte bile fark var söyliyim.

Oyla:

CpoeT

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Ekran farkına tekrar bakınca dayanamadım ve o çılgınlığı yaptım. Kipa'daki Mi6'yı aldım :D Yarın falan size farkın fotoğrafını çekip paylaşıcam. Ama netlikte bile fark var söyliyim.
Lg panel daha mi iyi hocam. Ghost screen sıkıntısı var diye biliyorum lg panellerde?

Son düzenleme:
Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam hayırlı olsun, umarım Ghost Screen Sorunu yaşamazsınız LG Panel'de :)

Oyla:
Üst Alt