MIUI 12 Mi 6 - Xiaomi.eu MIUI 12 v20.6.18 Beta Rom İndirme Bağlantısı

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Çin kararlıya geldiği zaman eu da stabil sürümü yayınlar. Süresi ne olur ? Bekleyip görmek lazım.

Hocam bu beta son olduğuna göre stabil 12 yayınlandıktan sonra mi6 için MIUI güncellemesi son buldu denebilir mi? 13 alacağını hiç sanmıyorum çünkü. Merak ettim ne olur sizce?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gozlemledigim kadariyla en sorunsuzu 20.6.4 su anda. Pil kullanimi normal degil 11 ve 18de, 4te eh, idare eder. Bir kez daha temiz 4 kurup denemeye de mecalim yok. FDE ile ister istemez devam ediyorum simdilik. Bu gidisle baska rom yolu gozukecek lakin. Veya 20.6.4, veya 20.2.27. Alistim da 12'ye :(

Ben miroom betadayım 8 saati bile gördüm ortalama 6.45 7 saat fix görüyor cihaz. Sürümüm 20.6.11

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam bu beta son olduğuna göre stabil 12 yayınlandıktan sonra mi6 için MIUI güncellemesi son buldu denebilir mi? 13 alacağını hiç sanmıyorum çünkü. Merak ettim ne olur sizce?
Bu Xiaomi' nin ne yapacağı hiç belli olmaz hocam. Miui12 stabili kesinlikle alırız da nereye kadar işte orası muamma.
Miui13 ise sadece bir hayal olur....

Not: Eu betanın dediğiniz versiyonunda 8 saatin üzerini bende gördüm. 20.6.18 de ise daha tam oturmamasına rağmen 7 saati buluyor. Kalan yüzde ise genellikle % 20.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bu Xiaomi' nin ne yapacağı hiç belli olmaz hocam. Miui12 stabili kesinlikle alırız da nereye kadar işte orası muamma.

Not: Eu betanın dediğiniz versiyonunda 8 saatin üzerini bende gördüm. 20.6.18 de ise daha tam oturmamasına rağmen 7 saati buluyor. Kalan yüzde ise genellikle % 20.

Haklısınız hocam Xiaomi nin sağı solu belli olmuyor bakalım bekleyip göreceğiz artık. MIUI 13üde bu cihazda kullanmayı çok isterdim. Çünkü o kadar memnunum ki Mi6dan anlatamam. Son bir güzellik yapıp 13 verseler de Mi6 13 ile jübilesini yapsa keşke :)

Sanırım 20.6.18 de rom tam stabil değil. Buna rağmen neden acaba kestiler güncellemeyi. Neyse bakalım stabil 12 çıktıktan sonra ona geçer artık uzun süre kalırım 13 alamayacağımız içinwasntme~~

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10

Hocam batarya değişimi yaptınız mı ?

ERSL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ERSEL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
otomatik döndürmeyi açınca bende de sorun olmuyordu hem 6.18de hem 6.11de

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Telefonu komple formatladım. Sıfır kurulum yaptım 20.6.18 i ama ekran döndürme yine sıkıntı yaptı. Tekrar komple formatlayıp temiz 20.6.11 kurdum, şu an sıkıntı yok. Bence romdan kaynaklı problem

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kirans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sezai
Cihazım
mi 6 128
Konular
0
arkadaşlar eu stabil romdan geçiş yaptım google play store kayboldu telefon güncellemeleri yapmış ama ikon yok uygulamalarda yüklü görünüyor

Draco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4

hocam bu süreyi EU Rom'da mı aldınız? 11 ve 18i dirty flash yapmıştım, aklımdan da geçiyordu temiz kurulum. Eğer EU Rom'da bu süreyi aldıysanız bende bir sorun var demek ki, bir temiz kurulum deneyeyim?

VoLTE açık ama wi-fi'a bağlıyken yaptığım telefon konuşmasında telefon net ısındı. Pille ilgili olarak bu ısının etkisinin olduğunu da düşünüyorum, ısı belki hali hazırdaki depolanan enerjiyi yok etmez ama ısınma = işlemci kullanımı diye düşünürsek belli ki bir şey işlemciye yükleniyor, bu da pil ömrünü azaltıyor. Bende sanırım SOT 3.30 civarı şu an.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Sayın Draco...
Sizin sualinize cevaben bütün Mi6 kullanıcılarının bilgisi olması hasebiyle yazıyorum.
Cihazım 2.5 senelik ve bataryası orijinal. Forumda bir çok kullanıcı temiz kurulum tavsiye etmesine rağmen Miui10 dan beri bütün güncellemelerimi 2 wipe üzerinden yaparım. Cihazımda bir kez format data yaptım o da android 8 den 9 a yükseltirken...
4 wipe li kurulumları ise bir kez Miroom bir kez de Revos romu test etmek ve tekrar eu beta ya dönüşte yaptım. Bir kez de Eu Stabil kurarken..
Şu an eu beta 20.6.18 sürümünü kullanıyorum. Daha evvel bir çok kullanıcı arkadaşın bahsettiği problemlerin şimdiye kadar hiç birini yaşamadım. Oyun oynamam ama cihazımda 120 nin üzerinde uygulama yüklü ve bir çoğunu da aktif kullanırım. Volte derseniz sürekli açık ve cihaz 4.5 G de...
Ekran süresine takılmam ama 6 saatin altına hiç düşmedim. Benim için önemli olan yoğun kullanımda günü çıkarmasıdır ki bazen bir buçuk günü bile buluyor.
En iyi batarya süresi hangisi derseniz Miui11 bazlı 20.2.27 en iyisidir. Çünkü aynı kullanımla 9 saate yakın sot aldığımı bilirim.
Fakat sırf ekran süresi iyi olsun diye de miui 12 den vazgeçip eskiye dönmek bana saçma geliyor. O zaman beta rom kullanmanın mantığı kalmıyor.
Custom rom kullanmaya başladığımdan beri cihazımda aşırı bir ısınma olmadı. Eğer sizde böyle bir problem varsa bataryanızla alâkalı bir sıkıntı olabilir. Çünkü bizim cihaz iki senesini doldurunca pil problemleri de kendini göstermeye başlıyor. Önce bataryanızı test edip sağlık durumunu kontrol etmenizde fayda var. Büyük ihtimal değişim gerekebilir.

Draco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
4
Sayın Draco...
Sizin sualinize cevaben bütün Mi6 kullanıcılarının bilgisi olması hasebiyle yazıyorum.
Cihazım 2.5 senelik ve bataryası orijinal. Forumda bir çok kullanıcı temiz kurulum tavsiye etmesine rağmen Miui10 dan beri bütün güncellemelerimi 2 wipe üzerinden yaparım. Cihazımda bir kez format data yaptım o da android 8 den 9 a yükseltirken...
4 wipe li kurulumları ise bir kez Miroom bir kez de Revos romu test etmek ve tekrar eu beta ya dönüşte yaptım. Bir kez de Eu Stabil kurarken..
Şu an eu beta 20.6.18 sürümünü kullanıyorum. Daha evvel bir çok kullanıcı arkadaşın bahsettiği problemlerin şimdiye kadar hiç birini yaşamadım. Oyun oynamam ama cihazımda 120 nin üzerinde uygulama yüklü ve bir çoğunu da aktif kullanırım. Volte derseniz sürekli açık ve cihaz 4.5 G de...
Ekran süresine takılmam ama 6 saatin altına hiç düşmedim. Benim için önemli olan yoğun kullanımda günü çıkarmasıdır ki bazen bir buçuk günü bile buluyor.
En iyi batarya süresi hangisi derseniz Miui11 bazlı 20.2.27 en iyisidir. Çünkü aynı kullanımla 9 saate yakın sot aldığımı bilirim.
Fakat sırf ekran süresi iyi olsun diye de miui 12 den vazgeçip eskiye dönmek bana saçma geliyor. O zaman beta rom kullanmanın mantığı kalmıyor.
Custom rom kullanmaya başladığımdan beri cihazımda aşırı bir ısınma olmadı. Eğer sizde böyle bir problem varsa bataryanızla alâkalı bir sıkıntı olabilir. Çünkü bizim cihaz iki senesini doldurunca pil problemleri de kendini göstermeye başlıyor. Önce bataryanızı test edip sağlık durumunu kontrol etmenizde fayda var. Büyük ihtimal değişim gerekebilir.
teşekkürler hocam, dayanamayıp temiz kurulum yaptım ben de 20.6.18'i. Henüz pil sağlığına bakmadım, ısınma gözlemlemeden SOT değerim düşse pil sağlığından şüphe ederdim ama beta rom öncesi memnunken ve ısınma yokken betayla birlikte bu semptomlar bana başka yerden şüphelenmemi söylüyor :)

Süre dışında söylediklerinize katılıyorum, kullanım senaryolarımız da benzer ancak ben ilave olarak orta-hafif sayılacak oyunlar da oynuyorum. Bakalım temiz kurulumda fark olacak mı, göreceğiz. Sağlıklı veriler elde ettiğimde tekrar paylaşacağım.

Üst Alt