Yardım Mi 6 volt amper tutarsizliği..

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.2.1.0 (OCAMIXM) kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi mi6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba forumda yeniyim arkadaslar hatam olursa kusura bakilmasin lutfen). Simdi olaya gelelim mi 6 kullaniyorum yaklasik 1 yili devirdim . Ama sarj olmada problem yasiyor telefon. Mesela ampereden bakiyorum 4 volt veriyor ama verdigi amper maksimum 530-1100 arasi degisiyor . Normalde 3000 istemiyorum ama bari 1500 falan vermesi gerekiyor. Cunki eskiden telefon oyun (fifa .pes .) Oynarken bile tam potansiyel sarj ediyordu . Ustalara falan baktirdim ic mekanizmada problem olabilecegini soylediler ama ben oyle dusunmuyorum . Cunki kapattigimda sarj olmasi gerektigi gibi hizli birsekilde devam ediyor . Yeniden actigindada kendine geliyor birazcik . Neyse biraz takintiliyim boyle seylere . Toparlarsak sarj da bir tutarsizlik var . Kullandigim baslik xiaominin kendi orjinal basligi kablo olarakta baseus marka kablo kullaniyorum . Kendi kablosu harap olmasina ragmen takinca diger kablolara nisbeten biraz daha guclu sarj ediyor gibi. Siz ne dusunuyorsunuz . Sistemle ilgili mi donanimsalmi? Yazilim icerisinde halledilebilecek birseymi. İlgili fotograflari atacagim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Ampere uygulamasında durum ne. Bu arada kablo orjinal mi ?

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Ampere uygulamasında durum ne. Bu arada kablo orjinal mi ?
Kablo baseus marka aliexpressin en kaliteli firmalarindan biridir . Ve orjinal diyebiliriz. Bak mesela bi kapatip actim biraz duzelme oldu gibi sanki. 1500 leri gordum ma olarak . Ama guven vermiyor akil takiliyor iste

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Kablo baseus marka aliexpressin en kaliteli firmalarindan biridir . Ve orjinal diyebiliriz. Bak mesela bi kapatip actim biraz duzelme oldu gibi sanki. 1500 leri gordum ma olarak . Ama guven vermiyor akil takiliyor iste

Ben kablodam şüphelenmiştim ilk okuyunca. Ampere.ile. sonuçlar ne gösteriyor ? Cihaz sıcaklığı kaç ?

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Ben kablodam şüphelenmiştim ilk okuyunca. Ampere.ile. sonuçlar ne gösteriyor ? Cihaz sıcaklığı kaç ?
Resim olarak atmistim kardesim ama dur guncel halde birtane de atiyim. Not.. suan olmasi gerektigi gibi ama sarj dusuk olunca bir gidiyor kafasi . Demin baya zorladi video gorusme yapamiyorsun . Ve telefon dedigim krizi yasarken 4 volt vermesine ragmen 500 1100 arasi amper veriyor anlamadim olayi yani bunun 2000 3000 arasi vermesi gerekyor bu voltajda sarji 70 i gectikce sanki daha gucleniyor ayrica . Ama iste olay karisik reis kendimde anlayamiyorumki :)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Resim olarak atmistim kardesim ama dur guncel halde birtane de atiyim. Not.. suan olmasi gerektigi gibi ama sarj dusuk olunca bir gidiyor kafasi . Demin baya zorladi video gorusme yapamiyorsun . Ve telefon dedigim krizi yasarken 4 volt vermesine ragmen 500 1100 arasi amper veriyor anlamadim olayi yani bunun 2000 3000 arasi vermesi gerekyor bu voltajda sarji 70 i gectikce sanki daha gucleniyor ayrica . Ama iste olay karisik reis kendimde anlayamiyorumki :)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ayrica acayip isiniyor oyle olunca telefon . Voltu basiyor ortada amper yok adam gibi bir iki oyun falan telefon baya 49 dereceye ciikiyor

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Ayrica acayip isiniyor oyle olunca telefon . Voltu basiyor ortada amper yok adam gibi bir iki oyun falan telefon baya 49 dereceye ciikiyor

Anlaşıldı o zaman sıkıntı ısınma yüzünden olabilir cihaz fazla ısındığını algılayıp voltaj düşürmesi doğal

Oyla:

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Farklı bi bataryayla deneme şansın varsa test edip karşılaştırman daha doğru olur. Baseus kabloyu ben de kullanıyorum ilk zamanlar 3400mah sabit şarj ediyoken bazen düştüğü oluyo ısınma olmamasına rağmen ancak bataryanın doluluk oranı da cihaza yüklenen amper değerini değiştirebiliyor. İstersen şarj süresini de 3-4 defa ölç seni tatmin ediyosa sorun etme :)

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Farklı bi bataryayla deneme şansın varsa test edip karşılaştırman daha doğru olur. Baseus kabloyu ben de kullanıyorum ilk zamanlar 3400mah sabit şarj ediyoken bazen düştüğü oluyo ısınma olmamasına rağmen ancak bataryanın doluluk oranı da cihaza yüklenen amper değerini değiştirebiliyor. İstersen şarj süresini de 3-4 defa ölç seni tatmin ediyosa sorun etme :)
Takintili bir insan olmak cok zor be kardesim (( 1400 u ma ni gorursem sevinirim 3000 binde kalp krizi geciririm mutluluktan herhalde ) ben 3000 i goremedim )

Oyla:

Caqo95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cavid
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Anlaşıldı o zaman sıkıntı ısınma yüzünden olabilir cihaz fazla ısındığını algılayıp voltaj düşürmesi doğal
Oyle ola bilir dogru. Ama amperi dusurdu diyelim voltajida dusurmesi gerekmezmi ? 4 volt verdigi halde 800 1100 veriyor. Suan 1400 gibi degerlerde ama oyun oynarken bazen hic sarj olmuyor .

Oyla:
Üst Alt