Mi 6 type c-hdmi kablosu ile görüntü aktarma

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
peki birşey sorucam diyelim bu ara cihazı aldık ve wifi üzerinden telefonu bağladık aynı zamanda telefonu evin internetine wifisine bağlayabiliyormuyuz acil yardım lütfen
Ara cihazların özelliklerine göre değişebilir. Bendeki tv direkt olarak desteklediği için adaptöre gerek olmadan direkt olarak kablosuz ağdan bağlanabiliyor ve internetten video, maç v.s. izleyebiliyorum.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haldunyetkin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
haldun
Cihazım
mı6
Konular
1
Ara cihazların özelliklerine göre değişebilir. Bendeki tv direkt olarak desteklediği için adaptöre gerek olmadan direkt olarak kablosuz ağdan bağlanabiliyor ve internetten video, maç v.s. izleyebiliyorum.

Anladım aslında sorduğum su telefon wifi den o cihaza bağlı olduğu için ayriyeten evin wifisine bağlanırmiki

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Hocam Aliexpresde Miracast destekli cihazlar var, o cihazlar ile kablosuz olarak görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı olanı vardı 7-10 dolar arası fiyatı vardı. Sorunsuz olarak hem bizim cihazda ve Android cihazlarda, hemde Ios platformunda çalıştığından bahsediyorlardı. İşin güzel yanı, telefona hiçbir şey bağlamak zorunda olmamanız.

Link:
En kalite olan Mirascreen 5G
pişman olmazsınız

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Anladım aslında sorduğum su telefon wifi den o cihaza bağlı olduğu için ayriyeten evin wifisine bağlanırmiki
Telefonlar, televizyona bağlanırken modeme bağlanır gibi bağlanmıyorlar. Böyle bir sıkıntınız olmayacak yani.

haldunyetkin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
haldun
Cihazım
mı6
Konular
1
Aldım ve bağlandım teşekkürler anycast ile

Taludze

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Konular
0
hocam bende de mi mix2s var bilgi işlem personeliyim bizim kurumda bir sürü type-c to hdmi kablosu var onlarla deniyorum dediğiniz gibi olmuyor. fakat anlamadığım bi konu aşağıdaki linkteki cihaz da marka olarak Xiaomi diyor bana pek inandırıcı gelmedi çünkü cihazın üzerinde falan herhangi bir marka yok ama fikriniz varmıdır ?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
hocam bende de mi mix2s var bilgi işlem personeliyim bizim kurumda bir sürü type-c to hdmi kablosu var onlarla deniyorum dediğiniz gibi olmuyor. fakat anlamadığım bi konu aşağıdaki linkteki cihaz da marka olarak Xiaomi diyor bana pek inandırıcı gelmedi çünkü cihazın üzerinde falan herhangi bir marka yok ama fikriniz varmıdır ?

Xiaomi'nin HDMI görüntü veren hiçbir telefonu yok. Bunu bilerek baktığınız zaman herhangi bir üründe Xiaomi cihazlarla uyumludur yazmasının hiçbir anlam ifade etmediğini göreceksiniz.
Gelelim sorduğunuz ürüne. Bu ürün telefon için değil notebook için. Ben Notebook'uma ekstra 2 ekran daha bağlayıp kendisi ile birlikte 3 ekranda çalışmak istediğim zaman kendi HDMI çıkışı 1 tane olduğu için bu adaptörü kullanmak zorundayım. Adaptörün üzerinde HDMI portu dışında, ekstra USB 3.0 portu, Type-C şarj portu, bazı modellerinde ethernet portu v.s. de bulunduğu için çok kullanışlı oluyor.

Cengiztaş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cengiz
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
0
Selam, ben de bu konuya katkı sunmak istiyorum. Almak için HDMI adaptör bakıyordum ama Xiaominin MHL desteği olmadığı için ekranı aktaracamayacağına şaşırdım. Aslında android çok yönlü zengin bir platform olduğu için Xiaomi MI6 telefonumdan beklentim biraz yüksek. Ancak görülüyor ki akıllı telefon piyasası da otomobil gibi, boşu var, full ü var. Örneğin nadiren telefonumda NFC kullanıyorum, benim için basit bir özellik. Ancak henüz yeni bir model olan mi 8 lite modelinde bu özelliğin olmamasına çok şaşırdım. Her modelin artısı, eksisi var. Ek özellik konusunda en başarılı firma bence Samsung. Hemen her modelinde bu özellikleri kullanmaktan kaçınmıyor.
Gelelim ekran aktarımına. 2010 model Nokia N8'imde bile mis gibi HDMI ile ekran aktarımı vardı. Gıcır gıcır xiaomide bu özelliğin olmaması şaşırtıcı gibi gelse de, teknolojinin sürekli değişmesi ve kablosuz bağlantının sürekli gelişmesi dikkate alındığında esasen anlaşılır bir durum...
Benim televizyon 2010 model Samsung fhd LED TV. 3D, smart desteği yok. Smart TV'lerin bir tık gerisi diyebilirim. Ethernet kablo ile internete bağlanabiliyor. Dahili wifi desteği yok, ancak USB portundan orijinal Samsung wifi adaptör ile bağlanabiliyor. Diğer adaptörleri desteklemiyor. Ancak orijinal adaptör olsa dahi TV smart olmadığı için YouTube vs. uygulama kullanmak mümkün değil. Yalnızca yazılım güncellemek için internete bağlanıyor. Bir de wifi ile cihaz bağlantısı için kullanılıyor. Örneğin telefonla bağlanıp dosya veya ekran aktarılabiliyor. Xiaomide zaten wifi ile ekran aktarımı desteği var. Fakat orijinal Samsung wifi adaptörü pahalı olduğu için ben wifi ile bağlanamayınca alternatif arayışına girdim.
Ekran aktarımı için HDMI dongle cihazları (anycast, miracast vs.) var. Bunlar da özelliğine ve haliyle fiyatına bağlı olarak oldukça kaliteli ekran aktarımı sağlıyor. Ben bu masraftan da kaçınınca farklı bir yöntem kullanıyorum. Televizyonumda ethernet kablosu ile internet bağlantısı var. Bu bağlantı TV smart olmadığı için yalnızca yazılım güncelleme ve cihaz bağlamak için kullanılıyor. Ben de TV'yi modemden çektiğim ethernet kablosu ile internete bağladım. Aynı modeme wifi ile bağlı (yani evdeki internete bağlı) olan telefonum bu şekilde TV'ye bağlanıyor. Bu bağlantıyı TV'de olan allshare desteği sağlıyor. Yani TV ile Xiaomi telefonum arasında bağlantı sağlanıyor fakat bu bağlantıyı sağlayan allshare teknolojisi biraz farklı çalışıyor. Bu teknoloji ile wifi bağlantısı gibi ekran aktarımı yapamıyorum. Bu teknoloji bir çeşit dlna bağlantısı sağlıyor. Bunun için de android platformlarda tvcast, smartwiev gibi birçok program bulunmakta. Bu programlardan birini telefonuma kurdum, TV ile de allshare teknolojisi sayesinde bağlı olduğum için program telefonumdaki video, müzik ve fotoğrafları TV'ye yansıtıyor. Hatta programlar uygulama içerisinde browser desteği sağlıyor ve internetten açtığım videoları da TV ekranına aktarabiliyorum. Yani özetle foto, müzik, video gibi medya dosyalarını allshare ile TV'ye aktarabiliyorum. Ancak telefonun ekranını yansıtmak mümkün olmuyor. Yani oyunları veya uygulamaları TV'ye yansıtmıyor. Bu şekilde bağlantı yapabildiğime sevinmekle birlikte netflixi hiçbir şekilde aktaramadığıma üzüldüm. Diyeceğim tvnizde ethernet kablosu ile veya wifi ile internete bağlantı varsa bir şekilde telefonu yansıtmak mümkün. Eğer internet bağlantısı yoksa hdmı ile dongle bağlantısı işinizi görür.

ismuta

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Xiaomi ürünlerinde MHL desteği olmadığını öğrendim yoksa boşu boşuna dönüştürücü siparişi verecektim.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
chatin hocanında dediği gibi hiç bir xiaomi cihazda kablolu görüntü aktarım desteği yok. Onu geçtim daha usb 3.0 desteği bile yok. En temizi wi-fi biraz kalite düşümü oluyor ama başkada seçenek yok.

Bir diğer konu bu tür kablosuz cihazları evinizdeki modeme bağlayarak bir ağ kurmuş olursunuz ve desteklediği sürece evdeki modeme bağlı tüm cihazlar birbirleri ile veri aktarımı sağlaya bilir. Tek tek tüm cihazlara ayrıca bağlanmaya gerek yok.

Üst Alt