Yardım Mi 6 Suya Düştü (DÜZELDİ)

kharzemshah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Merhabalar öncelikle forumda yeniyim, konu açma ile ilgili bir hatam varsa affedin. Dün xiaomi mi 6 telefonum bir kova suyun içine düştü. Çıkardığımda açık ve çalışır vaziyetteydi sadece yan tuş sıkıntılıydı şarj %2’ydi. Havluyla kuruladım o sıra kapandı. Ekranda mi logosu çıktı, kapandı açıldı mi logosu çıktı bu hep devam etti. Fön ile kuruttum biraz daha. Daha sonra yan tuşa basınca kapansın diye “mi bunny” dedikleri şapkalı logo çıktı yine kapandı açıldı. Şarj oluyor mu diye bir takayım dedim büyük ihtimal hatalı bir davranış ama. Şarj işareti çıktı ama olmadı kapanma açılma devam etti. İyice kapansın diye şarjı çıkarıp pirince koydum 12 saattir pirinçte sabah bir şarj aleti takıp kontrol ettim yine açılıp kapandı. Pirinçten pek umudum yok ama pirinçte tutmaya devam ediyorum bayram tatili nedeniyle zaten delta servise ya da telefoncuya veremem. Diğer yandan bu durum garanti dışı yine de delta servise göndermeli miyim (hakkında olumsuz çok yazı okudum) , tahmini ne kadara yapılır, direk bir telefoncuya mı götürmeliyim öyleyse Ankara’da önerilerinize açığım. Ya da telefon artık çöp mü ? :(
Yardımcı olursanız sevinirim,Teşekkür ederim.

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
hocam şuankini bilmem de bidahakine olursa ya içini aç kurut. ya da direk kapalı halde pirince yatır . kimininki 8-9 gün bekliyor pirinçte anca kendine geliyor

Oyla:

abrahamaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Lenovo P1
Konular
4
Merhabalar öncelikle forumda yeniyim, konu açma ile ilgili bir hatam varsa affedin. Dün xiaomi mi 6 telefonum bir kova suyun içine düştü. Çıkardığımda açık ve çalışır vaziyetteydi sadece yan tuş sıkıntılıydı şarj %2’ydi. Havluyla kuruladım o sıra kapandı. Ekranda mi logosu çıktı, kapandı açıldı mi logosu çıktı bu hep devam etti. Fön ile kuruttum biraz daha. Daha sonra yan tuşa basınca kapansın diye “mi bunny” dedikleri şapkalı logo çıktı yine kapandı açıldı. Şarj oluyor mu diye bir takayım dedim büyük ihtimal hatalı bir davranış ama. Şarj işareti çıktı ama olmadı kapanma açılma devam etti. İyice kapansın diye şarjı çıkarıp pirince koydum 12 saattir pirinçte sabah bir şarj aleti takıp kontrol ettim yine açılıp kapandı. Pirinçten pek umudum yok ama pirinçte tutmaya devam ediyorum bayram tatili nedeniyle zaten delta servise ya da telefoncuya veremem. Diğer yandan bu durum garanti dışı yine de delta servise göndermeli miyim (hakkında olumsuz çok yazı okudum) , tahmini ne kadara yapılır, direk bir telefoncuya mı götürmeliyim öyleyse Ankara’da önerilerinize açığım. Ya da telefon artık çöp mü ? :(
Geçmiş olsun kardeşim. Öncelikle daha tecrübeli bilgili arkadaşlar cevap verecektir mutlaka ama ben sorunuzdan ziyade bu süreçte yaptığınız hatayı/hataları bir başkası yapmasın diye belirtmek istiyorum. Öncelikle suya düşen telefon Pili çıkarmak mümkün ise Pili çıkarıyoruz, değilse kapatıp dışını kuruşadıktan Sonr direkt olarak pirinç dolu bir kavanoza koymalıyız. En çok yapılan yanlışların başında fön makinesi gelir. Fön makinesi kuruturken aynı zamanda oksitlenmeyi de hızlandırır. Oksitlenen devre, elektronik parçalar ve piller telafisi zor zararlar görür. Bir kaç gün pirinçte kalması durumunda muhtemelen %60-70 ihtimalle kurtarabilirsiniz. Günde 1 defa da pirinci yenilemek süreci hızlandıracaktır. Benzer olay başımdan geçti, Samsung s3 telefonum aldığım gün su dolu küvete düştü. Şansıma düştüğü an kapak açıldı ve pil telefondan ayrıldı. Anlattığım süreci uygulayarak telefonumu satana kadar 3 yıl daha kullandım. Tekrar geçmiş olsun. Umarım canınızı yakmayacak kolay bir çözüm bulabilirsiniz. Şimdiden herkese hayırlı bayramlar.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kharzemshah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 6
Konular
1

Birine daha olursa diye güncellemek istedim yaklaşık 20 saat pirinçte durduktan sonra fastboot’ta açıldı. Üst ses açma+güç tuşuna basarak tekrar açtım. Şu an sıkıntısız çalışıyor inşallah sonradan sıkıntı olmaz. Şarj bir süre 0’da kaldı şu an pirincin içinde şarj oluyor. 100 olunca şarjı çıkartıp pirinçte sabaha kadar bekleteceğim.

Son düzenleme:
Oyla:

Asi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsa
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0