Soru Mi 6 Şarj Sorunu (Açıkken şarj olmuyor)

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Kenarda bi yedek bataryam var. Ondan başlarım artık denemeye. İnşallah anakartta bir sorun yoktur. Sağolun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Güzel zamanlardı. 😀 Hâlâ bi siyah bir sx1 durur kenarda.
inşallah

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
Merhabalar,

5 sene doldu, 6. senesi içinde mi 6'm. Şimdiye kadar bir sorun yaşamamıştım ama iki gündür telefonu şarj etmekte sıkıntı yaşıyorum.

Sorun:

1: Telefonu açtıktan bir süre sonra şarj kablosuna takılmasına tepki vermiyor. Şarj olmuyor. Kapatıp açınca düzeliyor. Sonra yine aynı.

Kapalıyken şarj oluyor ve powerbank ile şarj olmasında da bir sıkıntı yok garip bir şekilde. 1 amper ile şarj oluyor.

2: Telefonu yeniden başlat dediğimde yapar gibi oluyor, ekran kapanıyor, ama telefon ne yeniden başlıyor, ne de kapanıyor: siyah ekranda kalıyor (bunu güç tuşuna uzunca basarak telefonu açabildiğim için anlıyorum).

Yapılanlar:

1: Soket temizlendi; pırıl pırıl, en ufak bir sorun gözükmüyor.

2: Farklı kablolar, şarj aletleri denendi.

3: Tüm wipe'lar yapılarak (twrp'deki bütün wipe seçenekleriyle) yeniden rom kuruldu.

Sonuç: Bir çözüm bulunamadı.

Bu sorunu yaşamış çözmüş ya da çözümünü bilen biri varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum.

İyi akşamlar herkese.

ben de sizin gibi yıllardır kullanıyorum cihazı, yaklaşık 2 ay önce aynı şey benim başıma geldi. cihazı en son şarj ettikten sonra 1 gün boyunca hiç şarj edemedim. hatta gece şarjda bıraktım sabah %10 falan anca dolmuştu. farklı şarj aletleri denedim, misal arabada şarj oluyordu ama ev elektriği ile olmuyordu. yaklaşık 10 gün böyle kısır bir döngüye girmiştim. sonradan düzeldi. hatta pil bile almıştım ama değiştirmedim duruyor yedekte.

Üst Alt