Soru Mi 6 Şarj Sorunu (Açıkken şarj olmuyor)

adigehalil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Varum
Cihazım
mi5
Konular
1
Merhabalar,

5 sene doldu, 6. senesi içinde mi 6'm. Şimdiye kadar bir sorun yaşamamıştım ama iki gündür telefonu şarj etmekte sıkıntı yaşıyorum.

Sorun:

1: Telefonu açtıktan bir süre sonra şarj kablosuna takılmasına tepki vermiyor. Şarj olmuyor. Kapatıp açınca düzeliyor. Sonra yine aynı.

Kapalıyken şarj oluyor ve powerbank ile şarj olmasında da bir sıkıntı yok garip bir şekilde. 1 amper ile şarj oluyor.

2: Telefonu yeniden başlat dediğimde yapar gibi oluyor, ekran kapanıyor, ama telefon ne yeniden başlıyor, ne de kapanıyor: siyah ekranda kalıyor (bunu güç tuşuna uzunca basarak telefonu açabildiğim için anlıyorum).

Yapılanlar:

1: Soket temizlendi; pırıl pırıl, en ufak bir sorun gözükmüyor.

2: Farklı kablolar, şarj aletleri denendi.

3: Tüm wipe'lar yapılarak (twrp'deki bütün wipe seçenekleriyle) yeniden rom kuruldu.

Sonuç: Bir çözüm bulunamadı.

Bu sorunu yaşamış çözmüş ya da çözümünü bilen biri varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum.

İyi akşamlar herkese.

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Merhabalar,

5 sene doldu, 6. senesi içinde mi 6'm. Şimdiye kadar bir sorun yaşamamıştım ama iki gündür telefonu şarj etmekte sıkıntı yaşıyorum.

Sorun:

1: Telefonu açtıktan bir süre sonra şarj kablosuna takılmasına tepki vermiyor. Şarj olmuyor. Kapatıp açınca düzeliyor. Sonra yine aynı.

Kapalıyken şarj oluyor ve powerbank ile şarj olmasında da bir sıkıntı yok garip bir şekilde. 1 amper ile şarj oluyor.

2: Telefonu yeniden başlat dediğimde yapar gibi oluyor, ekran kapanıyor, ama telefon ne yeniden başlıyor, ne de kapanıyor: siyah ekranda kalıyor (bunu güç tuşuna uzunca basarak telefonu açabildiğim için anlıyorum).

Yapılanlar:

1: Soket temizlendi; pırıl pırıl, en ufak bir sorun gözükmüyor.

2: Farklı kablolar, şarj aletleri denendi.

3: Tüm wipe'lar yapılarak (twrp'deki bütün wipe seçenekleriyle) yeniden rom kuruldu.

Sonuç: Bir çözüm bulunamadı.

Bu sorunu yaşamış çözmüş ya da çözümünü bilen biri varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum.

İyi akşamlar herkese.
Hocam içini açıp soketi sök-tak yapmayı deneyebilir misiniz ? tabi enbaşta içi açılmadan yapılabilecek yöntemleri deneyin.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
bence artık toprak gel diyor bizim emektarlara hocam. benim de dokunmatiğim bozuldu. gerçekten şu an mi6 gibi bir telefon yok ve olmayacak da. hem şık hem küçük ekranlı tam bana göre telefon ve hafif. yeni telefonlar 6.67 inç ve ağır, kocaman telefonlar. hiçbirisi bu canavarın verdiği zevki kaliteyi hissiyatı vermeyecek ):

adigehalil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Varum
Cihazım
mi5
Konular
1
radeongt Arka camı çıkarmaktan çekiniyorum açıkçası. Kenarları kıvrımlı, tam oturmaz yapışmaz diye düşünüyorum. Ayrıca, kapalıyken şarj olması da sanki sorun daha çok yazılımsalmış gibi hissettiriyor; o yüzden cihazın içine açmadan biraz daha kurcalayacağım.

Mi6kullanicisi mi 6'dan önce 6 ayda bir telefon değiştirirsin, 6 yıl oldu. :) Gerçekten öyle, arada bir bakıyorum da f/p olarak bu cihazın yanına yaklaşan ölecek hiçbir cihaz yok. Performans anlamında da hâlâ işimi görüyor yeterince.

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
son olarak custom kernel yukleyip denemekte fayda var

bu arada nick hic yabanci gelmedi, siemens sx1 kullanmisliginiz var mi :)

Son düzenleme:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
hocam bataryaya ve ara flex kabloya bakınız;

adigehalil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Varum
Cihazım
mi5
Konular
1
son olarak custom kernel yukleyip denemekte fayda var

bu arada nick hic yabanci gelmedi, siemens sx1 kullanmisliginiz var mi :)
Ahaha. Var tabi. Coşku derdik sana. Adın Coşku muydu bilmiyorum gerçi. 15 sene sonra burda da denk geldik. İnternet küçük. 😀

Orijinal rom'dan persist.img çıkarıp flaşladım, fayda etmedi; ama kernel denemedim. Onu da denerim bi ara.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam bataryaya ve ara flex kabloya bakınız;
Hocam, önce yazılımsal ihtimalleri elemeye çalışıyorum. Çözüm olmazsa hiçbir şey mecburen açacağım artık.

Bu arada kapalıyken de şarj etmemeye başladı arada. Donanımsal olma ihtimali güçleniyor.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Ahaha. Var tabi. Coşku derdik sana. Adın Coşku muydu bilmiyorum gerçi. 15 sene sonra burda da denk geldik. İnternet küçük. 😀

Orijinal rom'dan persist.img çıkarıp flaşladım, fayda etmedi; ama kernel denemedim. Onu da denerim bi ara.

Hocam, önce yazılımsal ihtimalleri elemeye çalışıyorum. Çözüm olmazsa hiçbir şey mecburen açacağım artık.

Bu arada kapalıyken de şarj etmemeye başladı arada. Donanımsal olma ihtimali güçleniyor.
bence donanımsal

bu parçalardan birisi sorunlu harici anakartta sorun vardir
umarim yazilim ile hallolur hocam ama pekte yqzilim ile ilgisi yok gibi

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
15 sene olmus hakkaten yaslanmisiz yav evet adim o zaman coşku idi simdi de coşku symbianlardan andoridlere düştük vay halimize uğraş dur simdi kernelle bilmem neyle

Ahaha. Var tabi. Coşku derdik sana. Adın Coşku muydu bilmiyorum gerçi. 15 sene sonra burda da denk geldik. İnternet küçük.

adigehalil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Varum
Cihazım
mi5
Konular
1
bence donanımsal

bu parçalardan birisi sorunlu harici anakartta sorun vardir
umarim yazilim ile hallolur hocam ama pekte yqzilim ile ilgisi yok gibi

Kenarda bi yedek bataryam var. Ondan başlarım artık denemeye. İnşallah anakartta bir sorun yoktur. Sağolun.

15 sene olmus hakkaten yaslanmisiz yav evet adim o zaman coşku idi simdi de coşku symbianlardan andoridlere düştük vay halimize uğraş dur simdi kernelle bilmem neyle

Güzel zamanlardı. 😀 Hâlâ bi siyah bir sx1 durur kenarda.

Üst Alt