Soru Mi 6 pil performansı

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Merhaba yaklaşık 10 gündür mi6 kullanıyorum resimdeki gibi 9 saat ekran süresi alabiliyorum (20 şarj var ) bunu daha arttırabilirmiyim ve MIUI kullanan varmı varsa memnunmu ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ChamYapragi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Arkadaşımızın yaptığından farklı olarak gece telefonu otomatik kapatma özelliği aktif değil sanırım sizde öyle değil mi hocam? Diğerleri aynı ama?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Genelde cogunu yapiyorum
Arkaplanda islemler durduruluyor
1 dk icinde temizlik yapiyo otomatik
Parlaklik otomatik
Nfc bluetot gps neyin kapali gps acik olsa da aktif olmadikca cok sarj yemiyor bu arada
Uygulama bildirimleri kapali sadece standart olanlar tlf msj whatsupp gibi olanlar acik
Telefonu asla kapatmam ve uyku moduna almam amac zaten ulasilabilmek geceleri acil durumlarda
Arkadasin tersine ekran parlakligim otomatikte
Birde arkadaslar takilmayin ekran suresi olayina herkes ayni uygulamalari kullanmiyor. Kullansa bile ayni lokasyonda bile olmamamiz batarya performansini etkiler. O yuzden bu cihazi standart orta arasi 36 saat ve ustu bekleme 5 saat ekran aliyorsan sıkınti yok demektir. Hersey etkiler bataryayi bunu unutmayin....

Oyla:

yavuz_08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yavuz
Cihazım
mi6
Konular
5

Bendede durum bu ama arkadas telefonu 1 de kapatip 10 da aciyor bir tek onu yapmiyorum. Onu da yapsam bendede uzar sure baya ama gece telefonun 1 de kapanmasi da acil durumlar icin sıkıntılı bir durum tavsiye edilmez ama tabi karar kendisinin.
Bu süreye hic ulaşamıyorum, bu süreyi yakalamak için siz neler yapiyorsunuz?

Oyla:

ChamYapragi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Bu süreye hic ulaşamıyorum, bu süreyi yakalamak için siz neler yapiyorsunuz?

Sürelere cok cok takilmayin hersey etkiliyor. Bastada herkesin kullanim zevki ve kullandigi uygulamalar farkli yasadigi yerler sebekeler farkli ust mesajda yaptiklarimi yazdim onlari uygularsan baya fark edebilir edebilir diyorum etmeyedebilir. Cunku az onceki saydigim sebepler batarya performansini olumsuz etkiler mesela basitinden ornek herkes 800mhz bandi miydi ne o yok diyor ama halbuki kalabalik sehirlerde 4g kullanildigindan hiz yavasliyor otomatikman tera tepki oluyo 4g cekmeyen bolgede tlf surekli kendini zorluyor 4g de olmak icin sarjda gidiyor mesela hattimi telekoma tasidim yakin zamanda 9 saatleri goremiyorum halbuki turkcellde 8 saat min oluyordu o yuzden yukarda belirttigim seyleri yapip ekran suresini 5 6 saat beklemeyide 35 saat aldinizmi sureler bence iyidir cunku havalarsa sicak oda sicakliklari oldu 32 35 arasi cihazda haliyle o sicakliktan fazla isinacak calisinca ve batarya performansi dusucek asiri az degilse sureleriniz cok dert etmeyin cihazinizin keyfini surun :)
Not: Sarzin 24 saatte bitip 4 5 saat ekran suresi aldigimda oluyor o durumlari sicaklara bagliyorum...

Oyla:
Üst Alt