Çözüldü Mİ 6 Pil Isınma Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Sevgili arkadaşlar,
İki ay önce Cepport mağazasından satın aldığım Mi 6 cihazımı on beş gün öncesinde 9.5.6.0 sürümüne güncelledim. Telefonumun hızında ve şarj süresinde gözle görülür bir artış oldu.Fakat son bir kaç gündür bataryanın biraz fazla ısındığını hissettim. Oyun oynayan birisi değilim. Sosyal medyayı takip eder arada sırada da youtube' tan video izlerim. Sürekli kullanımda pil sıcaklığı bazen 45 dereceyi buluyor.Telefon boştayken bile 30 derecenin altına inmiyor.Güncellemeden önce telefonumda 9.2.2 kararlı global sürüm yüklüydü ve cihazımın ısısı şarj esnasında bile 35 derecenin üstüne çıkmıyordu.telefonumun performansından gayet memnunum ama bu pil ısınması canımı sıkıyor. Yazılımla alakalı olabilir mi ? Yada son günlerde havaların aşırı sıcak olması etki eder mi? Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara minnettar kalırım.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam sıkıntı yok. Dediğiniz gibi hem havaların sıcak olması hemde son verilen Android 8 güncellemesinden sonra aynı durum kullanıcılarda mevcut. Size tavsiyem şarj ederken telefonunuza fazla yüklenmeyin, oyun vs gibi işlemlerden kaçının :)

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Hocam sıkıntı yok. Dediğiniz gibi hem havaların sıcak olması hemde son verilen Android 8 güncellemesinden sonra aynı durum kullanıcılarda mevcut. Size tavsiyem şarj ederken telefonunuza fazla yüklenmeyin, oyun vs gibi işlemlerden kaçının :)
Ottoman hocam, dediğiniz gibi oyun oynamam. Yalnız telefonum yüzde yüz şarj olduktan sonra yarım saat kadar şarjdan çekmiyorum. Böylelikle şarjı daha uzun süreli kullanabiliyorum. Hatta bu durumu forumda şarj sıkıntısı yaşayan bazı arkadaşlara da önermiştim.Şarja fazla yüklenmeyin derken bunu mu kastediyorsunuz acaba? Sizce ideal olan nedir?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ottoman hocam, dediğiniz gibi oyun oynamam. Yalnız telefonum yüzde yüz şarj olduktan sonra yarım saat kadar şarjdan çekmiyorum. Böylelikle şarjı daha uzun süreli kullanabiliyorum. Hatta bu durumu forumda şarj sıkıntısı yaşayan bazı arkadaşlara da önermiştim.Şarja fazla yüklenmeyin derken bunu mu kastediyorsunuz acaba? Sizce ideal olan nedir?
Hocam doğru demişsiniz %100 olduktan sonra biraz daha şarja bekletmek iyidir. Aynen şarja yüklenmeyin derken, şarj esnasında telefonla mümkün olduğu kadar işlem yapmamak.

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Hocam doğru demişsiniz %100 olduktan sonra biraz daha şarja bekletmek iyidir. Aynen şarja yüklenmeyin derken, şarj esnasında telefonla mümkün olduğu kadar işlem yapmamak.
Yüreğime biraz olsun su serptiniz hocam, teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt