Soru Mi 6 Kamera Sorunsalı

uayazzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
not Exist
Konular
1
Öncelikle herkese merhaba, ilk xiaomi telefonum bugün elime geldi. Model mi 6 6/64 siyah. Hepsiburada üzerinden satın aldım.
Whatsapp vs yükledik başladık. Normal kamera kullanımda fotoğrafı çekmeden önce her şey gayet güzel hoş fakat çektikten sonra kamera kalitesinde bozulmalar meydana geliyor. Özellikle bunu en çok whatsapp kamerasında hissetim.
Üzerinde hangi rom olduğuna dair bir fikrim yok nasıl anlayabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Hangi rom u kurarsam daha iyi bir kamera kalitesi alırım custom rom tavsiyelerine de açığım. Fakat şuan üzerindeki rom ile aldığım kamera kalitesi gerçekten iyi değil. Beklentinin çok çok fazla altında.
+ olarak bir sorum daha olacak, DxOMARK'da mi6 testten henüz geçmedi dimi ? Aradım fakat bulamadım.

yusufalig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Öncelikle herkese merhaba, ilk xiaomi telefonum bugün elime geldi. Model mi 6 6/64 siyah. Hepsiburada üzerinden satın aldım.
Whatsapp vs yükledik başladık. Normal kamera kullanımda fotoğrafı çekmeden önce her şey gayet güzel hoş fakat çektikten sonra kamera kalitesinde bozulmalar meydana geliyor. Özellikle bunu en çok whatsapp kamerasında hissetim.
Üzerinde hangi rom olduğuna dair bir fikrim yok nasıl anlayabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Hangi rom u kurarsam daha iyi bir kamera kalitesi alırım custom rom tavsiyelerine de açığım. Fakat şuan üzerindeki rom ile aldığım kamera kalitesi gerçekten iyi değil. Beklentinin çok çok fazla altında.
+ olarak bir sorum daha olacak, DxOMARK'da mi6 testten henüz geçmedi dimi ? Aradım fakat bulamadım.
Hocam Mi6 larda genellikle bu sorunu görüyorum. Fotoğraf örneği atarmısınız ? Tam olarak nasıl olduğunu görelim.

Oyla:

Runlax

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mutlucan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
17
Bende senin gibi satın aldım yeni geldi aynı partlardan büyük ihtimal ikimizin cihazıda. Bendede aynı problem var ön kamerayı denemediysen hiç deneme derim :). Yazılımsal bir sorun gibi geldi bana eu romlarda sorun yok gözlemlediğim kadarıyla. Hepsiburada size Bootloader kapalı olarak yolluyor ve bu kilidi açarsanız garantiniz sonlandırılır diyor ama bunu hepsiburada diyor delta servisi ile yakında görüşeceğim. MIUI 9 1 ay civarı sürede gelicek ve kamerada iyileştirilmeler var. Eğer garanti dışına çıkıyorsa mecburen bekliyeceğiz ama Delta servisi öyle bir şey yok kilidi açabilirsiniz derse EU romları deneme fırsatı bulacağız.

Oyla:

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38

xiaomi almadan önce hangi telefonu kullanıyordunuz, hangi telefon kamerası ile kıyas yapıyorsunuz, almak isteyenlere fikir vermesi açısından söylemeniz mümkün mü?

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Hocam yanız birşey eklemek istiyorum Whatsapp kamerası zaten tost makinesi oluyor her telefonda böyle Whatsapp veri azaltmak için tost makinesi moduna geçiyor tavsiyem normal kamera yani tabi diğer sorunları bilmiyorum yazılımsal herhal

Edit: Mi 6 , Mi Max 2 , Meizu MX6 , Meizu Pro 7 (çıkacak daha sızıntılar mevcut) , Meizu Pro 6 plus aynı sensör Exmor RS 386 Dxo mark tarafından bu cihazlardan hangisi varsa fikri yürümek açısından hani

Son düzenleme:
Oyla:

Matrix31

AndroitriX
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Memur
Konular
21
Valla ben yazılımlada düzelecegini sanmıyorum mi5 7 kullanırken ön kamera cok daha detaylı arka kamera gibi çekim yapıyordu. Mi6 on kamera sanki netlesmiyor detaylar çıkmıyor tam. Mi6 7.1.1 daha yeni yazılım daha üst model daha iyi lens dendi ama mi5 i aratıyor. Arka kamerada iş görür ama yine mi 5 ten yuzde 20 daha iyi malesef sınıfta kaldı kamera konusunda mi6

Oyla:

uayazzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
not Exist
Konular
1
Daha önceden kullandığım telefonlara gelirsek, Discovery elite ve GM 5 plus telefonlarını kullandım. gm5 plus tamamda discovery elite kamera konusunda gerçekten oldukça başarılı bir telefondu. Whatsappda görüntünün kötüleşmesinden kastım elbette whatsapp kalite olarak fotoğrafı aşağıya çekiyor eyvallah o konuda hem fikiriz lakin şöyle bir durum var ortada aynı zamanda çekilen fotoğrafta kaymalar da gerçekleşiyor. Ayrıca mi6 yı daha yeni yeni tam anlamıyla incelemeye başladım kamera vs. Manuel modu çok yetersiz ve başarısız geldi yani yazılımsal olarak kesinlikle daha fazla güçlendirilebilecek bir telefon iken bu kadar yüzeysel basit kalması değişik bir durum. Daha ince manuel ayarlar eklenmesi gerekirmiydi diye sorarsanız bence kesinlikle eklenebilirdi. Çekim süresi olarak saniyenin 4 te 1 ine kadar yükseltilebiliyor en fazla. Bu bugün piyasada olan androidler arasında huawei p10 un oldukça gerisinde bırakan bir özellik diye düşünüyorum kaldı ki. P10 internetten ithalatçı garantili olarak temin edildiği taktirde arada çok cüzzi bir fark oluyor bu da mi 6 mi yoksa huawei p10 mu diye düşününce sanki bi tık daha kamera konusundan dolayı p10 u üste çıkartabilir diye düşünüyorum. Pişman mıyım aldığıma ? Zaman gösterecek...

Oyla:

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19
Valla ben yazılımlada düzelecegini sanmıyorum mi5 7 kullanırken ön kamera cok daha detaylı arka kamera gibi çekim yapıyordu. Mi6 on kamera sanki netlesmiyor detaylar çıkmıyor tam. Mi6 7.1.1 daha yeni yazılım daha üst model daha iyi lens dendi ama mi5 i aratıyor. Arka kamerada iş görür ama yine mi 5 ten yuzde 20 daha iyi malesef sınıfta kaldı kamera konusunda mi6
aynn 1 seneden fazladir mi5 kullaniyordum, mi 6 aldim daha iyidir diye 2 konuda beni yarida birakti :(

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zynpsncnl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilmiyorum
Cihazım
Xiaomi 6
Konular
0
Merhaba arkadaşlar mi 6 cihazimi dün itibariyle aldım bu gün deneme imkanım oldu. Kamera performansı tam bir hayal kırıklığı. Bundan önce kullandığım daha iddiasız telefonumda bile daha güzel sonuçlar elde ediyordum. Gündüz çekimi ışık bol olursa fena sayılmaz renksiz ama en azından daha net ama gece çekimi tam bir facia. Çok üzgünüm hayal kırıklığına uğradım. Telefon konusunda teknik bilgiye sahip değilim.Fotoğraftan anlayan bir kaç arkadaşa ayarlarını yaptırayım dedim yine olmadı. Ayrıca kulaklıkla ses dinlerken de ses yükselip alçaliyor bu da benim için bir sorun. Bu konulara çözüm bulmuş bir arkadaştan öneri bekliyorum. Aksi halde iade etmeyi düşünüyorum tabi geri alınırsa.

Oyla:
Üst Alt