Soru Mi 6 Kamera ciddi ciddi sorun

KarabeY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Samsung S4
Konular
3
Arkadaslar malum bircogumuz ayni goruste. Karanlikta cok kotu cekim var. Bazen gunduz bile boyle oluyor.
Valla 5 yil S4 kullandim. Onun kamerasinin yanina yaklasamaz. Kimse soyke iyi boyke iyi demesin. Ben manuel falan ugrasamam. Direk basip cekerim. O kadar marka arasindan xiaomi markadan baska almam dedim. Yemin ediyom mi note 3 veya mi6 alcam dedim. Mi6 ya zorladim butcemi. Ama yemin ediyom moral bitik ya. Yaw s4 2 el 300 400 e satiliyor. Biryerde bi yanlislik var kesin. Note 3 ile mi 6 kamera donanim ayni mesela. Note 3 u kamerasi daha iyi diyolar.
Arkadas 12 mp kamera az deil ya. Herseyi tamamda kamera boyle olmamaliydi.
Sonuc olarak bu sorun yazilimla mi yoksa donanimlami duzelir. Siz ne diyorsunuz. Ayrica geri bildirim de yaptim. Off ki ne offff...

KarabeY

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Samsung S4
Konular
3
Hadi KNote 3 ile kıyas edersen belki falan derim de, zira lenovonun kamera sensörleri falan da iyi ama s4 ile kıyas edip acımasızlık etmişin be mübarek adam. Bu kadar gömmeyin Allah için. Tabii ki yazılımsal, yani kamera uygulamasından kaynaklı kronik bir sorun var ama Google Camera ile çekilen resimler cihazın müthiş lens ve sensörlere sahip olduğunu gösteriyor. xperia z5 ve XZ kullanan biriyim ve bunların kamerası canavar gibiydi sözde. Ben Google Camera ile mi6 nın fotoğraf kalitesinde olmak istediği yere vardığını müşahade etmiş oldum.
İpucu - Google Camera bu linkteki ipuçlarına göre gerekli değişiklikleri yap pişman olmazsın. s4ün yanına yaklaşamaz dediğin için de hicap duyarsın.
Usta cok kisa yazicam. Ben oyke root tan ruttan anlayan biri deilim. Benim mantik duz. S4 le sadece kamera kiyasliyorum. Baska yerini deil. Benim s4 le cektigim foto ve videolari kiyasliyorum. Tabi bunlar hep otomatik ayarda. Mi 6 ile alakasi yok. Goz var nizam var usta. 5 yil kullandim diyorum. S4 teki kamerada iyi. Yoksa kamera disinda mi6 ya lafim yok. Zaten hizi ve hafiza kapasitesi icin aldik. Kamerada oyle olunca yadirgadim. Xiaomi dusmani falan deilim. Birde google kamerayi yuklemeyi bilsem yukleyecem. Ama root tan rottan anlamiyorum. Yanlis bisi yaparsam telefon pert olur diye korkuyorum. Umarim derdimi anlatabilmisimdir. Kusura bakmayin.

cidden anlamıyorum. kimse kamerasına uçuyor kaçıyor acayip fotoğraflar çekiyor demedi ki.
işlemci güçlü, batarya performansı iyi arayüzü kullanışlı fiyat/performans olarak ciddi anlamda iyi bir telefon.

hem sudan ucuz olsun hem uçsun telefon. nasıl olacak?
yani zaten telefon normal şartlarda sudan ucuz yurt dışı mantığına göre (350 dolar civarı)

ama hala s4le onunla bununla karşılaştırıyorsanız o cihazları kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Usta yanlis anlamisin belli. S4 le mi6 kiyaslanmaz heralde. Ben sadece 5 yil s4 kullanim mi6 yi alinca en net dikkatimi ceken kamera oldum baska derdim yokki. Varsa imkaniniz ayni ayarlarda s4 le mi6 yi ayni foto videolari cekin. Kiyaslayin. Bunun disinda mi6 yi hiz performans hafiza icin aldim. Yeni telefon almamdaki sebeplerden biride s4 un 4g olmamasi hafizasi hizi. Yoksa s4 ten bir derdim yoktu. Mi yi de uzun zamandir takip ediyorum. Suan da en iyi alinabilcek xiaomi de mi6 diye aldim.
Neyse. Kullaniyorum bu sekil. Baktim kafam sarmadi satar gecerim.

Arkadaslar burada acik yureklilikle bir derdimi paylastim. Millet beni mi dusmani sanacak valla.
Neyse dert deil. Kafam sarmazsa satar gecerim arkadaslar. Cok ssolun iyi yardimlariniz icin.
[doublepost=1519764520,1519764341][/doublepost]
He pardon karanlıkta sıkıntı var evet o diyafram aralığı ile alakalı ı phone de de aynı sıkıntılar var ya bende lg g3 kullanmıştım gece çekimi daha iyi ama sabah hiç bi kamera su dökemez mi 6 ya bence

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Derdim su arkadasim. Gece veya aksam evde oturuyorsun. Ac kamerayi. Hafif yakinlastiriyorum bildigin camur gibi oluyor goruntuu. Birde foto cekiyorum. Cekince cok net gorunuyor. Tamam. Birde yakinlastiralim. Goruntu camur. Birkac samsung telefonla kiyaslama yaptim. Samsung un cektigi fotoda uzak yazilar net okunurken mi6 da cekilen fotoda yazi bildigin silinik.
Bu yani.

Oyla:
Üst Alt