Rehber Mi 6 Kalıcı TWRP İşlemleri

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 55
  • Görüntüleme 16K

volkan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Uyumsuz temalar buna neden oluyor.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aaaa eyvallah hocam. tam tema indirdim.bir baktım kaput. artık tema indirmem :D

çok saolun bilgilendirmek için

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
aaaa eyvallah hocam. tam tema indirdim.bir baktım kaput. artık tema indirmem :D

çok saolun bilgilendirmek için
Geçenlerde bende yaşadım hocam cihazımdaki 20gb küsür özel resim müzik ne var ne yok gitti, indirdiğimiz temalara dikkat etmemiz gerekiyor bu yüzden

volkan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Geçenlerde bende yaşadım hocam cihazımdaki 20gb küsür özel resim müzik ne var ne yok gitti, indirdiğimiz temalara dikkat etmemiz gerekiyor bu yüzden

allahtan otomatik yedek almış :D tek tesellim o. ama bir an korktum ne oluyor diye. o kadar adam alma şu telefonu dedi çünkü

ScoRPioN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa Kandemir
Cihazım
Etab5 - Mi6
Konular
21
allahtan otomatik yedek almış :D tek tesellim o. ama bir an korktum ne oluyor diye. o kadar adam alma şu telefonu dedi çünkü
Xd, telefon güzel de, ufak şeyleri var iste, oda her telefon da olur

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Önemli Not:

BL kilidiniz açık ve gerekli driverlar yüklü olmalıdır. Yapılan bazı işlemlerde hafızadaki herşey silinir ve Miui tekrar sıfırdan kuruluma geçer. Sorumluluk kullanıcıya ait olup yaptığım test te başarılı olmuştur, test aşamasındadır %100 başarılı olma garantisi yoktur. lütfen buna göre işlem yapın.

Güncelleme 1:
Kod:
Eğer wipe data yapıp systemi mount edip twrpyi .img şeklinde twrpden yazdırırsan ve magisk yüklersen twrp kaybolmuyor @ezioTD

Kod:
Aynı romu twrp yazdırdım, root ve twrp gitti maalesef. @ertanx

Bazı arkadaşlar Mi 6'ya kurulan TWRP'nin kalıcı olmadığını bir süre sonra stock recovery ile açıldığını forumda yazdılar ve gelen Mi 6 cihazımda da aynı sorunla karşılaşmış bulunmaktayım. Bunun çözümü için XDA'da bulunan tüm twrp dosyalarını test ettim kalıcı olarak kurmayı başardım. Bu yaptığım işlemsırasını sorun yaşayan arkadaşlarda yapıp geri dönüş sağlarlarsa hepimiz için faydalı bir konu olacaktır.

********************************************************************************************
Öncelikle XDA'da bulunan twrp ler hakkında tecrübelerimi yazayım;

Resmi Twrp sürümü olup benim tercih ettiğim twrp'dir. Global beta ve kararlı romu sorunsuz kurar hatta [OFFICIAL] AospExtended ROM V4.6 [OMS/DUI] romu da sorunsuz kurdu. Fakat eu ve epic romu kurdu fakat açılışta boot ekranında (Mi logogosu ve altta dönen hareketli üç nokta) kaldı. eu ve epic romun kurulamamasının nedeni temizle > veriyi biçimlendir > yes / wipe > format data > yes yapılmayışı. Bu işlem bir kereye mahsus yapıldıktan sonra twrp eu ve epic romu sorunsuz kuruyor. Bir kullanıcı "twrp kurdum aosp rom bile kuruyorum fakat eu yada epic rom kuramıyorum açılışta kalıyor" derse çözümü bu. Yalnız dahili hafızda nevar ne yok siler, baştanda miui kurulum sihirbazı çıkar. Pc de twrp açıkken dahili bellek olarak sorunsuz gördü, dosyalara sıkıntısız erişim sağlandı.

Not: Fastboot ekranında MiFlash ile rom atarsanız. herşey eski haline gelir.

Kod:
fastboot.exe flash recovery twrp-3.1.1-1-sagit.img
fastboot.exe boot twrp-3.1.1-1-sagit.img

*****************************************************************************************

Dosya adı twrp-3.1.1.0-sagit-v2.img olup, kurulduktan sonra bir kereye mahsus temizle > veriyi biçimlendir > yes / wipe > format data > yes işlemi yapılması gerekmekte çünkü bunu yapmadan twrp de pc ye bağladığınızda dosya isim ve klasörleri anlamsız karakter oluyor, muhtemelen şifreyi çözemediği için sapıtıyor.
Bu işlem yapınca zip li her rom zaten sorunsuz kurulmakta

******************************************************************************************

cofface_recovery_sagit_en.img bu twrp de kiç kurulum yapıp denemedim. İlgili linkten detaylara bakılabilir.

*********************************************************************************************

Eu twrp ise resmi twrp nin bir alt sürümünü kullanıyor. Hiçbirinde Çince olarak açılmadı, İngilizce açıldıktan sonra hemen dil ayarını yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim kalıcı olarak kurduğum twrp'ye. Tercih ettiğim resmi twrp olan twrp-3.1.1-1-sagit.img. Global beta ve kararlı romda denedim sıkıntı olmadı. Güncelleyici programından sağ üst köşeden "Kurtarma modunda yeniden başlat" dediğimde her seferinde kurduğum twrp açıldı. Önceden hangi root tercihiniz ise onun zip dosyanı indirip mi6 nın hafızasına atın. Supersu yada Magisk zip..

Fastboot ekranında iken;

Kod:
[CODE]fastboot.exe flash recovery twrp-3.1.1-1-sagit.img
fastboot.exe boot twrp-3.1.1-1-sagit.img
[/CODE]

bu komutları verin twrp ingilizce açılacak, /system için sağa doğru kaydırın ve dil ayarını yapın. istediğiniz ayarları yaptıktan sonra

1. yeniden başlat > recovery seçin tekrar açılsın twrp..

İpucu, eğer yaptığınız ayarlar kaydedilmemiş ve tekrar twrp ingilizce olarak açılmış ise Mi6 nın dahili hafızasındaki şifreyi çözememiş demektir -gerçi bu twrp çözüyor ama farklı twrp kurarsanız ve bu durum oluşursa- bir defaya mahsus temizle > veriyi biçimlendir > yes / wipe > format data > yes yapın..

2. twrp yaptığınız ayarlarda açıldı ve herşey normal ise (eu rom yada epic rom kurup kurmayacağınız önemli kuracaksanız bir defaya mahsus temizle > veriyi biçimlendir > yes / wipe > format data > yes yapın.. yoksa devam. Ben Miui'nin modifiyeli romlarını tercih etmediğim için bu işlemi yapmıyorum.) yükle > hafızaya attığımız Supersu yada Magisk zip. seçip yüklüyoruz/flaşlıyoruz. İşlem bittikten sonra dalvik/cache temizle deyip tekrar yeniden başlat > recovery diyoruz..

3. twrp miz ile root işleminide yaptık, dikkat ederseniz bu süreçte hiçbir şekilde yeniden başlat > sistem diyerek Miui 8-9 romumuzu açmadık . Son olarak yeniden başlat > kapat diyoruz.. Cihazımız kapandıktan sonra güç tuşuna basıp açıyoruz...

Bu işlemlerden sonra twrp nin silindiğini görmedim. global beta ve kararlıda. Haftalık rom gelince global beta zip dosyasını yükleyip/flaşlayınca twrp silinip silinmeyecek mi onu deneyeceğim. Gerçi zip içinde recovery.img yok muhtemelen silinmeyecek yine. fakat eu romda zip içinde recovery klasöründe twrp.img var bu twrp nizi değiştirir bilniz olsun.

merhaba bende rootlu miui 10 global stable kullanıyorum. recovery mod xiaominin orjinal recovery menüsüne dönmüş durumda telefon rootlu iken. herhangi bir brick problemi olursa kurtarmak mümkün müdür?

2— 3.1.1.1 twrp halen kalıcı durumda mı miui 10 için?

3- magiskten modüller kuruluyor lakin yeniden telefon başladıktan sonra uygulama ortada yok, mesela youtube vanced ve viper4android. bunların twrp olmayışıyla bir alakası var mu? sonuçta magisk modülü.

son olarak gcam, dolbyatmos, viper4android gibi uygulamaları sorunsuz kullanabileceğim bir rom var mıdır?

Üst Alt