Soru mi 6 için miui 12 gelecek mi ?

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Bir Miui aşığı olarak Xiaomi cihazlarda emanet gibi duran Aosp romları asla kullanmam, isterse Android 12 versin. Fakat kullanana da saygı duyarım. Neticede zevkler ve renkler meselesi..
Ne var ki 3 senedir kullandığım Efsanede ne bildirim sorunu ne de öyle kafaya takılacak bir hata görmedim. Miui12 nin ilk sürümlerinde bariz hatalar vardı ama son 20. 6.18 güncellemesiyle herşey stabil ve hatasız. Bu problemleri tek yaşamayan ben miyim acaba diye düşünmeye başladım.
Hocam mi6 yi aldigimdan beri miui osun bildirim sorunlari beni artik iyice sinir etti. En son dedimki hicbir ozellestirme ekstra istemiyorum. Cihazi formatladim sildim supurdum fastboot rom olarak 11.0.5 global yukledim ama pisman oldum. Yok yani, stabili bile stabil degil. Esime mi9t pro almistim onda en ufak bir problem yok. Cihazdan cihaza farkediyor demekki. Yoksa animasyonu gorselligiyle miui cok hosuma gidiyor lakin gozumun onunde whatsapp bildiriminin gelmesiyle hicbir ses cikarmadan kaybolmasi beni ifrit ediyor. Bir bildirim geldiyse ses calinir ve gorsel olarak ekranda kalinir ki telefon sahibi bildirim geldigini anlasin

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam mi6 yi aldigimdan beri miui osun bildirim sorunlari beni artik iyice sinir etti. En son dedimki hicbir ozellestirme ekstra istemiyorum. Cihazi formatladim sildim supurdum fastboot rom olarak 11.0.5 global yukledim ama pisman oldum. Yok yani, stabili bile stabil degil. Esime mi9t pro almistim onda en ufak bir problem yok. Cihazdan cihaza farkediyor demekki. Yoksa animasyonu gorselligiyle miui cok hosuma gidiyor lakin gozumun onunde whatsapp bildiriminin gelmesiyle hicbir ses cikarmadan kaybolmasi beni ifrit ediyor. Bir bildirim geldiyse ses calinir ve gorsel olarak ekranda kalinir ki telefon sahibi bildirim geldigini anlasin

Bu problemlerin bir gıdımını bile yaşamadım, genelde eu rom kullandım belki o yüzdendir dicem ama alakası olduğunu da sanmıyorum

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Bu problemlerin bir gıdımını bile yaşamadım, genelde eu rom kullandım belki o yüzdendir dicem ama alakası olduğunu da sanmıyorum
Bu bildirim sorunu nedir onu çözemedim doğrusu. Bende genellikle eu rom kullanırım ve bırakın bildirim gelmemesini, zırt pırt sürekli bildirim gelmesinden rahatsız olduğum için WhatsApp ve mesajlaşma dışındaki bütün uygulama bildirimlerini kapattım.
Buna en iyi örnek te üstat Skorpi nin her rom girişiminden sonra Tapatalk bildirimlerinin sorunsuz geldiği tek rom olan Eu ya dönmek zorunda kalmasıdır...

Zephr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
6
Mi 6 için en stabil rom sizce hangisi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Bu bildirim sorunu nedir onu çözemedim doğrusu. Bende genellikle eu rom kullanırım ve bırakın bildirim gelmemesini, zırt pırt sürekli bildirim gelmesinden rahatsız olduğum için WhatsApp ve mesajlaşma dışındaki bütün uygulama bildirimlerini kapattım.
Buna en iyi örnek te üstat Skorpi nin her rom girişiminden sonra Tapatalk bildirimlerinin sorunsuz geldiği tek rom olan Eu ya dönmek zorunda kalmasıdır...
Kesinlikle katılıyorum hocam...belki de Tapatalk dan vazgeçmek lazım, Chrome ile forum bildirimleri de sorunsuz geliyor ama yine de EU dan vazgeçemiyorum bir türlü

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Aylarca eu rom kullandim. En sorunsuz rom eu zaten. Hic sorunsuz diyemem lakin miui romlar arasinda en iyisi. Su an bliss rom v12.12 kullaniyorum, miui gorselligini ariyor muyum evet ariyorum ama bildirim sorunu yok en azindan. Cift hatli telefon diger hat sirket hattim ve isle ilgili bildirim yuzunden sorun yasamamak adina mecbur gibiyim

Üst Alt