Rehber Mİ 6 için Bootlader kilidi & Tek tuş Twrp kurulumu & Xiaomi.eu rom & Root & Gcam & Dolby

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Yardımcı olabilecek var mı? Twrp flashlayamıyorum. Kabloyu ve usb portları değiştirsem de fayda etmedi.
Tek tuş twrp ile yüklemeyi deneyin.

Umut61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Arkadaşlar akşam bet rom hariç diğerlerini yükledim gcam kamera çalışıyordu sabah kameraya girdim resim çekeyim diye kamera iki defa çekim yapar gibi ses çıkarıp kapanıyor hata veriyor neden. Baştan tekrar magisk yükledim gcam kurdum ama aynı hata veriyor. camera2api uygulamasında level3 sadece yeşil diğerleri kırmızı neden böyle oluyor

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Arkadaşlar akşam bet rom hariç diğerlerini yükledim gcam kamera çalışıyordu sabah kameraya girdim resim çekeyim diye kamera iki defa çekim yapar gibi ses çıkarıp kapanıyor hata veriyor neden. Baştan tekrar magisk yükledim gcam kurdum ama aynı hata veriyor. camera2api uygulamasında level3 sadece yeşil diğerleri kırmızı neden böyle oluyor
Kullandığınız google camera modülü hangisi?

Emrullahaltan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi6
Konular
6
Doğabilecek Sorun Ve Hatalardan Tarafım Ve Miuitürkiye Forumu Sorumlu Değildir.
NOT: Anlatılan işlemleri yapmadan önce mutlaka yedek alınız
*Sorularınızı özel mesaj yoluyla iletmeyiniz. Lütfen konudan devam ediniz.
Bootlader kilidi tüm cihazlar için aynı şekilde açılır. Aşağıdaki konu rehberliğinde ilk adım olan bootlader kilidini açabilirsiniz.

Twrp Recovery Yükleme
1. İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir
2. Xiaomi USB driverları kurun
3. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden Usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
4. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
5. TWRP yükleme aracını zip dosyasından çıkarın, twrp_yukleme_araci_mi6 dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.
6. Menüdeki seçeneklerden ilerleyin.
7. Kurulum tamamlandıktan sonra,
8. TWRP'nin ilk ekranında, dili değiştiriyoruz ve Salt Okunur Tut'u seçiyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Mi 6 Twrp 3.3.1-2
İndirme Bağlantısı :

NOT: twrp yüklendikten sonra hafızayı 0 MB gösterir veya dosya isimleri "sgdfhbdfhafdh" şeklinde karışık gösterirse wipe ->format data ->yes yazınız.

NOT2: twrp yüklendikten sonra spoiler 3'teki işlemleri yaparak romu yükleyiniz. Ardından telefonu başlatınız.

• TWRP Recovery Arayüzüne nasıl girilir?
Recoveryi başlatmak için cihazınızı kapatın, TWRP Logosu görünene kadar Güç Açma + Sesi Açma düğmesine basın..

1- Öncelikle rom dosyamızı Bu konudan indirelim ve bilgisayara atalım.
2-TWRP recoveryimizi açalım.
3-Twrpden wipe ->advanced wipe (dalvik cache,cache,system,data) seçeneklerini seçip alttaki sürgüyü çekin. Ardından tekrar wipe kısmından format data deyip yes yazıyoruz. Geri gelip reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor. Sonrasında romu telefona atıp install kısmından bulup alttaki sürgüyü çekiyoruz. Romumuz yüklendi. Geri gelip reboot ->system diyerek telefonu açıyoruz ilk açılış 5-10 dakika sürebilir. Fazla sürer ise işlemleri tekrarlayınız.
Yeni gelen güncellemeler hakkında bilgi almak ve linklere ulaşmak için bu konuyu takip ediniz.
MIUI 11 - Xiaomi Mi6 Android 9 -EU Beta Rom MIUI 11 20.1.2

1-Magisk dosyamızı elim ve telefonumuzun hafızasına atalım.
2-TWRP recoverymizi açalım. İnstall bölümünden magisk dosyamızı bulup alttaki sürgüyü kaydıralım. Reboot system diyerek telefonumuzu açalım. Ana menüde magisk manager uygulamasını görürseniz telefonunuz rootlanmış demektir.
NOT: Her güncellemeden sonra root gideceği için bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

1-Gcam apkyı ip kuralım.
2-60 fps video ve birçok özelliğin bulunduğu modülü ip magisk uygulamasını açın> Modüllere girin>+ İşaretine basıp All İn One Miui 11'i seçin>Yüklendikten sonra baştan başlatın.
Not: Yukarıdaki gcam sürümünde kameradan galeriye geçiş sorunu vardır fakat mi 6 için en güncel ve en iyi gcam sürümüdür.

Diğer gcam apklara bu linklerden ulaşabilirsiniz.

1-Dolby zip dosyamızı elim.
2-Magisk uygulamasını açın> Modüllere girin>+ İşaretine basıp dolby zip dosyasını seçin
3-Geri gelip magisk uygulamasında indir kısmından audio modification library modülünü indirip kurun ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Özel Teşekkür
Konu şablonu için emrahakkaya22
hocama,
Bootlader kilidi rehberi için hmthvrn hocama,
Tek tuş twrp için By.TRabZonLu™
hocama,
All in one modülü için Destiny97
hocama,

Her hafta eu rom linki paylaşımı ve Gcam apkları için Koçara hocama

Teşekkürlerimi sunarım.

İyi geceler. Cihazım mi6 bootlooder açık ama kaç defa denememe rağmen twrpyi yükleyemedim twrp cihaza yazılıyor da kalıyor, nerede hata yapıyorum yardımcı olur musunuz ?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
İyi geceler. Cihazım mi6 bootlooder açık ama kaç defa denememe rağmen twrpyi yükleyemedim twrp cihaza yazılıyor da kalıyor, nerede hata yapıyorum yardımcı olur musunuz ?
Manuel olarak yazmayı deneyiniz

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
peki nasıl yapacağım hakkında yardımcı olabilir misiniz bir de cihazınıza uygun bir numara yazınız kısmında ben 1 yazıyorum bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi ?

Emrullahaltan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi6
Konular
6
Daha önce defalarca twrp yüklemiş olmama rağmen Miui 11'de forumdaki bütün yöntemleri denedim çözüm bulamadım ama buradaki konu ile sorunumu çözdüm.
Sizde bu konudakini deneyin isterseniz Recovery - Mi 6 Sagit Orange Fox Kurulumu ve Kullanımı
Hocam günaydın. Anlatılanları sorunsuz bir şekilde yaptım orange foxu kurdum cihazıma artık romunu kurabilir miyim, şu anda hangi işlemleri yapmam gerekiyor? orange menüsünde

emre3232

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
3
teşekkür ederim rehberiniz çok işime yaradı.

Üst Alt