Çözüldü Mi 6 Ekranda Ghost Screen ve Çerceve Soyulması Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

afergan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
2
Arkadaşlar merhaba, Delta garantili Mi 6 128Gb Seramik model telefonumda 1 senedir devam eden ghost screen sorunu son 2 aydır ciddi rahatsızlık vermeye başladı. Ekranda normal parlaklıkta çok kısa süre kalan görüntü bile iz bırakıyor ekran kapanınca bir süre sonra izler kayboluyor ancak kullanımda ciddi rahatsızlık veriyor normalde ekranda olmaması gereken izler görüyorum. Özellikle açık renklerde ekrandaki izler çok bariz görünüyor. Ayrıca cihazı aldığımdan beri kılıfla kullanmama rağmen çerçevesinde boya atmaları oluşmuş kılıfı çıkardığımda fark ettim. Bu sorunda ghost screen gibi kronik bir sorunmuş.

Servisle ilgili internetteki yorumlardan dolayı bazı çekincelerim oluştu erkan konusunda Delta servisin orjinal ekran değil yan sanayi çin malı ekranlar la değişim yaptığı yazılmış. Daha önce Delta servisten ekran değişimi yaptıran arkadaşlar hangi marka panel takıldığı ile ilgili bilgi verirlerse çok memnun olurum. Birde bu kronik çerçeve soyulmasını yaşayıp Delta servisten değişim yaptıran kimse var mı acaba bu durumu garanti kapsamına alıyorlar mı merak ediyorum. Cihaz alındığı günden beri ekran camı ve silikon kılıfla kullanılıyor ve hiçbir düşme çarpma yaşamadı ancak bu sorun oluşmuş. Fotoğrafları da eklemeye çalıştım çekebildiğim kadar.

Telefonumu servise gönderdiğimde buradan kimle ve nasıl irtibata geçebilirim? Sadece cihazı göndermemiz yeterli olur mu? Birde bayramda çalışıyor mu acaba Delta servis yoksa göndermek için bayram sonrasını mı bekleyeyim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

01.06.2019 Edit: Delta servis tarafıma ulaştı bayramdan sonra cihazı onarım için göndereceğim.

12.06.2019 Edit : Cihazı garantiye göndermek için sıfırladım ve ilk açılışta gelen beyaz ekranda belirgin olan solukluklar fark ettim. Ghost screen problemi ekranda renkler varken çok belli olmuyor ve zamanla kayboluyor gibiydi ancak bu solukluklar bekleyince de kaybolmadı üzerindeki koruyucu camı çıkarınca daha da belirgin şekilde görünür oldu. Yine çekebildiğim kadar fotoğrafları çekip ekledim. Cihazı köpük ve havalı poşet ile sağlam bir şekilde paketledim içerisine problem ile ilgili açıklamayı ve faturasını da ekleyip kargoya verdim. Delta servisin yurtiçi kargo ile anlaşması varmış bir ücret ödemeden paketi gönderdim.

Onarım sürecini merak eden arkadaşlar için buradan paylaşacağım.

14.06.2019 Edit: 13.06.2019 da ellerine ulaşan ürünün servis kaydı mesajı bugün geldi form numarası 460427. Girip bir kontrol edeyim kaydı dedim Delta servisin ilk golünü yedim. Kronik boya dökülmesi sorununu fiziksel hasar olarak girmişler. Ve konuya fotoğraflarını da eklediğim cihazın arka kapağı çizik demişler fotoğraflar ortada ekranda cam değişiminde silerken oluşmuş kılcak çizikler olabilir tamam da tertemiz arka kapağa çizik demek ve garanti kapsamında onarılmasını talep ettiğim kronik boya dökülmesi sorununu cihazın fiziksel kusuru olarak girmiş olmalarından dolayı sanırım forumda yazanlara şimdiden hak vermeye başladım.

Kaydın ekran görüntüsünü de ekliyorum. Kargoyu da alıcı ödüyormuş nedense?

05.11.2019 Yönetim Notu :

Konu bu başlık altından devam etmektedir.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    225,7 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.jpg
    2.jpg
    151,5 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.jpg
    3.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 32
  • 4.jpg
    4.jpg
    197,5 KB · Görüntüleme: 31
  • 5.jpg
    5.jpg
    128,8 KB · Görüntüleme: 34
  • 6.jpg
    6.jpg
    136,6 KB · Görüntüleme: 37
  • 7.jpg
    7.jpg
    166,9 KB · Görüntüleme: 32
  • 8.jpg
    8.jpg
    175,2 KB · Görüntüleme: 32
  • 9.jpg
    9.jpg
    247,9 KB · Görüntüleme: 33
  • 10.jpg
    10.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 29
  • 11.jpg
    11.jpg
    255,1 KB · Görüntüleme: 27
  • 12.jpg
    12.jpg
    485,5 KB · Görüntüleme: 24
  • 13.jpg
    13.jpg
    373 KB · Görüntüleme: 24
  • 14.jpg
    14.jpg
    505,6 KB · Görüntüleme: 23
  • 15.jpg
    15.jpg
    382,8 KB · Görüntüleme: 20
  • 16.jpg
    16.jpg
    216,1 KB · Görüntüleme: 21
  • 17.jpg
    17.jpg
    333,2 KB · Görüntüleme: 20
  • 18.jpg
    18.jpg
    148,5 KB · Görüntüleme: 22
  • Forum.png
    Forum.png
    49,1 KB · Görüntüleme: 22
Moderatör tarafında düzenlendi:

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Telefonumu servise gönderdiğimde buradan kimle ve nasıl irtibata geçebilirim? Sadece cihazı göndermemiz yeterli olur mu? Birde bayramda çalışıyor mu acaba Delta servis yoksa göndermek için bayram sonrasını mı bekleyeyim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhabalar ,

Cihazınızı teknik servisimize göndermeniz , teknik incelemeleri sağlanması halinde tarafınıza destek olunacaktır. Servisimizde yalnızca orjinal parça kullanılmaktadır. Bayramdan sonra gönderimini sağlayabilirsiniz. Kasa ile ilgili talebiniz inceleme sonucunda göz önünde bulundurulacaktır. Size ulaşabilceğimiz bilgileri (imei veya telefon numaranızı) özel mesaj yoluyla iletebilirmisiniz.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Son düzenleme:

afergan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
2
Merhabalar ,

Cihazınızı teknik servisimize göndermeniz , teknik incelemeleri sağlanması halinde tarafınıza destek olunacaktır. Servisimizde yalnızca orjinal parça kullanılmaktadır. Bayramdan sonra gönderimini sağlayabilirsiniz. Kasa ile ilgili talebiniz inceleme sonucunda göz önünde bulundurulacaktır. Size ulaşabilceğimiz bilgileri (imei veya telefon numaranızı) özel mesaj yoluyla iletebilirmisiniz.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Merhaba ürünü 12.06.2019 tarihinde yurtiçi kargo ile size gönderdim. İçerisine not olarak ta yazdım ancak buradan da tekrar yazayım. Cihazın yazılımının güncellenmesini istemiyorum yalnızca ekran ve kasadaki kronik problemlerin düzeltilmesini talep ediyorum.

Teşekkürler.

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba ürünü 12.06.2019 tarihinde yurtiçi kargo ile size gönderdim. İçerisine not olarak ta yazdım ancak buradan da tekrar yazayım. Cihazın yazılımının güncellenmesini istemiyorum yalnızca ekran ve kasadaki kronik problemlerin düzeltilmesini talep ediyorum.

Teşekkürler.
Merhabalar ,
Cihazınız servisimize ulaştığında tarafınıza sms ile bir form numarası iletilecektir. Tarafımızla paylaşabilirmisiniz. Onarım ile alakalı yazıllım güncelleme gerekmeyen durumlarda zaten yapmamaktayız.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

afergan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
2
Merhabalar ,
Cihazınız servisimize ulaştığında tarafınıza sms ile bir form numarası iletilecektir. Tarafımızla paylaşabilirmisiniz. Onarım ile alakalı yazıllım güncelleme gerekmeyen durumlarda zaten yapmamaktayız.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis
Merhaba,

Paket size teslim edilmiş görünüyor ancak henüz SMS gelmedi sanırım daha girişi yapılmadı. SMS geldiğince size form numarasını ileteceğim.

Teşekkürler.

afergan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
2
Merhabalar ,

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

SMS bugün geldi form numarası 460427 ancak oluşturulan kayıtta doğru olmayan fiziksel kusurlar girilmiş. Ekran görüntüsünü konuya ekledim.

Boya dökülmesi sorununu fiziksel hasar olarak girilmiş cihaz alındığından beri üzerindeki kılıfla kullanılıyor ve bir kez olun yere bile düşmedi boya dökülmesini bile üzerindeki eski camı değiştirirken kılıfı çıkarttığımda gördüm. Ayrıca konuya fotoğraflarını da eklediğim cihazın arka kapağı çizik demişler fotoğraflar ortada ekranda cam değişiminde silerken oluşmuş kılcak çizikler olabilir tamam da tertemiz arka kapağa çizik demek ve garanti kapsamında onarılmasını talep ettiğim kronik boya dökülmesi sorununu cihazın fiziksel kusuru olarak girilmiş olması hiç hoş bir durum değil.

Ayrıca garantiye gönderilen cihazın kargo ücretini neden alıcı ödüyor?

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
SMS bugün geldi form numarası 460427 ancak oluşturulan kayıtta doğru olmayan fiziksel kusurlar girilmiş. Ekran görüntüsünü konuya ekledim.

Boya dökülmesi sorununu fiziksel hasar olarak girilmiş cihaz alındığından beri üzerindeki kılıfla kullanılıyor ve bir kez olun yere bile düşmedi boya dökülmesini bile üzerindeki eski camı değiştirirken kılıfı çıkarttığımda gördüm. Ayrıca konuya fotoğraflarını da eklediğim cihazın arka kapağı çizik demişler fotoğraflar ortada ekranda cam değişiminde silerken oluşmuş kılcak çizikler olabilir tamam da tertemiz arka kapağa çizik demek ve garanti kapsamında onarılmasını talep ettiğim kronik boya dökülmesi sorununu cihazın fiziksel kusuru olarak girilmiş olması hiç hoş bir durum değil.

Ayrıca garantiye gönderilen cihazın kargo ücretini neden alıcı ödüyor?
Merhabalar ,

Cihaz servisimize ulaştığı an itibariyle ilk olarak fiziksel durumuna bakılmaktadır. Belirtmiş olduğumuz ''Ekranda ve kapakta çizikler var.Kasada soyulma var '' cihazınızın fiziksel durumudur. Kullandığımız özel ışıklar altında cihazdaki en ufak kılcal çizikler dahi gözükmektedir.

İthalatçılarla yapılan anlaşma gereği servise ilk kez gelen ürünlerin kargo ücretini son kullanıcının karşılaması gerekmektedir. Cihazın tekrardan servisimize gönderilmesi gereken durumlarda firmamız kargo ücretlerinin tamamını karşılamaktadır.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

afergan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
2
Merhabalar ,

Cihaz servisimize ulaştığı an itibariyle ilk olarak fiziksel durumuna bakılmaktadır. Belirtmiş olduğumuz ''Ekranda ve kapakta çizikler var.Kasada soyulma var '' cihazınızın fiziksel durumudur. Kullandığımız özel ışıklar altında cihazdaki en ufak kılcal çizikler dahi gözükmektedir.

İthalatçılarla yapılan anlaşma gereği servise ilk kez gelen ürünlerin kargo ücretini son kullanıcının karşılaması gerekmektedir. Cihazın tekrardan servisimize gönderilmesi gereken durumlarda firmamız kargo ücretlerinin tamamını karşılamaktadır.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Ekran soyulması benden kaynaklı olmayan kronik bir problem ve ben bu problemin de onarılmasını talep ettim cihazı gönderirken. Fiziksel durmunun bu şekilde girilmiş olmasından ben bu sorunun düzeltilmeyeceğini anlıyorum. Yani sanki benden kaynaklı bir soyulma olmuş gibi anlıyorum bu şekilde giriş yapılmasından.

Delta Servis 4

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynep
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Ekran soyulması benden kaynaklı olmayan kronik bir problem ve ben bu problemin de onarılmasını talep ettim cihazı gönderirken. Fiziksel durmunun bu şekilde girilmiş olmasından ben bu sorunun düzeltilmeyeceğini anlıyorum. Yani sanki benden kaynaklı bir soyulma olmuş gibi anlıyorum bu şekilde giriş yapılmasından.

Merhabalar,

Cihazınızın kasasında darbe,kırık vs. herhangi bir kullanıcı hatası olmaması sebebiyle müşteri memnuniyeti adına kasa değişimi yapılacaktır.

Saygılarımızla
Delta Teknik Servis

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt