Yardım Mi 6 çaresiz bıraktıran ısınma + şarj sorunu

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
MIUI 9.2.2.0 kullanıyorum. Gece %100 de çıkarıyorum sabaha %60- %70 kalıyor. Sarj tüketen uygulamalarada bakıyorum tüketen hiçbir şey yok görünmüyor ve telefonu elime aldığımda da ısınma mevcut oluyor.

Gece sarja bıraktığım zaman sabaha kadar dolsa bile cihaz amper çekiyor ve ısınıyor. %100 olsa bile kapatmıyor şarjı.

İşlemci kullanımına baktım sorun yok,
Hard reset attim düzelmedi,
Arka planda çalışan uygulama yok,
Batarya kalibrasyonu yaptim sorun devam.
Bir tek Rom atmadım.

İşin en ilginç noktası ise 4 gun günlük 1.30 saat ekran süresi alıyorum 2 gu ise günlük 5-6 saat ekran süresi.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar Ben çaresiz kaldım sorun nerde olabilir acaba?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TheKiNGs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
TheLordKiNGs
Cihazım
Android
Konular
1
MIUI 9.2.2.0 kullanıyorum. Gece %100 de çıkarıyorum sabaha %60- %70 kalıyor. Sarj tüketen uygulamalarada bakıyorum tüketen hiçbir şey yok görünmüyor ve telefonu elime aldığımda da ısınma mevcut oluyor.

Gece sarja bıraktığım zaman sabaha kadar dolsa bile cihaz amper çekiyor ve ısınıyor. %100 olsa bile kapatmıyor şarjı.

İşlemci kullanımına baktım sorun yok,
Hard reset attim düzelmedi,
Arka planda çalışan uygulama yok,
Batarya kalibrasyonu yaptim sorun devam.
Bir tek Rom atmadım.

İşin en ilginç noktası ise 4 gun günlük 1.30 saat ekran süresi alıyorum 2 gu ise günlük 5-6 saat ekran süresi.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar Ben çaresiz kaldım sorun nerde olabilir acaba?

Sizin soeununuzun çözüldüğüne sevindim hocam. Sizin de dediğiniz gibi inşallah batarya ile cozulebilir bir durum olur. Yaedimci olduğunuz için teşekkür ederim, sizi beklemedeyim hocam.
sa

Oyla:

nkutuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
neslihan
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
Şuan telefon servise verdim. Batarya değişimi istedim. Ve parmak izinin yapılması ayrıca cepte masada telefon kapanıyordu durduk yere birde ısınma problemi için verdim bekliyorum.
telefonunuz düzeldi mi acaba? Bende de aynı sorun var evo firmasında garanti belgesi mevcut ama teknik servise mi versem evoya mi bilemedim, evo hakkında hoş yorumlar yok

Oyla:

denizci535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi 6
Konular
5
telefonunuz düzeldi mi acaba? Bende de aynı sorun var evo firmasında garanti belgesi mevcut ama teknik servise mi versem evoya mi bilemedim, evo hakkında hoş yorumlar yok
Hocam düzeldi anakart sonrası.. eğer masada cepte durduk yere kapanıyor ve rom attınız gecmiyorsa kesinlikle anakart değişimi isteyiniz.
Ben sikintisiz kullanıyorum ısınma sorunu vs de normal değerlere döndü. Geçmiş olsun, ben migros dan aldım migros aracılığı ile yolladim.
Bence sizde aracı kurum varsa onun ile yollayın daha etkili oluyor. Ben direk aradım not yazdım anakart değişimi istiyorum diye geçmiş olsun tekrar.

Oyla:

nkutuk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
neslihan
Cihazım
mi 5s plus
Konular
1
Hocam düzeldi anakart sonrası.. eğer masada cepte durduk yere kapanıyor ve rom attınız gecmiyorsa kesinlikle anakart değişimi isteyiniz.
Ben sikintisiz kullanıyorum ısınma sorunu vs de normal değerlere döndü. Geçmiş olsun, ben migros dan aldım migros aracılığı ile yolladim.
Bence sizde aracı kurum varsa onun ile yollayın daha etkili oluyor. Ben direk aradım not yazdım anakart değişimi istiyorum diye geçmiş olsun tekrar.
şarjı hızlı tükendiğinden kapanıyordu bazen de aşırı ısınıyor, rom atmadım rom dediğini reset mi? Zaten şu an kapandı ve şarj olmuyor. Ben hepsiburada'dan almıştım.Sizin garantiniz var mıydı, herhangi bir ücret istediler mi peki?

Oyla:

denizci535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi 6
Konular
5
şarjı hızlı tükendiğinden kapanıyordu bazen de aşırı ısınıyor, rom atmadım rom dediğini reset mi? Zaten şu an kapandı ve şarj olmuyor. Ben hepsiburada'dan almıştım.Sizin garantiniz var mıydı, herhangi bir ücret istediler mi peki?
Garanti vardı hiçbir ücret istemediler. Rom olarak betaya eğer betada iseniz global kurun. Kurduğunuz da recovery moda alın Wipe data diyerek tekrar sifirlayiniz. Ondan sonra bir bakin. Ama durduk yere yine kapanıyorsa anakart değişimi taleb edin garanti kapsamında.
Mesela kapanma aşırı ısınma şarjda bile kapanıyordu aşırı isinmada. Rom olayı cozmezse anakart direk değişikliği isteyin

Oyla:

amon55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oguzhan
Cihazım
mi 6
Konular
0
Hocam 9.2.2.0 kullanıyorum dedigim gibi aksam rom aticam tekrar 9.2.2.0 haber vereyim size ama mi fit uygulamasından Degil hocam. Ben de yok, yüklü degil mesela.

hocam cihaz düşeldimi sizin bendede aynı sorun var 2 defa grantiye gitti yazılım atıp gönderiolar

Oyla:

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
hocam cihaz düşeldimi sizin bendede aynı sorun var 2 defa grantiye gitti yazılım atıp gönderiolar
Hayir hocam bu halde idare ediyorum. Bi müsait olamadim servis icin. Ama en kisa surede birakacam servise. Yazilim ile alakali değil binbir çeşit rom ve kalibrasyon denedim. Büyük ihtimalle batarya.

Oyla:

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
2 gun once gittim. Cihazin hızlı şarj etmediğini farkettik. Ve sacma sapan bir akım çekiyordu. Bir düşük bir yüksek. Batarya değişimi yapıldı ve anakart hariç bütün parçalarını kontrol ettik. Sorun anakartta görünüyor lakin yeni batarya ile 1 hafta gözlemleyelim dedik ve suan test asamasindayim. Sarj her gecen sarj-deşarj da kendine geliyor lakin bazi sorunlar (ısı, hızlı şarj vs) hala ayni. Bakalım sonu inşallah anakart degisimine gitmez.

Oyla:

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
2 gun once gittim. Cihazin hızlı şarj etmediğini farkettik. Ve sacma sapan bir akım çekiyordu. Bir düşük bir yüksek. Batarya değişimi yapıldı ve anakart hariç bütün parçalarını kontrol ettik. Sorun anakartta görünüyor lakin yeni batarya ile 1 hafta gözlemleyelim dedik ve suan test asamasindayim. Sarj her gecen sarj-deşarj da kendine geliyor lakin bazi sorunlar (ısı, hızlı şarj vs) hala ayni. Bakalım sonu inşallah anakart degisimine gitmez.

Geçmiş olsun hocam anlayan birisi sorununuzu çözebilir

Oyla:
Üst Alt