Yardım Mi 6 çaresiz bıraktıran ısınma + şarj sorunu

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
MIUI 9.2.2.0 kullanıyorum. Gece %100 de çıkarıyorum sabaha %60- %70 kalıyor. Sarj tüketen uygulamalarada bakıyorum tüketen hiçbir şey yok görünmüyor ve telefonu elime aldığımda da ısınma mevcut oluyor.

Gece sarja bıraktığım zaman sabaha kadar dolsa bile cihaz amper çekiyor ve ısınıyor. %100 olsa bile kapatmıyor şarjı.

İşlemci kullanımına baktım sorun yok,
Hard reset attim düzelmedi,
Arka planda çalışan uygulama yok,
Batarya kalibrasyonu yaptim sorun devam.
Bir tek Rom atmadım.

İşin en ilginç noktası ise 4 gun günlük 1.30 saat ekran süresi alıyorum 2 gu ise günlük 5-6 saat ekran süresi.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar Ben çaresiz kaldım sorun nerde olabilir acaba?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Qwertytr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
12
Orijinal şarj aleti kullanmıyorsanız olabilir, dandik olanlar pili bozabiliyor ayrıca sürümü de güncelleyin 9.2.2 tarihe karıştı diye biliyorum

Oyla:

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
Orijinal şarj aleti kullanmıyorsanız olabilir, dandik olanlar pili bozabiliyor ayrıca sürümü de güncelleyin 9.2.2 tarihe karıştı diye biliyorum
Hocam farkli sarj aletler ile de ayni. 9.2.2.0 i da sırf ekran süresi icin kullanıyorum zaten ama en son care artik rom atmak herhalde. Ak mi kara mi belli olacak

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Gece beklemede şarj yeme durumu hücresel yüzünden olabilir o yüzden uçak moduna alıp bı deneyin yine aynı şekilde aşırı düşüş olacak mı . Uçak modunda iken bende yüzde 3 5 düşüş oluyor geceleri . Birde sabaha kadar şarjda tutmak batarya için zararlı . Ampere uygulamasını indirip bakın şarj yüzde yüz olsa dahi akım vermeye devam ediyor 200mah 250 mah civarı sürekli bir giriş var cihaza . Yada benim gibi direk telefonu kapatın gece yatarken otomatik açılmaya ayarlayın kalkacağın zaman açılsın . Son olarak da bu gibi durumlarda Seben batarya şişmesi yüzünden olabiliyor aynısı başıma gelmişti . Cihazı düz bir zemine koyup bakın arka kısmında Azda olsa bir kabarıklık varmı diye . Batarya gereğinden hızlı doluyor ve gereğinden hızlı bitip ısınıyorsa şişmiş olma ihtimali yüksek .

Oyla:

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
Gece beklemede şarj yeme durumu hücresel yüzünden olabilir o yüzden uçak moduna alıp bı deneyin yine aynı şekilde aşırı düşüş olacak mı . Uçak modunda iken bende yüzde 3 5 düşüş oluyor geceleri . Birde sabaha kadar şarjda tutmak batarya için zararlı . Ampere uygulamasını indirip bakın şarj yüzde yüz olsa dahi akım vermeye devam ediyor 200mah 250 mah civarı sürekli bir giriş var cihaza . Yada benim gibi direk telefonu kapatın gece yatarken otomatik açılmaya ayarlayın kalkacağın zaman açılsın . Son olarak da bu gibi durumlarda Seben batarya şişmesi yüzünden olabiliyor aynısı başıma gelmişti . Cihazı düz bir zemine koyup bakın arka kısmında Azda olsa bir kabarıklık varmı diye . Batarya gereğinden hızlı doluyor ve gereğinden hızlı bitip ısınıyorsa şişmiş olma ihtimali yüksek .
Hocam ucak modunda da ayni. Değişen hiçbir sey yok. Bazen sarjda olmasa dahi böyle hafif bi isinma var. Tamam sorun Donanim desem bir gün yapıyor ertesi günler yapmıyor. Batarayada da bir sisme filan yok maalesef. Cihazin nesi var belli değil açıkçası son 2 haftadir boyle.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Hocam ucak modunda da ayni. Değişen hiçbir sey yok. Bazen sarjda olmasa dahi böyle hafif bi isinma var. Tamam sorun Donanim desem bir gün yapıyor ertesi günler yapmıyor. Batarayada da bir sisme filan yok maalesef. Cihazin nesi var belli değil açıkçası son 2 haftadir boyle.

Hmm anlaşıldı şişme yoksa bu güzel yazılım tarafı bı şekilde halledilir. O zaman eğer boot kilidi açıksa temiz bı kurulum yapın flash tool ile . Bende 9.2.2 kullanıyorum pil performansı için .ister MIUI 10 ister 9.2.2 yükleyin en azından sorun çözülecek mi öğrenmiş oluruz . Şuan tek seçenek bu gibi duruyor

Oyla:

denizci535

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Sende ki sorunun aynısı bende mevcuttu, bir tek bende ekran masada cepte dururken kapanıyordu.
Teknik servise verdim. Miui 10 global vardı. Beta da şarki vs iyiydi ama global berbattı, hindistana bölgeyi almayın sakın güncelleme erken gelsin diye telefon sapıtıyor.

Oyla:

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
Sende ki sorunun aynısı bende mevcuttu, bir tek bende ekran masada cepte dururken kapanıyordu.
Teknik servise verdim. Miui 10 global vardı. Beta da şarki vs iyiydi ama global berbattı, hindistana bölgeyi almayın sakın güncelleme erken gelsin diye telefon sapıtıyor.
Hocam etrafa bakarsak zaten güncelleme alanlarin hepsi şikayetçi birseylerden. Oo güncelleme varmış hemen geçmeliyim demek bilinçsiz bir hareket olduğu kanisindayim. 8 ay düzgün çalışan telefona birden olan anormal bir şeylerde oluyorsa güncelleyin duzelir demek saçma zaten.

Oyla:

pandew

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Bilgisayar Programcılığı
Konular
6
Suan ne kullanıyorsunuz hangisinden memnunsunuz acaba?

Oyla:
Üst Alt