Rehber Mi 5x Oxygen Bootloader Cihazlarda Unbrick (getvar product = oxygen)

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Hocam şimdi 1. Senaryosu brick bir cihazım var. İmei tamiri sırasında çökertmişler mi flash ın meşhur varsayılan ayarlarında { clean all and lock } flash yaptıklarını sanıyorum. Cihaz bi arkadaşımın uğraşmam için bana bıraktı, oxygen imzalı bir cihaz ama mi 5x tüm romları Tiffany imzalı. Flash all bat deki ilk iki satırı siliyorum bu sefer NON-HLOS.bin de kalıyor C/ klasöre attım olmadı klasörün adını 2 3 harfe indirdim olmadı, oxygen brick zip klasörü içindekileri de kopyaladım olmadı. Nasıl Bi imzaysa artık... Fastboot ile başlıyor ama siyah ekran ile geliyor. Flash all bat dosyasındaki tüm hata kodlarını silip fastboot da flashladım flash bitiyor cihaz yeniden başlıyor ve siyah ekranda kalıyor 1 dk içinde de fastboot a geri dönüyor. Bişey yapılabilir mi? Bu arada clean all and lock yüzünden bootloader kapalı. Twrp kurulmuyor. Bootloader i atlatıp twrp de kurulmuyor sanırım
çöp mi5x ime aynisi oldu çöp oldu ekranda isik yanmiyor demi siyah titresim gelip boot oluyomus gibi oluyor en fazla fastboot moda giriyor. 64 bit flash tool surumleri dene yukleyecektir romu ama yinede siyah ekran kalacak cunku islemci kendini korumaya aliyor emmc deki bazi bolumleri blockluyor. İşlemcinin degismesi lazim emmc ye bir sekilde toolbox ile sıfırlama yaparlar ama işlemci boot yasagi koyuyor cihaza gecmis olsun cihazi tonla yere gonderdim hicbiri yapamadi anakarttami sorun var diyon yok diyorlar cihaz cop mu yok diyorlar ekran kasa ram bilmem ne saglam ama bu cihaz tamir olmaz diyorlar ve bu sadece mi 5x e ozgü bir çıkmaz yol.

Tornado34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mı 5s plus
Konular
2
çöp mi5x ime aynisi oldu çöp oldu ekranda isik yanmiyor demi siyah titresim gelip boot oluyomus gibi oluyor en fazla fastboot moda giriyor. 64 bit flash tool surumleri dene yukleyecektir romu ama yinede siyah ekran kalacak cunku islemci kendini korumaya aliyor emmc deki bazi bolumleri blockluyor. İşlemcinin degismesi lazim emmc ye bir sekilde toolbox ile sıfırlama yaparlar ama işlemci boot yasagi koyuyor cihaza gecmis olsun cihazi tonla yere gonderdim hicbiri yapamadi anakarttami sorun var diyon yok diyorlar cihaz cop mu yok diyorlar ekran kasa ram bilmem ne saglam ama bu cihaz tamir olmaz diyorlar ve bu sadece mi 5x e ozgü bir çıkmaz yol.
Hocam bi yol var gibi gözüküyor Rusya ve tayvanda sağolsun bazı mi servis çalışanları para için yetkili edl hesabı satıyorlar Bi kaçına ulaştım 15 20 dolara yapabileceklerini söylediler yarın uzaktan yardım ile bağlanıp bi deneme yapacaklar iyi kötü burada paylaşırım. Bu arada oxygen in de Tiffany inde ;>) ne saçma bişey yapmışlar insanlar güncelleme bile yapamıyorlar mış. Xiaomi iyi güzelde bu rom olaylarında geri hizmeti yerlerde sürünüyor 20 tane konu açıyorsun Bi tane yazılımcı lütfedip cvp bile yazmıyor, global servise yazıyorsun satıcıya ulaş diyorlar çinden aldım diyorum bak başının çaresine diyorlar markayı kötülemek istemiyorum ama gerçek bu... Korsan yazılımcılar ne yapıyorsa yapıyorlar sağolsunlar

Üst Alt