Rehber mi 5s Plus Unlock ve Türkçe rom yükleme

fatihkaynarr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
0
Daha önce tüm bu işlemleri Mac'te deneyen veya nasıl yapabileceğimi söyleyebilecek olan var mıdır?

juantu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Xioami note3
Konular
1
Unlock yapabilmek için teefonda Çin Developer romu olması gerekiyor. Bu romu indirip telefona atın.
Demişsin ya hocam ben indirdim ama telefon hata veriyor
( Güncelleme doğrulanamıyor diyor
You're allow to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable version onliy )
diye bir şey çıkıyor

adem271980

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ADEM YIGIT
Cihazım
MI5 S PLUS
Konular
4
merhabalar

arkadaşlar sorunuma cozum bulucak ve yardımcı olacak arkadaşlara sımdıden teşekkürler

satıcının bırısı ıstanbulda cınden mı hesabı kılıtlı olan bır telefonu gecıcı olarak vs mı kılıdını kaldırıp
gazıantep de bır arkadaşıma satmış tabı arkadsım kılıdın sorun olmaycagını dusunup almış

bende mıuı hesabının sadece mı lerde tema vs ındırılmesıne yarayan bır hesap sanıyordum
bu arkadstanda telı ben aldım

rahat duramadım bu tel neden fabrıka ayarına gırmıyor vs dıye ve zaten bootlader kılıdıde kapalı olduğundan
flashtool ıle fılanda yazılım yukleyemedım
telefonun guncellyıcı kısmından manuel olrak ındırdıgım yazılımı yukledım ve ozaman mı kılıdı karsıma cıktı ve sınır oldum

teelfonda bootlader kılıdı kapalı mı hesabı kılıtlı olduğundan usb hata ayıklamayı da açamıyorum youtubeden baktım vs mı hesabını bypass yaptım farklı bır launcher kurdum ve kullanıyorum

fakat launcher ıle mı hesabıda kılıtlı olduğundan cogu ozellıkten faydalanamıyorum

usb den pc ye bağlayınca cıhazın ıcını goremıyorum
parmak ızı okuyucusu ekran kılı bıldırım cubugu vs kullanamıyorum

ben bu telefona mı hesabı olmayan devre dışı bırakılmış vs bır yazılım yukleyemezmıyım edl modda fılan?-

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
merhabalar

arkadaşlar sorunuma cozum bulucak ve yardımcı olacak arkadaşlara sımdıden teşekkürler

satıcının bırısı ıstanbulda cınden mı hesabı kılıtlı olan bır telefonu gecıcı olarak vs mı kılıdını kaldırıp
gazıantep de bır arkadaşıma satmış tabı arkadsım kılıdın sorun olmaycagını dusunup almış

bende mıuı hesabının sadece mı lerde tema vs ındırılmesıne yarayan bır hesap sanıyordum
bu arkadstanda telı ben aldım

rahat duramadım bu tel neden fabrıka ayarına gırmıyor vs dıye ve zaten bootlader kılıdıde kapalı olduğundan
flashtool ıle fılanda yazılım yukleyemedım
telefonun guncellyıcı kısmından manuel olrak ındırdıgım yazılımı yukledım ve ozaman mı kılıdı karsıma cıktı ve sınır oldum

teelfonda bootlader kılıdı kapalı mı hesabı kılıtlı olduğundan usb hata ayıklamayı da açamıyorum youtubeden baktım vs mı hesabını bypass yaptım farklı bır launcher kurdum ve kullanıyorum

fakat launcher ıle mı hesabıda kılıtlı olduğundan cogu ozellıkten faydalanamıyorum

usb den pc ye bağlayınca cıhazın ıcını goremıyorum
parmak ızı okuyucusu ekran kılı bıldırım cubugu vs kullanamıyorum

ben bu telefona mı hesabı olmayan devre dışı bırakılmış vs bır yazılım yukleyemezmıyım edl modda fılan?-

komple açmak 100tl ama %50 şansa

yamalı rom yüklemek 30tl.

komple açılırsa şanslısınız kullanırsınız. komple açılmazsa tema değişmez, format atmaz, güncelleme almaz ve daha nice kısıtlama ile kullanırsınız

8 aydır mi kilitli cihazlar için uyarıyorum insanları, hala alıyorsunuz bu tip cihazları pahalı pahalı.

yarı fiyatına olmadıktan sonra alınmaz.

adem271980

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ADEM YIGIT
Cihazım
MI5 S PLUS
Konular
4
Yanit ve ilginiz icin tesekkurler.

Zaten teli ben aldigimda da bahsettiginiz gibi
Kisitli olarak mi kilidi devre disi birakilmisti

Eski haline dondursemde yeterlidir.

30 tl ucret onemli degil hocam

Bu islemi nasil yapacagiz?

Birde telefona imei de atilmamis telefon 2 aylik filan

İmei islemini nasil halledebiliriz?

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Özel bir kablo var ya da forumda araştırırsanız kendiniz de yaparsınız ama lehim havya vs lazım ya da hazır olanı da var, forumu araştırın.

bir de o yamalı roma sahip olmanız lazım.

o özel kablo ile cihaz rom atma menüsü denilen üst düzey yüklemeye geçerse kendiniz de yaparsınız elinide rom varsa ama o romu bulmanız lazım.

O özel yükleme bölümüne kablo geçiremezse cihazın içi açılıp zorla geçiririz.

bunlar aslında internet aleminde saatlerce arayarak bulabileceğiniz şeyler. Üstü kapalı anlatıyorum, aramak isteyen kendi arar, istemeyene yardımcı oluruz.

adem271980

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ADEM YIGIT
Cihazım
MI5 S PLUS
Konular
4
egerkı edl ıle rom yüklemeden bahsedıyorsanız

benım pc demı sorun vardır anlayamadım gıttı pc ye format attım qualcom 9008 dırverlerınıde kurdum ama

herseferınde mı flahstool ıle edl den rom atmaya kalktığımda 52. sn de fılan dummy.ımg flashda kesılıyor bu ıslemı yapmak ıcın yeterlı alan yok gıbı uyarı alıyorum

Murat2346

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XiaomiMi 5s+
Konular
1
Cihazınızda China developer rom yüklü olmalı hocam. Diğer romlarda hesap bilgisi alınamıyor.
china romuda cihaz doğrulamıyor ve rom yüklenmiyor bir türlü. nasıl olacak bu China romunu yüklemek

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
china romuda cihaz doğrulamıyor ve rom yüklenmiyor bir türlü. nasıl olacak bu China romunu yüklemek
bootloader kilidi kapalıysa,

cihazın üstündeki rom durumuna göre cihazın kendi içinden ya da recovery'sinden zip uzantılı dosyayı yükleyemezsiniz.

stabil'den beta'ya geçmez yani.
beta'dan stabil'e geçiş yapabilir çoğu zaman.

Çin'den global'e geçmez.

bunun için fastboot kilidi açıp, mi flash ile yükleyeceksiniz.

Murat2346

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XiaomiMi 5s+
Konular
1
bootloader kilidi kapalıysa,

cihazın üstündeki rom durumuna göre cihazın kendi içinden ya da recovery'sinden zip uzantılı dosyayı yükleyemezsiniz.

stabil'den beta'ya geçmez yani.
beta'dan stabil'e geçiş yapabilir çoğu zaman.

Çin'den global'e geçmez.

bunun için fastboot kilidi açıp, mi flash ile yükleyeceksiniz.
fastboot kilidini çin romu yüklemeden nasıl açacğız ki?

Üst Alt