Yardım Mi 5s Plus Performansı Çok Kötü

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Arkadaşlar mi 5s plus telefonum cidden çok kasıyor başka bir cihazda kullandım benimki gibi değil arka planda hiç bir Uygulama yokken bile wp böyle 3 sn de açılıyor. Telefonu bir hafta önce sıfırladım wipe all data yaptım yine böyle. Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba nedir ne değildir. Şarj da 4 saat ekran süresi almak için yapmadığım kalmıyor (parlaklık Manuel, buletooth,senk, gps kapalı kullanmadığım uygulamaların arka plan etkinlikleri sınırlı, otomatik başlatma tüm uygulamalar için kapalı) batarya sıfır bir aylık. Bi yardımcı olun lütfen.
wpnin açılmasını mp3 olarak videoya aldım attım dosyalardan bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1.mp3
    190,4 KB · Görüntüleme: 13

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Ömrünü yitirmiş olabilir cihazınız veya yeni rom kurmayı deneyin Custom rom daha iyi bir seçenek olabilir.

Oyla:

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Ömrünü yitirmiş olabilir cihazınız veya yeni rom kurmayı deneyin Custom rom daha iyi bir seçenek olabilir.
Uzunca bi süredir böyle birden olmadı hocam. Şöyle bir şey yapsam nasıl olur orjinal romu indirerek kursam? Mesela böyle wipe all data yapınca bile bazı kayıtlar kalıyor öyle hepsi gider diye düşünüyorum mantıklı mı sizce? Bide sorunsuz olan global kararlı bir romu zaten güncelleyiciüzerinden kurabiliyoruz değil mi

Son düzenleme:
Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hocam mi 5s Plus işlemcisi olsun ekran kartı olsun hala performansli işlemcilerden

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Uzunca bi süredir böyle birden olmadı hocam. Şöyle bir şey yapsam nasıl olur orjinal romu indirerek kursam? Mesela böyle wipe all data yapınca bile bazı kayıtlar kalıyor öyle hepsi gider diye düşünüyorum mantıklı mı sizce? Bide sorunsuz olan global kararlı bir romu zaten güncelleyiciüzerinden kurabiliyoruz değil mi
Tamamen sıfırlayıp eu rom daha iyi olur diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam mi 5s Plus işlemcisi olsun ekran kartı olsun hala performansli işlemcilerden
Hocam haklısın da bu nasıl kullanıldığına düşürüldü mü ne yapıldı sıvı teması gibi bir sürü etkeni devreye sokar ben yazılımsal varsayım ve bunu söyledim eğer düzelmezse miuidan başka bir tonla denenir o da olmazsa sorun donanımsaldır.

Oyla:

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Tamamen sıfırlayıp eu rom daha iyi olur diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam haklısın da bu nasıl kullanıldığına düşürüldü mü ne yapıldı sıvı teması gibi bir sürü etkeni devreye sokar ben yazılımsal varsayım ve bunu söyledim eğer düzelmezse miuidan başka bir tonla denenir o da olmazsa sorun donanımsaldır.

Hocam hiç bir şey olmadı tertemiz çizik bile yok telefonda bu olay aldığımda da vardı takılmalar vs ben çok takmadım sonra başka mi 5s plusları deneme fırsatım oldu hatta mi5s ler ikisi de benim cihazdan kat kat iyiydi. formatladım defalarca yine aynı sonuç

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Hocam hiç bir şey olmadı tertemiz çizik bile yok telefonda bu olay aldığımda da vardı takılmalar vs ben çok takmadım sonra başka mi 5s plusları deneme fırsatım oldu hatta mi5s ler ikisi de benim cihazdan kat kat iyiydi. formatladım defalarca yine aynı sonuç
2. El mi aldınız hocam?

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Sıfır hocam. Tertemiz telefon üzüyor beni cidden böyle olması yazılımsal olmasını temenni ediyorum hep bi. Çözüm bulamıyorum ama
Hocam dediğim gibi twrpden her şeyi sildikten sonra MiUI yerine başka bir custom rom kurun (Rr rom gibi) eğer düzelirse yazılımsaldır düzelmezse maalesef üretim hatasıdır.

Oyla:

snndcl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aranan Kan
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Bilişim Öğretmeni
Konular
28
Hocam dediğim gibi twrpden her şeyi sildikten sonra MiUI yerine başka bir custom rom kurun (Rr rom gibi) eğer düzelirse yazılımsaldır düzelmezse maalesef üretim hatasıdır.
Custom rom kurmak için root atmak gerekiyor değil mi hocam. şu güncelleyici üzerinden atamayız onları

Oyla:
Üst Alt