Yardım Mi 5s pil

FthAltnsk81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
5
Galiba bataryam ölüyor. Eskiden gunde en az 5.5 saat ekran süresi alırken şimdi bu 4'e kadar düştü. Çok fazla telefonu sarja takan birisi de değilim. Günde 1 defa. Bu sorundan kurtulmam için yapmam gereken birşey var mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

inflames

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
Mi Note3
Meslek
Profesyonel Ses-Işık Sistemleri
Konular
6
7,8 ayda batarya ölmez sanirim.Benimde 8 aylik cihaz.3,5 -4saat kadar ekran suresi veriyor

Oyla:

FthAltnsk81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
5
7,8 ayda batarya ölmez sanirim.Benimde 8 aylik cihaz.3,5 -4saat kadar ekran suresi veriyor

Aynı sorunu bir daha yapmazsa normal o zaman. Ama bir anda kapanması beni bu düşünceye itti.
[doublepost=1525272816,1525272709][/doublepost]
Esasen Delta Servis 1 , Delta Servis 2 ye de bir sorun. Orjinal mi5s bataryası hakkında uygulamaları nasıl dır. Satışı var mı veya değişimi?

Eger dediğiniz gibi bir anda kapanmaya devam ederse soracağım. Çok teşekkürler yardımıniz için. Şu anda şarjım %17. Birazdan dediğinizi uygulayacağım. Bakalım ne olacak.
[doublepost=1525285283][/doublepost]
Bu son dediğiniz hayra alamet değil. Eğer bu ani düşüş olayı düzelmezse, artı pilinizin , o düşme payı kadar olan bölümünün öldüğünü ve bunun bir kaç ay içinde artarak %60 larda görüntü lü görüşme gibi ağır uygulamalarda birden reset atma veya kapanma sorunu yaşayacağınızı tahmin ediyorum. Mesela %10 kaldığında deneyin, 4k video çekin. %7 ye gelince birden sıfırlayacak mı?

Bu sefer kapanma yapmadı. Galiba %7lik kisimda bir sıkıntı yok. Şimdi bataryayı biraz olsun düzene sokmak için ne yapabilirim? Bir süre hep %20 seviyelerinde şarj edildiği zaman batarya kendini toparlıyor diye duymuştum.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Ne zaman şarja tskıldığı değil de esas tam dolmadan çıkartmayın yeter. Çok ısı da zararlı. Ondan sonrası artık nasip

Oyla:

inflames

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
Mi Note3
Meslek
Profesyonel Ses-Işık Sistemleri
Konular
6
Lithium ion pillerde, soyle bir tecrubem var.Bu piller tam bitmeyi sevmez, Hatta hep dolu olmasi veya yuksek mha da olmasi daha yararli.7 yil once Compaq bir laptop aldim,bir ton hurafe vardi, yok pili cikar elektrikle kullan, Yok hep bosalt doldur vs.. diye.Bende Hp'yi aradim nedir dogrusu bunun diye.Hp Pili cikarma, Masa uzeri gibi kullanacaksaniz hep batarya uzerinde kalsın sarji da takili olsun dediler.Bende o şekilde 7 senedir kullaniyorum.Ayda 1 kere merakimdan batarya da kullanitorum.İnanmirmisiniz arkadaslar 1.5 saat civari gidiyor :) Tabi pil teknolojisi gelisti, Simdi teknikler benzermidir bilmiyorum ama sarja takmaktan cekinmem, 20 ninde altina dusurmem ;)

Oyla:

Celal907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Celal
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
0
Bende bu 9.5.2 güncellemesinden sonra bariz fark etti. Eskiden akşama %50 civarı gelirken şimdi 40 hatta 30 Lara kadar düştü şimdi bir daha ki güncelleme yine bekle tabi ondada daha kötü olmazsa...

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Bende bu 9.5.2 güncellemesinden sonra bariz fark etti. Eskiden akşama %50 civarı gelirken şimdi 40 hatta 30 Lara kadar düştü şimdi bir daha ki güncelleme yine bekle tabi ondada daha kötü olmazsa...
Teknik olarak yeni işlemciler daha verimli olduğundan , yeni optimizasyon da ona göre olacağından, yeni arayüzlerde eski işlemci kabileleri gereksiz protokollerle daha çok tırmalayacağından, bu paragrafa çok şey katılabileceğinden, işin özeti yeni telefon aldırmak olacağından dolayı , pil vs performansı beklemiyorum. En iyi ilaç, devamlı kullanmak zorunda bırakan ilaçtır mantığı ile arayüz üretmek zorundalar. Xiaomi bile hızlı şekilde dükkan açıyor. Artık geri adım atamaz. Huawei ne yapıyorsa onu yapmak zorunda.

Oyla:

Delta Servis 2

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Esasen Delta Servis 1 , Delta Servis 2 ye de bir sorun. Orjinal mi5s bataryası hakkında uygulamaları nasıl dır. Satışı var mı veya değişimi?
Merhaba,

Satıcı firma olmadığımızdan tedarik edilen cihazlarda garanti kapsamında ise batarya değişimi sağlayabiliyoruz.
Fakat müşterimiz garantisi bitmiş ve zor durumda ise müşteri memnuniyeti adına ücretli olarak tedarikini yapıp satışını sağlayabiliriz.

Saygılarımla

Oyla:
Üst Alt