İpucu [Mi 5s] MIUI 9'dan memnun değilseniz MIUI 8!

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
miui 8 de bir kernel versiyonunda 4 çekirdekte aktif çalışıyordu.ama hangi kernel ve hangi 8 sürümüydü hatırlamıyor.7,22 olabilir 4 çekirdekte aktif şekilde çalışıyordu.

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
MIUI 8 kullanmak güvenlik açısından ne kadar doğru? En az 1.5 yıl geridir güvenlik yama seviyesi olarak diye tahmin ediyorum, ve bu telefonun hızlı çalışmasından kat kat daha önemli bir durum. Hay ne taktınız şu konuya bu kadar MIUI 9'dan memnun değilseniz LineageOS kullanın olsun bitsin.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
MIUI 8 kullanmak güvenlik açısından ne kadar doğru? En az 1.5 yıl geridir güvenlik yama seviyesi olarak diye tahmin ediyorum, ve bu telefonun hızlı çalışmasından kat kat daha önemli bir durum. Hay ne taktınız şu konuya bu kadar MIUI 9'dan memnun değilseniz LineageOS kullanın olsun bitsin.

Resmi olarak telefon üreticisinin bizzat ürettiği bir işletim sistemi varken 3. şahıslar tarafından üretilen custom romu kullanmak sizce doğrumu? Kendi mantığınızla çelişiyorsunuz. Android Oreo çıkmışken Nougat telefonların her ay güvenlik güncellemesi alması yönettiğiniz şirketler için gelen özel mesajların dahada güvende olmasınımı sağlar yoksa eskitme politikasına kurban gitmesinemi yol açar. Konuyu açtığımdan beri MIUI 8 kullanıyorum. Gram şikayetim yok. Nasıl telefonun stock romuna alternatif olarak custom romlar mevcutsa buda alternatif olarak kullanabilecek MIUI 10'un stabil sürümü çıkana kadar kullanılabilecek alternatif bir romdur.

Ekleme: Bu arada konu başlığında bir hata yapmış ve Mi 5s'inizden memnun değilseniz diye yazmışım. MIUI 9'dan memnun değilseniz olarak değiştiriyorum. MIUI 8'de düzgünce çalışan telefon MIUI 9'da düzgün çalışmıyorsa bu telefonla alakalı değil yazılımla ve geliştirenlerle ilgili bir sorundur.

Son düzenleme:

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
Resmi olarak telefon üreticisinin bizzat ürettiği bir işletim sistemi varken 3. şahıslar tarafından üretilen custom romu kullanmak sizce doğrumu? Kendi mantığınızla çelişiyorsunuz. Android Oreo çıkmışken Nougat telefonların her ay güvenlik güncellemesi alması yönettiğiniz şirketler için gelen özel mesajların dahada güvende olmasınımı sağlar yoksa eskitme politikasına kurban gitmesinemi yol açar. Konuyu açtığımdan beri MIUI 8 kullanıyorum. Gram şikayetim yok. Nasıl telefonun stock romuna alternatif olarak custom romlar mevcutsa buda alternatif olarak kullanabilecek MIUI 10'un stabil sürümü çıkana kadar kullanılabilecek alternatif bir romdur.

Ekleme: Bu arada konu başlığında bir hata yapmış ve Mi 5s'inizden memnun değilseniz diye yazmışım. MIUI 9'dan memnun değilseniz olarak değiştiriyorum. MIUI 8'de düzgünce çalışan telefon MIUI 9'da düzgün çalışmıyorsa bu telefonla alakalı değil yazılımla ve geliştirenlerle ilgili bir sorundur.
Mi 5s'den memnunum, LineageOS rootlanmadığı ve şifreleme açıldığı takdirde son derece güvenlidir, geliştirilme sürecini izliyorum ve gerçekten güvenlik yamaları konusunda gereken hassasiyeti gösteriyorlar.

MIUI 9 kötü evet. Ama MIUI 8 de güvenli değil, Google her ay Android için güvenlik yaması çıkarıyor ve MIUI 8 1 yıl kadar geri kalmış durumda. Bunun anlamı MIUI 8!de yığınla bilinen güvenlik açığı var ve bu da çok ciddi güvenlik sıkıntılarına sebep olabilir.

bsctark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğuzcan
Cihazım
mi 5s
Konular
10
Suan miu 10 dayim miu 8 donemiyorum telin kendi gunceliyicisinden nedenni ni bilen varmi

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
kendi guncelleyicisinden ancak surum yukseltebilirsin , surum dusuremezsin
Suan miu 10 dayim miu 8 donemiyorum telin kendi gunceliyicisinden nedenni ni bilen varmi

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bsctark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğuzcan
Cihazım
mi 5s
Konular
10
Nasil donuce peki eski surume

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Nasil donuce peki eski surume
Bl kilidi açıksa Fastboot yada recovery üzerinden geçiş yapabilirsiniz.
Mi5s cihazlarda antiroolback olmadığı için rahatlıkla dönebilirsiniz

MI 5s Eu Beta 8.12.13

bsctark

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
oğuzcan
Cihazım
mi 5s
Konular
10
Bl kilidi açıksa Fastboot yada recovery üzerinden geçiş yapabilirsiniz.
Mi5s cihazlarda antiroolback olmadığı için rahatlıkla dönebilirsiniz

MI 5s Eu Beta 8.12.13
Rotsuz karnel ile cekirdek ayarlari ile oynamadan dort cekirdeginde aktif olarak calistigi bir miui surumu var mi telin kendi guncelleyicisinden gecebilecegim

Üst Alt