İpucu [Mi 5s] MIUI 9'dan memnun değilseniz MIUI 8!

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Pubg oyun konsolu vs demişsiniz.

Pubg mobile adı üstünde telefonlar için üretilmiş bi oyun.

Bunu oyun konsoluyla kıyaslamanız büyük hata.
Aynı şeyi samsung yapabiliyorsa bu özelliklerle pek tabi xiaomi de yapabilir.

Ben samsung j7 de Huawei p9 lite 2017 de sıkıntısız oynanan oyunu içinde kat be kat işlemci olan xiaomi mi 5s de oynayamazsam tabi ki şikayet ederim.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizde bunu diyoruz.en başından beri şikayet edeceğiniz yer burası değil şikayet edeceğiniz yer global site yani en.miui.com forum buraya dilediğiniz kadar yazabilirsiniz.

MI 5s Miui.Am 8.8.2 beta

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Tabiki oyun konsolu ile kıyaslamadim. Sadece düşünce farklılığı benimkisi. Bahsettiğiniz diğer Samsung ve Huawei telefonu Mi5s ile kıyaslamak bile istemiyorum.. Varsın pubg olmasın.. Bu tabiki pubg oyununda gerekli performansı vermeyen xiaomiyi haklı bulduğum anlamına gelmesin. BU konuda size hak veriyorum.

Ben samsung j7 de Huawei p9 lite 2017 de sıkıntısız oynanan oyunu içinde kat be kat işlemci olan xiaomi mi 5s de oynayamazsam tabi ki şikayet ederim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15

Oyunu yapan firma ile alakalı bir durum zira grafikleri pubg den daha iyi oyunları hiç sıkıntısız oynuyorum sırf pubg de kasıyor diye telefon kötü demek anlansız
Örnek : hatalı ufacık bir program veya oyun bile kasma yapabilir bırakın oyunu bazı web siteleri dahi iyi optimize edilmemişse kasma yapıyor yani yapımcı ile alakalı bir durum telefon ile değil kesinlikle uzun zamandır hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum mi5s

isafirat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
8
Arkadaşlar Mi 5s'inizden memnun değil ve custom rom kullanmak istemiyorsanız, kernel atmak, CPU frekanslarıyla oynamak gibi telefonunuza zarar verebilecek işlemleri yapmak yerine MIUI 8'e geri dönmenizi tavsiye ederim. MIUI 8'e döndükten sonra Sistem Uygulamaları Güncelleyici kısmını kullanarak Tarayıcı, Müzik uygulaması gibi tüm sistem uygulamalarını en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Hız konusunda şahane geçişler, uygulamalar vs. akıcı bir kullanım sağlıyor.

Fastboot:
Recovery:

Hocam bu android 6 mı. Eğer öyle ise google camera sadece android 7 de çalışıyor?

yunus_szg_60

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus emre
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
1
Asphalt, modern combat, tank for blitz, pubg... Benim hiç sıkıntı yaşamadığım oyun olmadı. Ha kafa topu oynuyorsanız evet onda bende yaşamadım
Oyunu yapan firma ile alakalı bir durum zira grafikleri pubg den daha iyi oyunları hiç sıkıntısız oynuyorum sırf pubg de kasıyor diye telefon kötü demek anlansız
Örnek : hatalı ufacık bir program veya oyun bile kasma yapabilir bırakın oyunu bazı web siteleri dahi iyi optimize edilmemişse kasma yapıyor yani yapımcı ile alakalı bir durum telefon ile değil kesinlikle uzun zamandır hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum mi5s

syprinus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 5S 4/128
Konular
9
Mi 5S kullanıcısı olarak ilk günden bu zamana kadar miui 8'in daha stabil ve hızlı olduğunu söylüyorum,kıyaslama konusu bile açtım,o zamanda birçok defa tepki veren arkadaşlar oldu ancak malesef elimizde ki cihaz bu,custom romlar hariç yeni versiyon miui arayüzlerin de sorunlar yaşıyoruz,çözülebilir mi?.... onu da sanmıyorum !

Sonuç olarak,yapılacak fazla bir şey yok,adamlar geri bildirimlerde ve global forumda ki serzenişlerde bile konuları kitleyip her şey yolundaymış gibi devam ediyor,benim kişisel fikrim,bu cihazı kullanmaya devam etmek isteniyorsa ya miui 8 yada custom rom kullanılmalı yoksa miui 9 ve 10 da cihaz cidden çok vasat bir halde çalışıyor.

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Asphalt, modern combat, tank for blitz, pubg... Benim hiç sıkıntı yaşamadığım oyun olmadı. Ha kafa topu oynuyorsanız evet onda bende yaşamadım

Asphalt, modern combat vs oyunlarda sıkıntı yaşıyorsanız sizin cihazda bir sıkıntı var asphaltta kasan telefon 2012 lerde lg de görmüştüm o devir geçti :)
Aldım alalı oynuyorum pubg hariç hiç bir oyunda kasma yok asphalt-real racing 3- mortal combat- Arcane legends- daybreak legends vs şuan yüklü oyunlar sorunsuz oynuyorum en yüksek grafik ayarları ile

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Arkadaşlar Mi 5s'inizden memnun değil ve custom rom kullanmak istemiyorsanız, kernel atmak, CPU frekanslarıyla oynamak gibi telefonunuza zarar verebilecek işlemleri yapmak yerine MIUI 8'e geri dönmenizi tavsiye ederim. MIUI 8'e döndükten sonra Sistem Uygulamaları Güncelleyici kısmını kullanarak Tarayıcı, Müzik uygulaması gibi tüm sistem uygulamalarını en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Hız konusunda şahane geçişler, uygulamalar vs. akıcı bir kullanım sağlıyor.

Fastboot:
Recovery:
Miui 8.3 global stable rom kullanıyorum memnunum

Üst Alt