Mi 5s Global ROM Gelmeyebilir..

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
niyetlendiğimiz her cihazda bişey çıkıyor arkadaş. xiaomi sırf bu küçük düşünmen yüzünden sonsuza kadar küçük kalasın...

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Arkadaşlar merhaba,
Bugün en.miui.com forumunda dolaşırken bir yazı dikkatimi çekti. Yapılan bazı açıklamalara göre Mi 5s için global rom gelmeyecekmiş. Umarım yazılanlar sadece söylentide kalır. Forumda yazan yazıyı resim olarak sizlerle paylaşıyorum..

Bahsi Geçen Mesajın Linkini Rica Edebilir Miyim?
Arkadaşlar Fevri Davranıyorsunuz. Daha Hiç Bir Şey Belli Değilken, Bu kadar Öfke, Beddua Ne İçin ?
Sabredin Bakalım.. Sonucu Bekleyin Derim...

Eğerki Mi4C gibi olursa işte ozaman umudunuzu kesebilirsiniz :)

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bahsi Geçen Mesajın Linkini Rica Edebilir Miyim?
Arkadaşlar Fevri Davranıyorsunuz. Daha Hiç Bir Şey Belli Değilken, Bu kadar Öfke, Beddua Ne İçin ?
Sabredin Bakalım.. Sonucu Bekleyin Derim...

Eğerki Mi4C gibi olursa işte ozaman umudunuzu kesebilirsiniz :)
Aslında çıkmasa da olur, 5s plus romu 5s te çalışıyor. Tek sorun kameraya bağlanılamıyor hatası ki onu da 5s liblerini atarak çözebiliriz diye düşünüyorum. Yanlışsam düzelt hocam :)

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
otadan güncelleme gelmedikten sonra neyi nereye atarsan at hocam, xiaomi.eu romu var zaten bişeyi atmadan ama tek kaynak orası olmamalı. Hem sadece çin romu nedir ya bütün dünyada satılıyor iste arkadaş bir şekilde, bir firma kendi ayağına bile bile sıkarmı? insanlar telefonun lte bandı desteklemediğini bildikleri halde göze alıp kullanıyorlar cihazlarını sen hala çin cihazı çin romu kıl tüy yapıyorsun... o kadar yazılım desteğim var diyorsun çokmu zor dil eklemek romlara.
s, pro, plus, slx kırk tane suyunun suyu model çıkarana kadar, baskül, drone, arıtma ıvır zıvırla uğraşana kadar telefondan doğru düzgün yürüsene büyüsene arkadaş, çinli işte bi yere kadar kafası çalışıyor bunların.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
otadan güncelleme gelmedikten sonra neyi nereye atarsan at hocam, xiaomi.eu romu var zaten bişeyi atmadan ama tek kaynak orası olmamalı. Hem sadece çin romu nedir ya bütün dünyada satılıyor iste arkadaş bir şekilde, bir firma kendi ayağına bile bile sıkarmı? insanlar telefonun lte bandı desteklemediğini bildikleri halde göze alıp kullanıyorlar cihazlarını sen hala çin cihazı çin romu kıl tüy yapıyorsun... o kadar yazılım desteğim var diyorsun çokmu zor dil eklemek romlara.
s, pro, plus, slx kırk tane suyunun suyu model çıkarana kadar, baskül, drone, arıtma ıvır zıvırla uğraşana kadar telefondan doğru düzgün yürüsene büyüsene arkadaş, çinli işte bi yere kadar kafası çalışıyor bunların.
Benim dediğim şekilde yaparsak sorunsuz güncelleme alabilir cihaz. İkinci bölüme gelirsek adamların ilk kez yaptıkları birşey değil ve haklılar, ben çin için bu cihazı ürettim neden global rom vereyim diyor. Pek çok kulvarda yarışıyorlar ve de başarılılar, bence kurcalamayalım buna şükür :) Çok güzel cihazlar üreten ama değil tr dil ingilizceyi bile yazılımından barındırmayan firmalar var.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Aslında çıkmasa da olur, 5s plus romu 5s te çalışıyor. Tek sorun kameraya bağlanılamıyor hatası ki onu da 5s liblerini atarak çözebiliriz diye düşünüyorum. Yanlışsam düzelt hocam :)

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:) Haklisiniz hocam

hknrgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
mi4 LTE
Konular
3
çince rom un ingilizce tercihi var sanırm. telefon tam olarak ingilizce oluyor mu? yoksa çince kalan uygulamalar v.s sıkıntısı oluyor mu?. google play oluyor mu? ona göre çin romu yükleyecem.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
çince rom un ingilizce tercihi var sanırm. telefon tam olarak ingilizce oluyor mu? yoksa çince kalan uygulamalar v.s sıkıntısı oluyor mu?. google play oluyor mu? ona göre çin romu yükleyecem.
Tamamen ingilizce. Root yaparsanız çince uygulamaları silebilirsiniz. GP sanırım Çin'de yasak olduğu için olmuyor içinde. Gapps yüklemeniz lazım.

Üst Alt