Yardım Mi 5S Çok Isınma ve Şarj Sorunu

mfurkant1998

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5S & Mi A3
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Herkese İyi Günler. Mi 5s telefonum artık çok ısınmaya başladı. İnternetten film izlerken bile (wifi üzerinden) telefon cayır cayır yanıyor. En ufak oyunlarda bile kasmaya başladı. Snapdragon 821 olan, Antutu'dan 150.000 küsür puan alan bir telefon o oyunlarda nasıl kasabilir? Şu an 100.000 alan telefonlar bile PUBG de kasmadan oynatırken, benim 150.000 skor alan telefonum en düşük ayarlarda kasıyor. Şarjı da hiç iyi gitmiyor, o kadar dikkatli kullanmama rağmen telefonu, günlük kullanımda (hiç oyun oynamadan sadece whatsapp telefonla görüşme vs.) akşamı anca çıkarıyor. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden herkese teşekkürler... :)

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Çare AOSP hocam.

Oyla:

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8
AOSP nedir?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Ben aosp revenge os caf kullanıyorum yine aynı. Bir de miui çok alışmışız aosp çok sıkıcı geliyor miui animasyonları ve kullanım rahatlığı yeter. yaz aylarında olduğumuz için cihazlarımız normalden fazla ısınıyor az kaldı sonbahara sabır :D

Oyla:

hilmimedine

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
Redmi not 9s
Konular
12
Ben pixel experiance ye geçtim hız olarak gayet güzel ama ısınma bunda da var. Şarj konusunda MIUI ya göre daha iyi geceleri sabaha kadar en fazla %3 pil gidiyor. En son global betada %30 gitmişti

Oyla:

g0thic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mrt
Cihazım
Nexus 5
Konular
6
custom kernel kurun hocam rahatlayacaktır telefon.

Oyla:

mfurkant1998

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5S & Mi A3
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Çare AOSP hocam.
Hocam AOSP çare olacak mı peki?
Kullanan kardeşim böyle bir yorum yapmış
Ben aosp revenge os caf kullanıyorum yine aynı. Bir de miui çok alışmışız aosp çok sıkıcı geliyor miui animasyonları ve kullanım rahatlığı yeter. yaz aylarında olduğumuz için cihazlarımız normalden fazla ısınıyor az kaldı sonbahara sabır :D
Hocam sende ne gibi farklar var peki? Neden geçtim ve ne özelliklerinden memnun kaldın?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben pixel experiance ye geçtim hız olarak gayet güzel ama ısınma bunda da var. Şarj konusunda MIUI ya göre daha iyi geceleri sabaha kadar en fazla %3 pil gidiyor. En son global betada %30 gitmişti
Ben şu an Global Stabil 10.2.3.0 kullanıyorum hocam. Gece sabaha kadar olan kısımda sorun yok bende, çok az şarj gidiyor ama elime telefonu aldığım anda sanki şarjı sömürüyor telefon

custom kernel kurun hocam rahatlayacaktır telefon.

Hocam hangi custom kernel önerirsiniz ve de ne gibi avantajları olur?

Oyla:

blackrow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
16
Yeni bir batarya alın, deji'yi tavsiye ederim.

Oyla:

mfurkant1998

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5S & Mi A3
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Bir de batarya değiştirsem faydası olur mu? Şu an yaklaşık 4 saat ekran süresi ve 12-12.5 saatlik total kullanım süresi alıyorum. Telefon 2 yıllık, 6 aylık bir süre hiç kullanmadım tüketici hakem heyeti yüzünden.
Batarya için hangilerini önerirsiniz? Deji iyi diyorlar ama bazı yerlerde onun da ömrü 1 yıl diye okudum ve QuickCharge 3.0 destekliyor mu bilmiyorum. İnternette misepeti diye bir site var orda orijinal diye satılan bir batarya var diğerlerinden daha pahalı, acaba alıp kullanan var mı? Gerçekten orijinal mi (orijinal değil muhtemelen) ve ömrü ne kadar nasıl gidiyor?

Yeni bir batarya alın, deji'yi tavsiye ederim.
Hocam tam mesajı yazarken cevap vermişsiniz yazdığım konuya :)
Bir de batarya değiştirsem faydası olur mu? Şu an yaklaşık 4 saat ekran süresi ve 12-12.5 saatlik total kullanım süresi alıyorum. Telefon 2 yıllık, 6 aylık bir süre hiç kullanmadım tüketici hakem heyeti yüzünden.
Batarya için hangilerini önerirsiniz? Deji iyi diyorlar ama bazı yerlerde onun da ömrü 1 yıl diye okudum ve QuickCharge 3.0 destekliyor mu bilmiyorum. İnternette misepeti diye bir site var orda orijinal diye satılan bir batarya var diğerlerinden daha pahalı, acaba alıp kullanan var mı? Gerçekten orijinal mi (orijinal değil muhtemelen) ve ömrü ne kadar nasıl gidiyor?
Tekrar bir cevap verirseniz sevinirim :)

Oyla:
Üst Alt