Yardım Mi 5S Çok Isınma ve Şarj Sorunu

mfurkant1998

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5S & Mi A3
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Herkese İyi Günler. Mi 5s telefonum artık çok ısınmaya başladı. İnternetten film izlerken bile (wifi üzerinden) telefon cayır cayır yanıyor. En ufak oyunlarda bile kasmaya başladı. Snapdragon 821 olan, Antutu'dan 150.000 küsür puan alan bir telefon o oyunlarda nasıl kasabilir? Şu an 100.000 alan telefonlar bile PUBG de kasmadan oynatırken, benim 150.000 skor alan telefonum en düşük ayarlarda kasıyor. Şarjı da hiç iyi gitmiyor, o kadar dikkatli kullanmama rağmen telefonu, günlük kullanımda (hiç oyun oynamadan sadece whatsapp telefonla görüşme vs.) akşamı anca çıkarıyor. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden herkese teşekkürler... :)

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Oyla:

mfurkant1998

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5S & Mi A3
Meslek
Öğrenci
Konular
6
mi sepetine bende baktım fakat şikayet var üzerinden incelediğimde almaktan vazgeçtim hala arayış içerisindeyim eski bataryayı kullanıyorum. Bana kalırsa mi logolu batarya almayın uzak durun çünkü hepsi çakma arkadaşında dediği gibi deji yada nohon almak lazım onun bile çakması var facepalm~~
Hocam uyarı için teşekkürler. Dejinin çakması da mı varmış? :? Nereden anlayacağız peki orijinal deji olduğunu Hepsiburada'da n11'de falan var mı çakma deji satan
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MIUI 8.5 stable Roma geç önce sonra bana ulas
Hocam Merhabalar. Global stabile geçtikten sonra ne yapacağız peki? Ya da önerdiğiniz başka bir custom rom varsa ona da geçebilirim. MIUI arayüzünü çok seviyorum ama sorun olmaz

Oyla:

Dirsehan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dirsehantr
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
10
Ben 9.8.29 eu beta kullanıyorum pil süresinden gayet memnunum ayrıca akıcı

Oyla:

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Oyla:

Dirsehan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dirsehantr
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
10
3.30 saat alıyorum maximum batarya sağlığı %83 civarı

Oyla:

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
9.2.21 geçmiyor yani O romda lkt ile 4 saati görmüştümde süre düşük bence ben %73 batarya sağlığı ile 6 saati gördüm oyunsuz

Son düzenleme:
Oyla:

mfurkant1998

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 5S & Mi A3
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Deji batarya aldım, 1 haftadır kullanıyorum. Gayet memnunum. Batarya sağlığını %97 olarak ölçtü accubattery. Xiaomi EU 9.10.10 sürümüne geçtim rom olarak. Günlük kullanımda (oyunsuz sadece WhatsApp internette gezinme YouTube vs.) 1.5 gün çıkartıyor (5.5 - 6 saat ekran süresi). Biraz yoğun kullanırsam 1 gün çıkartıyor(6.5 - 7 saat ekran süresi). Oyunla birlikte kullandığımda da 18 saat civarı toplam süre alıyorum (6 saat ekran süresi, 2.5-3 saati oyun). Telefon yeniden nefes aldı diyebilirim. Eski bataryamı günde 2 kere şarj ediyordum. Rom da gayet akıcı ve stabil hiçbir hatası yok. Konuma vakit ayırıp cevap veren, yorum atan herkese çok teşekkür ederim. Umarım bu yazdığım değerler de birilerinin işine yarar. Herkese iyi günler

Oyla:

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Ben nohon alıcam biraz enayilik olsa da

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Ben nohon alıcam biraz enayilik olsa da
nereden alacaksınız hocam bir de zahmet olmazsa aldıktan sonra yorum da yapabilir misiniz ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Deji batarya aldım, 1 haftadır kullanıyorum. Gayet memnunum. Batarya sağlığını %97 olarak ölçtü accubattery. Xiaomi EU 9.10.10 sürümüne geçtim rom olarak. Günlük kullanımda (oyunsuz sadece WhatsApp internette gezinme YouTube vs.) 1.5 gün çıkartıyor (5.5 - 6 saat ekran süresi). Biraz yoğun kullanırsam 1 gün çıkartıyor(6.5 - 7 saat ekran süresi). Oyunla birlikte kullandığımda da 18 saat civarı toplam süre alıyorum (6 saat ekran süresi, 2.5-3 saati oyun). Telefon yeniden nefes aldı diyebilirim. Eski bataryamı günde 2 kere şarj ediyordum. Rom da gayet akıcı ve stabil hiçbir hatası yok. Konuma vakit ayırıp cevap veren, yorum atan herkese çok teşekkür ederim. Umarım bu yazdığım değerler de birilerinin işine yarar. Herkese iyi günler
Hocam güle güle kullanın NFC çalışıyor mu acaba denediniz mi ?

Oyla:
Üst Alt