Soru Mi 5s Arkaplan Uygulama Sıkıntısı

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Herkese merhaba, biraz uzun yazacağım şimdiden özür dilerim, aslında bu konu ile ilgili aylar önce de sizlere danışmıştım ancak önerilen çözümler ne yazık ki sorunu çözmedi. Sorun şu ki, şimdi telefonda ghost screen var, hadi ona alıştık bi yardımcı uygulama ile hallediyoruz da, o uygulama sürekli arkada açık şekilde duruyor. Bu esnada ben oyun oynarken mesela whatsapp a geçiş yapıyorum ve tekrar oyuna döndüğümde oyun yeniden başlatılıyor, ama bu geçiş 3 saniye falan yani, anında kapatıyor oyunu, otomatik başlatma açık, miui optimizasyonu kapalı, pil tasarrufu kapalı, önerilen ve görebildiğim tüm izinleri yaptığımı düşünüyorum ama bu sorunu çözemedim, yani o oyun arkada açık kalamıyor hiçbir şekilde. Ram mi yetmiyor anlamıyorum ama bence yetmesi lazım alt tarafı 3 tane uygulama açacaksın çok mu zor :D root, rom vs konularında da çok cahil olduğum için, normal haliyle kullanıyorum telefonu, bir ara denedim root işlemi vs ortalık çok karıştı, sonunu düşünen kahraman olamaz diyerek fabrika ayarlarına döndüm şu an rootlu mu değil mi onu bile bilmiyorum ama çözüm bilen var ise duacısı olurum :)

Ekli dosyalar

• 5s1.jpg
    5s1.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 25
  • 5s2.jpg
    5s2.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 27
  • 5s3.jpg
    5s3.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 24

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Temiz kurulum yapın hocam sorununuz yazılımsal, ghostscreen ise ben telefonu aldığım ilk hafta oldu garantiye gönderemedim yedek telefonum olmadığı için ona alışın yoksa hep can sıkıcı oluyor

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
ghost screen ile bi sorunum kalmadı aslında, zaten 2 yılı doldurdu cihaz, alıştım ona, ben de aynı sebepten gönderemedim sonra da umursamadım ancak o uygulamadan dolayı mı ram yetmiyor acaba diye düşünmüştüm, temiz kurulum ile ilgili biraz bilgi alabilir miyim nasıl yapmalıyım? Teşekkürler bu arada ilginiz için :)

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
Yine bir takım karışık işlemler beni bekliyor desenize :) umarım yaparım hiç güvenmiyorum kendime ama :D

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
2. Maddeyi yapmanıza gerek yok windows 10 kendi buluyor sürücüleri.
Kolay gelsin karışık görünüyorsa videolara bakabilirsiniz

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
hocam işlemi yapıyordum herşey yolunda gözüküyordu ancak şu an büyük bi sorunum var, işlem bittikten sonra telefondaki fastboot ekranı gitti, yeniden başlatması için beklerken usb yi yanlışlıkla çektim, diğer kabloyu çekecektim kafam neredeyse telefonu çektim, şu an telefon tepki vermiyor hiçbir şekilde, bilgisayar telefonu tanımıyor usb den, yeni telefon bakmaya başlamalı mıyım yoksa bi yolu var mıdır?

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
güncel lütfen acil yardıma ihtiyacım var :(

Oyla:

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
Miui tabanlı romların hepsinde o sıkıntıyı ben de yaşadım. Sadece oyunda da değil. Çok basit uygulamalarda bile iki uygulama arasında geçişler yapınca uygulama yeniden başlatılıyor. Aosp tabanlı (lineage, syberia, pixel experience vb.) romlarda uygulamalar çok uzun süre arkada çalışıyor ve aralarında çok seri bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Eğer miui tabanlı romda kalma gibi bir ısrarınız yok ise özellikle syberia romu denemenizi tavsiye ederim.

Oyla:

enes.yalcin1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
4
aralarındaki farkları bilmiyorum hocam, güncelleme vs konularında ekstra bir olayı var mı? veya şunlar şunlar değişiyor diyeceğiniz şeyler?

Oyla:
Üst Alt